Niedopilnowany punkt

Strona Główna » Siatkówka » News » Niedopilnowany punkt

Niewykorzystana szansa na zwycięski start

Jest jeden, a powinny być dwa... Choć każdy zdobyty punkt cieszy, to patrząc na dzisiejsze derbowe spotkanie w Jelczu Laskowicach - szkoda straconego na własne życzenie punktu. Chełmiec mecz rozpoczął dobrze i starał się pilnować kilkupunktowego prowadzenia, jednak już w końcówce seta otwarcia dał się podejść Volleyowi, który pewnie wyszedł na prowadzenie. W kolejnej partii inicjatywę przejęli gospodarze. Strata dwóch setów dobrze podziałała na wałbrzyszan, którzy w partii numer trzy ruszyli pewnie do przodu i nie dali łatwo odebrać sobie szans na punkty w derbowym starciu. Po odrobieniu strat i wyrównaniu stanu meczu, wydawało się, że teraz Chełmiec pójdzie za ciosem. I tak też było do staniu 12:8. W końcówce jednak ponownie kontrolę przejęli podopieczni trenera Janczaka, odwracając wynik i zatrzymując dla siebie dwa punkty. Miejmy nadzieję, że za tydzień uda się już zabrać do Wałbrzycha więcej punktów. W przyszły weekend Chełmiec wybiera się do beniaminka z Rudzińca.

W pozostałych meczach: ZAKSA - Rudziniec 3:1, Start - Sieradz 0:3, Eco Team AZS - Tygrysy 3:0, Bielawianka - Hetman 3:0, Wieluń - Gwardia 3:0.

Nie udaje się już odwrócić wyniku i skutecznie zakończyć meczu. Volley dobrze blokuje i szybko zdobywa brakujące punkty. Przegrywamy V set 13:15. W całym spotkaniu 3:2 dla Jelcza Laskowic.

Gospodarze doprowadzają do remisu 13:13 i II czas dla KPS.

Wchodzimy w decydującą część meczu. 12:8 dla Chełmca, Volley nadrabia 2 punkty i o czas proszą nasi trenerzy.

Przy zmianie stron 8:5 dla Wałbrzycha.

Utrzymujemy 2-punktową przewagę, obecnie 5:3.

Tie-breaka zaczynamy od prowadzenia 2:0.

Dobra gra przez całą partię daje efekty. Wałbrzyszanie szybko dogrywają do setbola, a następnie atak Volleya trafia w aut. Wygrywamy IV set 25:17. W setach 2:2 i czas na tie-break...

Tego seta już nie możemy oddać... 23:17 dla KPS.

Długa wymiana piłek i wałbrzyszanie odsuwają się na 17:11.

15:8 dla gości i o czas prosi trener Janczak.

Chełmiec wychodzi na prowadzenie 10:7 i 12:8.

Gra punkt za punkt, mamy remis 6:6 i 7:7.

Skutecznie Nackowski, przegrywamy jednak 1:4. Po chwili nadrabiamy na 3:4.

Czwarty set zaczyna się od 3:0 dla Jelcza Laskowic.

Udana końcówka naszego zespołu, skuteczny atak Szczygielskiego i przedłużamy walkę w dzisiejszym meczu. Wygrywamy III set 25:18. W setach 2:1 dla Jelcza Laskowic.

Skuteczna passa wałbrzyszan trwa, prowadzimy 23:18.

Odsuwamy się na 18:15 i 19:16.

Wyrównana gra na parkiecie, obecnie 13:12 dla Wałbrzycha.

Chełmiec odwraca wynik i wychodzi na 9:8.

Gra punkt za punkt - 7:7.

Volley szybko odwraca wynik na 4:2. Chełmiec skutecznie nadrabia i mamy remis 4:4.

Na początek trzeciego seta 2:1 dla Wałbrzycha.

Bronimy pierwszy setbol, przy kolejnej piłce jednak nie udaje się już przedłużyć walki, Dudzik trafia w siatkę. Przegrywamy II set 21:25. W setach 2:0 dla Jelcza Laskowic.

Przewaga gospodarzy nadal 4-5 punktów, obecnie 21:16. Po chwili zbliżamy się na 19:22.

18:13 dla Jelcza Laskowic i II czas dla Wałbrzycha.

Skutecznie Dudzik i przegrywamy 11:14.

Cały czas 1-2 punkty przewagi gospodarzy. Obecnie przegrywamy 9:11.

Po przerwie zmniejszamy stratę do 2 punktów - 5:7.

6:2 dla Volleya i o czas proszą wałbrzyscy trenerzy.

Drugą partię zaczynamy nieco gorzej, przegrywamy 2:3.

Wałbrzyszanie walczą do samego końca i przedłużają jeszcze grę. Ostatecznie jednak nie udaje się odwrócić wyniku. Przegrywamy I set 24:26.

Volley odwraca wynik na 23:22. II czas dla KPS.

Zaczyna się gra punkt za punkt - 16:15, 20:18 i obecnie 21:19.

Volley skutecznie nadrabia stratę i zbliża się na 12:13. Tym razem czas dla trenerów Kurzawińskiego i Ignaczaka.

12:7 dla wałbrzyszan i o czas prosi trener Janczak.

Skuteczna gra gości, obecnie 9:6 dla Wałbrzycha.

Utrzymujemy lekki dystans 4:3.

Wałbrzyszanie zaczynają od prowadzenia 1:0.

Obecnie trwa prezentacja zawodników obu drużyn, za chwilę zaczynamy

Chełmiec do Jelcza Laskowic pojechał bez trzech zawodników. Kontuzje leczą Sypko, Trzeciak i Michalski.

Prawie pół roku po zakończeniu poprzednich rozgrywek, wałbrzyscy siatkarze ruszają do walki w piątym sezonie na II-ligowych parkietach. I podobnie jak rok temu o pierwsze punkty grać będą z Volleyem Jelcz, którego trenerem nadal jest wychowanek i były szkoleniowiec wałbrzyszan Krzysztof Janczak. Kluby do tej pory w lidze mierzyły się czterokrotnie, trzy razy wygrał Chełmiec, a w ostatnim z meczów lepszy okazał się Volley. Teraz więc KPS ma szansę na odrobienie tej porażki. Szczególnie, że zaledwie trzy tygodnie temu na parkiecie rywala już wygrał. Czy dzisiaj uda się to powtórzyć ? Czy Chełmiec wróci z kompletem ? Odpowiedzi od 16.