Do jednej siatki

Strona Główna » Siatkówka » News » Do jednej siatki

Wałbrzyszanki utrzymują inauguracyjną passę

Wałbrzyskie siatkarki, podobnie jak koszykarze, nie miały problemów ze skutecznym rozpoczęciem domowych meczów w nowym sezonie. Można nawet powiedzieć, że Chełmiec Wodociągi "załatwił sprawę" nawet jeszcze lepiej i pewniej, bo ani przez moment nie miał problemów z kontrolowaniem przebiegu meczu. Beniaminek z Łazisk Górnych kilka razy próbował gonić wynik, jednak nie jest to takie łatwe, kiedy przegrywa się 10 czy 12 punktami. Dobra gra naszego zespołu i wysokie prowadzenie sprawiły, że w końcówkach trener Olczyk na parkiet wpuszczał drugi skład, czyli wałbrzyskie juniorki, żeby mogły ogrywać się w starciach seniorek. Bardzo dobrze w ligowym debiucie spisały się w wałbrzyskich szeregach Sandra Mielczarek i Wiktoria Dynowska, która została wybrana najlepszą zawodniczką meczu. Za tydzień kolejne domowe spotkanie Chełmca Wodociągi, tym razem z Sokołem Katowice.

W pozostałych meczach: Silesia Volley - Uni II 3:0, Volley - Sari 3:0, Sokół - AZS AWF 3:1, Panki - NTSK 1:3.

Polonia, podobnie jak w dwóch poprzednich setach, w końcówce jeszcze broni kilka meczboli. Wygrywamy III set 25:13. W całym meczu 3:0 dla Wałbrzycha.

W HWM 23:10 dla Chełmca Wodociągi.

Mecz powoli zbliża się do końca, obecnie 20:8.

Gospodynie uciekają na 17:6.

Skuteczna gra wałbrzyszanek i cały czas bez problemów pilnujemy wyniku.

Goście próbują nadrabiać, jednak Chełmiec pewnie prowadzi 10:5.

Utrzymujemy 4-punktową przewagę - 6:2.

Trzeci set Chełmiec zaczyna od 4:0.

Szybka końcówka w wykonaniu wałbrzyszanek. Polonia broni jeszcze dwa setbole. Wygrywamy II set 25:13. W setach 2:0 dla Wałbrzycha.

W tym secie już nic gospodyniom nie zagrozi, 20:9 dla Chełmca.

Obecnie w HWM nasze siatkarki prowadzą 18:9.

Polonia stara się nadrabiać, jednak Chełmiec trzyma rywalki na dystans.

Gospodynie cały czas utrzymują 7-8 punktów przewagi.

Na tablicy wyników 10:5 dla Wałbrzycha, a po chwili 12:6.

Przewaga Chełmca wyraźnie rośnie, obecnie prowadzimy 6:1. Polonia nadrabia punkty na 4:8.

Prowadzenie wałbrzyszanek 3:1 na początek drugiego seta.

Goście bronią aż pięć setboli z rzędu i dopiero przy szóstym udaje się skutecznie zakończyć. Wygrywamy I set 25:17.

Mamy setbola przy stanie 24:12.

Pewne prowadzenie gospodyń i nadal 7-8 punktów na korzyść Wałbrzycha.

16:8 i 17:10 dla Chełmca.

Gospodynie zaczynają uciekać - 12:6.

2-3 punkty przewagi Chełmca, obecnie 8:6.

Pierwsze punkty dla Polonii, Chełmiec prowadzi 5:2.

Pewny początek gospodyń, mecz zaczynamy od prowadzenia 3:0.

Trwa prezentacja obu drużyn.

Na parkiecie HWM trwa przedmeczowa rozgrzewka.

Wałbrzyskie siatkarki w czwartym sezonie na II-ligowych boiskach po raz trzeci z rzędu chcą zawalczyć o najpierw miejsce w grupowej czołówce, a następnie wejście na szczebel I ligi. Zanim jednak turnieje o awans, czas rozpocząć zmagania w grupie 3. Chełmiec Wodociągi tradycyjnie już sezon zaczyna w Hali Wałbrzyskich Mistrzów, tym razem podejmując tegorocznego beniaminka Polonię Łaziska Górne. Dla obu klubów jest to pierwsze starcie bezpośrednie. Jak zakończy się siatkarska inauguracja w HWM ? Czy wałbrzyszanki skutecznie rozpoczną zmagania i zaliczą trzecie zwycięstwo na start ? Odpowiedzi od 17.