Kolejne do odzyskania

Strona Główna » Siatkówka » News » Kolejne do odzyskania

Oby drugi wyjazd był lepszy niż pierwszy

Dwie wygrane, w tym jedna po ciężkim boju za dwa punkty i do tego kilka dni później anulowana oraz jedna przegrana, to dotychczasowy dorobek siatkarzy KPS Chełmiec w 2023 roku. Zeszłotygodniowe derbowe starcie w Hali Wałbrzyskich Mistrzów z zamykającymi grupową tabelę Tygrysami okazało się dla naszych siatkarzy formalnością i zapewniło im łatwe trzy punkty bez starty seta. Teraz czas na kolejnego z tegorocznych beniaminków. Piątym rywalem Chełmca w rewanżowej części rundy zasadniczej oraz drugim wyjazdowym będzie znajdujący się miejsce niżej od wałbrzyszan w tabeli Volley MOSiR Sieradz. Kluby obecnie mają tyle samo punktów, jednak nasi siatkarze - po anulowaniu wyniku z Rudzińcem - na koncie mają jeden mecz zagrany mniej. Październikowe spotkanie na wałbrzyskim parkiecie okazało się zacięte oraz pełne walki i zakończyło dopiero po pięciu setach, zwycięstwem gospodarzy 3:2. Teraz Chełmiec chce poprawić ten rezultat i spróbować z Sieradza przywieźć komplet punktów. Czy drugi z wyjazdów okaże się szczęśliwszy niż pierwszy, kiedy to przegrali we Włoszczowie ? Czy KPS napędzany udanymi derbami z Tygrysami, pokona kolejnego z beniaminków ? Odpowiedzi jutro od 17.

W pozostałych meczach 16. kolejki zagrają: Rudziniec ze Startem, Tygrysy z Hetmanem, Wieluń z EcoTeam AZS, ZAKSA z Bielawianką, Gwardia z Volleyem.