Szansa na siódme

Strona Główna » Siatkówka » News » Szansa na siódme

Z tego turnieju wnioski na przyszłość

Zmagania w grupie A wygrała Lechia (5 punktów, sety 7:3) przed Jastrzębskim (5 punktów; sety 6:3), MOS Wola (5 punktów; sety 6:5) oraz KPS (3 punkty, sety 1:9). Grupę B wygrał Chemik Bydgoszcz (5 punktów, sety 8:6) przed Eco Team AZS Częstochowa (5 punktów, sety 7:7), Energetykiem Poznań (4 punkty; sety 7:8) i Metro Warszawa (4 punkty; sety 7:8 i gorszy bilans małych punktów od Poznania). W sobotnich półfinałach Lechia zagra z AZS, a Chemik z Jastrzębskim. O miejsce piąte MOS Wola zmierzy się Energetykiem, a o miejsce siódme KPS Chełmiec z Metrem. Mecz wałbrzyszan od 10.

Ostanie grupowe spotkanie wałbrzyszan z nadal aktualnym mistrzem juniorów młodszych okazało się nabardziej zacięte. Szczególnie w drugim secie Chełmiec miał dużą szansę urwać Lechii jedną partię i przedłużyć grę. Rywal w końcówkach okazał się jednak skuteczniejszy i ostaecznie Wałbrzych przegrał z Tomaszowem Mazowieckim 0:3 (22:25, 26:28, 20:25). W drugim meczu naszej grupy Jastrzębski Węgiel pokonał MOS Wolę 3:0.

Dzisiaj swój trzeci mecz w finałach MP kadetów zagra KPS Chełmiec. Po dwóch porażkach i przed konfrontacją z ubiegłorocznym mistrzem w tej kategorii trudno o wielki optymizm. Ale nawet jak wałbrzyski zespół zajmie czwarte miejsce w grupie i zagra o końcowe VII miejsce to ten turniej jest dobrą lekcją i dla zawodników i dla trenerów. Już dawno Wałbrzych nie miał w finale swojej drużyny, a w tym roku był blisko wprowadzenia aż dwóch (juniorzy awans przegrali jednym setem). Warto uczyć się od najlepszych.