Odrobili za starszych

Strona Główna » Siatkówka » News » Odrobili za starszych

Wymagające zakończenie finału MP

W lutym w ćwierćfinale MP w Hali Wałbrzyskich Mistrzów juniorzy Chełmca mierzyli się z Metrem Warszawa i mecz ten przegrali po tie-breaku. Teraz szansę na rewanż dostali ich młodsi koledzy w turnieju finałowym MP. W sobotnim meczu o siódme miejsce juniorzy młodsi KPS wygrali z Metrem 3:2. Wałbrzyszanie skutecznie rozpoczęli spotkanie, wygrywając pierwszy set 25:12. Drugi, już bardziej wyrównany, również zakończył się na korzyść naszych siatkarzy 25:21. W kolejnych dwóch walka nadal była bardzo zacięta, a Warszawa obie partie wygrała po 25:23. W tie-breaku Chełmiec nie pozwolił już odebrać sobie zwycięstwa, kończąc ostatniego seta 15:9. MVP spotkania wybrany został Bartłomiej Nackowski. Tym samym podopieczni trenera Tomasza Botwiny walkę o mistrzostwo Polski 2021/2022 kończą na wysokim siódmym miejscu w kraju.

Natomiast piąte miejsce w krakowskim turnieju zajmuje grupowy rywal wałbrzyszan, MOS Wola Warszawa, który w ostatnim meczu pokonał Energetyka Poznań 3:0. W niedzielnych meczach o brąz MP zagrają Lechia z Chemikiem, a o złoto AZS Częstochowa z Jastrzębskim (półfinały: Lechia - AZS 2:3, Chemik - Jastrzębski 1:3).

Brązowy medal MP jedzie do Tomaszowa Mazowieckiego, Lechia (zeszłoroczny mistrz juniorów młodszych) w niedzielnym meczu pokonała Chemika 3:0. Natomiast nowym mistrzem kraju w juniorach młodszych został AZS Częstochowa, który w starciu finałowym pokonał obrońcę tytułu wicemistrzowskiego Jastrzębskiego Węgla 3:0.