W sumie komplet

Strona Główna » Siatkówka » News » W sumie komplet

Został jeden, choć było blisko dwóch

Prawie dwie i pół godziny wałbrzyscy siatkarze walczyli u beniaminka w Skalmierzycach. Po pierwszym - udanym i wysoko wygranym - secie mało kto przewidziałby tak długą i zaciętą walkę o końcowy wynik. Chełmiec dobrze rozpoczął spotkanie i pewnie zapewnił sobie prowadzenie w meczu. Niestety, w kolejnym secie w wałbrzyskie szeregi zaczęły wkradać się błędy, co szybko wykorzystał Legion. Doprowadzenie do remisu dodało gospodarzom jeszcze więcej sił do walki. Wałbrzyszanie już w trzeciej partii mogli odzyskać kontrolę nad meczem, jednak na własne życzenie - prowadząc 24:22 - pozwolili rywalowi odwrócić wynik. Podobnie wyglądał koniec czwartej partii, jednak tym razem to Chełmiec gonił rezultat, a jak już złapał kontakt, nie zmarnował szansy. Po udanej końcówce wydawało się, że w tie-breaku może być podobnie, jednak kolejne błędy sprawiły, że dwa punkty zostały w Skalmierzycach. Tym samym obie drużyny KPS Chełmiec sobotnie zmagania kończą po maksymalnej liczbie setów, łącznie zdobywając... komplet punktów (drugi zespół zdobył 2 punkty, stracił 1 - a pierwszy odwrotnie). Za tydzień oba składy zagrają w dawnym OSiRze - III-ligowcy z Tygrysami Strzelin, a II-ligowcy z WKS Wieluń.

W pozostałych meczach: Jelcz - Hetman 3:0, AZS - Miasteczko 3:0, SMS II - Eco Team AZS 3:1, Wieluń - Bielawianka 3:0, Czarni - MUKS 3:0.

Wałbrzyszanie do samego końca starają się ratować wynik, dogrywamy na 12:13, następnie bronimy pierwszy meczbol. Niestety, Legion nie daje już odebrać sobie wygranej w tym spotkaniu. Przegrywamy V set 13:15. W całym meczu 3:2 dla Skalmierzyc.

Nie układa się gra, przegrywamy 10:13. II czas dla Chełmca.

Tracimy kolejny punkt - 7:9. Czas dla wałbrzyszan. Po przerwie odrabiamy dwa - 9:9.

Zacięta gra i przy zmianie stron 8:7 dla Legionu.

Chełmiec wychodzi na 5:3.

Punkt już zdobyty, teraz czas zawalczyć o kolejny... Tie-break zaczynamy od 2:2.

Kolejna emocjonująca końcówka... Dogrywamy na 23:23 oraz 24:24. Tym razem Chełmiec w ostatnich akcjach się nie myli i skutecznie wykorzystuje okazję. Wygrywamy IV set 26:24. W setach 2:2 i czas na tie-break...

Zostajemy zablokowani... Legion prowadzi 23:20.

Gospodarze nadrabiają stratę i odwracają wynik na 19:18. W międzyczasie dwa czasy wykorzystują wałbrzyscy trenerzy.

Skutecznie blokujemy rywala i odskakujemy na 17:14.

Na parkiecie cały czas gra punkt za punkt.

Wyrównana gra na parkiecie, obecnie 12:12 i 13:13.

Na tablicy wyników 5:3 dla Wałbrzycha. Po chwili Legion wyrównuje na 7:7.

Wałbrzyszanie teraz muszą postawić wszystko na jedną kartę... Zaczynamy od 2-punktowego prowadzenia.

Emocjonująca końcówka... Było już 24:22 dla Wałbrzycha, niestety Legion broni dwa setbole i odwraca wynik, a Chełmiec w ostatniej akcji trafia w aut... W sumie tracimy 4 punkty z rzędu... Przegrywamy III set 24:26. W setach 2:1 dla Skalmierzyc.

Skuteczny blok wałbrzyszan i Chełmiec wychodzi na prowadzenie 21:20. Gra cały czas punkt za punkt.

Gonimy, gonimy i wreszcie łapiemy kontakt z gospodarzami - 18:18.

Nadal 2-3 punkty przewagi gospodarzy - 16:13.

Kilka skutecznych akcji i zmniejszamy stratę na 10:13. Czas dla Legionu.

Sytuacja niewiele się zmienia, Chełmiec przegrywa 5:11.

Przewaga gospodarzy rośnie do 7:1 i 9:3.

Kiepsko zaczynamy trzecia partię, przegrywamy 0:4. O czas proszą wałbrzyscy trenerzy.

W końcówce odrabiamy na 18:23, po chwili bronimy pierwszego setbola, jednak przy drugim gospodarze kończą. Przegrywamy II set 19:25. W setach remis 1:1.

Tego seta już trudno będzie uratować... 15:22.

Po przerwie odrabiamy 2 punkty, obecnie przegrywamy 14:18.

Legion ucieka na 16:10. Czas dla trenerów Kurzawińskiego i Ignaczaka.

Cały czas 3-punktowe prowadzenie Skalmierzyc - 11:8.

Chełmiec stara się gonić wynik, obecnie przegrywamy 6:9.

Legion wychodzi na 2-3 punktowe prowadzenie.

Początek drugiego seta wyrównany.

Wałbrzyszanie bez większych problemów skutecznie dogrywają do końca pierwszej partii. Wygrywamy I set 25:18.

Obecnie na tablicy wyników 18:13 dla Wałbrzycha.

Gospodarze próbują nadrabiać stratę, jednak skutecznie pilnujemy wypracowanej przewagi.

Powiększamy lekko przewagę - 10:6.

Legion trafia w siatkę i kolejny punkt na naszym koncie.

Obecnie na tablicy wyników 7:5 dla Chełmca.

Gra punkt za punkt, utrzymujemy 1-2 punkty przewagi.

Gospodarze na początek dwukrotnie posyłają piłkę na aut. 2:1 dla Wałbrzycha.

Trwa prezentacja zawodników.

Wałbrzyszanie grają w składzie: Michalski, Nackowski, Dereń, Szczygielski, Trzeciak, Sławnikowski, Stawiany (L).

Na parkiecie trwa przedmeczowa rozgrzewka.

Wygraną na swoim koncie dzisiaj zapisali już siatkarze drugiej drużyny Chełmca, którzy w rozgrywkach III ligi w Kudowie po zaciętym meczu wygrali z Kudowianką 3:2 (33:31, 22:25, 17:25, 27:25, 15:10).

Wizyta w Częstochowie sprzed dwóch tygodni nie okazała się szczęśliwa dla wałbrzyskich siatkarzy. Po zaciętym i pełnym walki starciu, punkty zostały w rękach gospodarzy. Teraz KPS Chełmiec ma szansę odbić sobie tamten mecz w spotkaniu z kolejnym w naszej grupie beniaminkiem. Czwartym w nowym sezonie oraz drugim poza Wałbrzychem rywalem naszego zespołu jest Legion Skalmierzyce. Klub, który swoją przygodę z ligową siatkówką rozpoczął zaledwie rok temu i po jednym sezonie w III lidze, dołączył do rozgrywek trzeciego szczebla. Jak zakończy się wizyta Chełmca w Skalmierzycach ? Czy trzeci komplet trafi na konto KPS ? Odpowiedzi już od 20.