Skuteczne pożegnanie

Strona Główna » Siatkówka » News » Skuteczne pożegnanie

Wałbrzyszanki ponownie nie dają odebrać sobie derbowych punktów

Chełmiec Wodociągi po raz drugi w trwającym sezonie nie daje rywalkom zza miedzy nie tylko odebrać sobie punktów, ale również setów. I na pożegnanie Nicole Jochym z klubem, skutecznie zapewnia szóste derbowe zwycięstwo. Wygrana nie przyszła jednak łatwo. Oba zespoły od pierwszych minut prowadziły wyrównaną grę właściwie punkt za punkt. Pierwszy oraz drugi set równie dobrze mogły zakończyć się wygraną gości. Gospodynie jednak okazały się skuteczniejsze w końcówkach. Ostatnia trzecia partia należała już zdecydowanie bardziej do wałbrzyszanek, które szybko odskoczyły na bezpieczny dystans i dopiero pod koniec, kiedy to do gry trener Olczyk zaczął wpuszczać zawodniczki młodzieżowe, rywalki zdołały nieco nadrobić. Kolejne spotkanie nasze siatkarki zagrają dopiero 11.02 w Żorach z Sari. Przypominamy również o trwającej aukcji Chełmca Wodociągi z okazji 31. finału WOŚP, na której można wylicytować klubową koszulkę, klaskaczkę oraz okolicznościową przypinkę.

W pozostałych meczach: Polonia - Silesia Volley 0:3, Sokół - Silesia 3:1, Uni II - NTSK 0:3. Natomiast mecz AZS AWF - Sari został przeniesiony na 15.02.

Najlepszą zawodniczką meczu wybrana została Natalia Gezella.

Goście zdobywają jeszcze kilka punktów, ale gospodynie bez problemów dogrywają spotkanie do końca. Wygrywamy III set 25:20. W całym meczu 3:0 dla Wałbrzycha.

Chełmiec ponownie powiększa przewagę - 21:15.

Goście zmniejszają stratę do 4 punktów - 13:17.

Świdnica próbuje gonić wynik, jednak nadal przegrywa 7-8 punktami - 9:16.

Na parkiecie pojawiają się wałbrzyskie juniorki. 14:6 dla gospodyń.

Skuteczna gra naszych siatkarek i odsuwają się na 10:3.

As serwisowy Małodobrej i 6:1 dla Wałbrzycha.

Wałbrzyszanki kolejnego seta zaczynają od 4:0. Czas dla Volleya.

Gospodynie w końcówce mają kolejnego asa. Volley broni jednego setbola. Wygrywamy II set 25:22. W setach 2:0 dla Wałbrzycha.

As serwisowy Gezelli i Chełmiec wychodzi na 23:21.

Kolejna seria remisów - 19:19.

Walka punkt za punkt i 17:16 dla Chełmca.

Wałbrzyszanki odsuwają się na 2 punkty, Świdnica jednak szybko nadrabia.

Nadal bardzo wyrównana gra w dzisiejszych derbach. Obecnie remis 7:7 i 8:8.

Volley skutecznie wychodzi na 5:3.

Początek seta punkt za punkt - 2:2.

Zacięta i emocjonująca końcówka, oba zespoły walczą do ostatniej piłki. Wygrywamy I set 25:22.

Goście nie odpuszczają i trzymają się na punkt - 17:18.

14:12 dla Wałbrzycha i czas dla Świdnicy.

Wyrównana walka na wałbrzyskim parkiecie, jednopunktowe prowadzenie raz po jednej raz po drugiej stronie.

Gra punkt za punkt i obecnie 9:8 prowadzi Chełmiec.

Wałbrzyszanki nadrabiają stratę i mamy remis 6:6.

Goście wychodzą na 5:2.

Na początek 2:1 dla Volleya.

Jeszcze przed rozpoczęciem spotkania krótkie pożegnanie Nicole Jochym.

Wałbrzyszanki zagrają w składzie: Gezella, Druciak, Olczyk, Małodobra, Mielczarek, Baran, Olejniczak (L).

Chełmiec Wodociągi dzisiaj przystępuje do meczu w osłabionym składzie. Nadal kontuzjowane są siostry Rzeczyckie, brakuje również Pietraszewskiej oraz Jochym. W kadrze meczowej mamy natomiast pięć juniorek.

Podobnie jak to było jesienią, również teraz po stracie punktów z Silesią wałbrzyskie siatkarki wylądowały w środku grupowej tabeli (nasz zespół ma jeszcze jeden przełożony mecz na koncie). Teraz czas na pierwsze zwycięstwo w nowym roku oraz punkty. Za kilka minut w Hali Wałbrzyskich Mistrzów czekają nas sąsiedzkie derby Chełmca Wodociągi ze świdnickim Volleyem. W pierwszym tegorocznym meczu wałbrzyszanki pewnie pokonały ówczesne liderki 3:0. A jak będzie tym razem ? Czy Chełmiec Wodociągi zapisze na koncie szóstą wygraną ze Świdnicą ? Odpowiedzi od 17.