Czwarte zero

Strona Główna » Siatkówka » News » Czwarte zero

Zła passa wałbrzyszan trwa nadal

Beniaminek ze Skalmierzyc w trwającym sezonie zdobył jedenaście punktów, w tym... pięć w spotkaniach z Chełmcem. To niezbyt dobrze świadczy o naszych siatkarzach, którzy nadal nie potrafią przerwać złej passy, jaka dopadła ich od początku rundy rewanżowej. Dzisiejsze, pierwsze w nowym roku, spotkanie w Hali Wałbrzyskich Mistrzów wydawało sie świetną okazją na przełamanie. W końcu u kogo szukać punktów, jak nie u rywala zamykającego tabelę. Legion jednak szybko pokazał, że punktów łatwo nie odda. Gra właściwie cały czas przebiegała na w miarę wyrównanym poziomie. Chełmiec - podobnie jak tydzień temu w Spale - starał się dawać z siebie wszystko i walczyć do samego końca. Sił starczyło na trzy sety, w tym jeden wygrany - pierwszy w rewanżach. Natomiast o ostatniej odsłonie spotkania KPS powinien jak najszybciej zapomnieć. W następnej kolejce naszych siatkarzy czeka wymagający wyjazd do lidera z Wielunia.

W pozostałych meczach: Eco Team AZS - SMS II 3:0, Bielawianka - Wieluń 2:3, MUKS - Czarni 0:3. Natomiast mecz Hetman - Volley został przeniesiony na luty.

Chełmiec broni dwa pierwsze meczbole, zmniejszając nieco rozmiar porażki w zdecydowanie nieudanej ostatniej odsłonie. Przegrywamy IV set 15:25. W całym meczu 3:1 dla Skalmierzyc.

Na tablicy wyników 23:12.

Przerwy wałbrzyszan zupełnie nie "przeszkadzają" Skalmierzycom - 22:11.

Przewaga Legionu wynosi już 8 punktów - 18:10. O II czas prosi trener Kurzawiński.

Proste błędy po stronie wałbrzyszan i 10:16.

Gra punkt za punkt i nadal 5-punktowa strata KPS - 8:13.

Sytuacja się komplikuje, przegrywamy 5:10.

Przewaga gości rośnie do 7:4. O przerwę proszą wałbrzyscy trenerzy.

Długa wymiana piłek i zostajemy zablokowani. 4:2 dla Skalmierzyc.

Na początek prowadzenie KPS 2:0. Dwie akcje gości i mamy remis 2:2.

Była szansa na odwrócenie wyniku, jednak goście w końcówce ponownie okazują się skuteczniejsi. Przegrywamy III set 23:25. W setach 2:1 dla Skalmierzyc.

Czas dla Legionu, a po nim Chełmiec dogrywa na 23:23.

Nadrabiamy 2 punkty i przegrywamy 21:23.

Na tablicy wyników 23:19 dla gości. II czas dla KPS.

Nadrabiamy 2 punkty, jednak goście szybko odzyskują dystans. Chełmiec przegrywa 16:20.

Na parkiecie pojawia się Zieliński. 18:14 dla Skalmierzyc.

Goście odskakują na 16:14. Wałbrzyscy trenerzy proszą o czas.

Cały czas wyrównana gra punkt za punkt i seria remisów - 12:12 i 14:14.

Legion odwraca wynik i prowadzi 11:10.

1-2 punkty przewagi wałbrzyszan, obecnie 8:7.

Skutecznie Trzeciak i dogrywamy na remis 5:5.

Trzeci set nieco lepiej zaczynają goście - 3:2 i 5:3.

Wałbrzyszanie po raz kolejny wychodzą na prowadzenie i nie dają już go sobie odebrać, przy pierwszym setbolu wyrównując stan meczu. Wygrywamy II set 25:22. W setach remis 1:1.

Końcówka, podobnie jak w pierwszym secie, również teraz zapowiada się na zaciętą - 22:22.

Kolejny punkt na koncie wałbrzyszan i II czas dla Skalmierzyc.

Odsuwamy się na 2 punkty - 19:17.

Po przerwie 17:16 dla Chełmca.

Goście nadrabiają całą stratę - 15:15. Czas dla gospodarzy.

Przerwa dla Legionu przy prowadzeniu Chełmca 14:10.

Gra punkt za punkt - 8:6 i 9:8 dla KPS.

Chełmiec utrzymuje 1-2 punktową przewagę - 5:3.

Drugiego seta zaczynamy od prowadzenia 2:1 i 3:2.

Bronimy pierwsza piłkę setową, jednak nie udaje się już odwrócić losów tego seta. Przegrywamy I set 23:25.

Goście dogrywają na remis 22:22. II czas dla Wałbrzycha.

Legion zmniejsza stratę na 19:21. O czas proszą trenerzy Kurzawiński i Ignaczak.

Po przerwie skutecznie Szczygielski i utrzymujemy dystans - 18:15. Dobra gra blokiem gospodarzy - 20:17.

Gospodarze powiększają przewagę do 16:14. Czas dla Legionu.

Nadrabiamy całą stratę - 12:12. Po chwili Chełmiec wychodzi na 14:13.

Przewaga gości zaczyna się powiększać - 12:9.

Gra punkt za punkt, obecnie Legion prowadzi 8:7.

Goście wychodzą na prowadzenie 4:3.

Pierwsze minuty wyrównane i na remis - 2:2.

Na parkiecie końca dobiega przedmeczowa rozgrzewka. Początek spotkania za kilka chwil.

Wałbrzyszanie wychodzą w składzie: Michalski, Sypko, Dereń, Szczygielski, Sławnikowski, Dudzik, Stawiany (L).

Jeszcze przed meczem naszych II-ligowców w hali OSiR Świebodzice swoje spotkanie rozegrał Chełmiec II. Lider III ligi dolnośląskiej pokonał Kudowiankę Kudowa Zdrój 3:0 (25:17, 25:23, 25:20) i bez problemów utrzymał się na szczycie.

Miała być podwójnie siatkarska inauguracja noworocznego grania w Hali Wałbrzyskich Mistrzów, jednak ze względu na problemy zdrowotne w Chełmcu Wodociągi, KPS dzisiaj jako jedyny zagra na własnym terenie. W pierwszym domowym noworocznym spotkaniu wałbrzyszanie podejmą zamykający tabelę grupy trzeciej Legion. Siatkarze ze Skalmierzyc dopiero w tym sezonie dołączyli do trzeciego szczebla i do tej pory zgromadzili na swoim koncie 8 punktów (KPS ma 22). Pierwszy tegoroczny mecz z beniaminkiem okazał się dla naszego zespołu wymagający i przyniósł tylko jeden punkt. Czy teraz uda się odrobić jesień ? Czy HWM będzie dzisiaj szczęśliwa dla gospodarzy ? Odpowiedzi już od 19.