Szybko zrealizowany plan

Strona Główna » Siatkówka » News » Szybko zrealizowany plan

Wałbrzyszanki ponownie nic nie dały sobie odebrać

Trzeci mecz w nowym sezonie, trzeci beniaminek i trzecia wygrana wałbrzyskich siatkarek. Chełmiec Wodociągi jedynie w pierwszych minutach dzisiejszego spotkania miał małe problemy ze złapaniem odpowiedniego rytmu i oddał rywalkom z Chrząstowic nieco kontroli nad grą. Wszystko zmieniło wejście na zagrywkę w pierwszym secie Aleksandry Małodobrej. Te kilka piłek pozwoliło wałbrzyszankom wypracować bezpieczną przewagę i już do końca, mimo kolejnych prób rywalek nadrabiania punktów i znacznego zmniejszania dystansu, nie oddały kontroli nad spotkaniem. Tym samym Hala Wałbrzyskich Mistrzów w tegorocznych rozgrywkach - siatkarzy i siatkarek - nadal pozostaje niezdobyta, a Chełmiec Wodociągi z kompletem punktów po trzech kolejkach pozostaje w ścisłej czołówce grupy 3. A już za tydzień nasze siatkarki czekają kolejne derby - na własnym parkiecie zmierzą się z Volley Świdnica.

W pozostałych meczach: Sokół - Sari 3:1, MKS II - Panki 3:0, NTSK - Dąbrowa 3:0, Volley - AZS AWF 3:1.

MVP meczu wybrana została Nicole Jochym.

Chełmiec potrzebował aż czterech piłek meczowych, żeby zakończyć dzisiejsze zmagania. Volley walczył do końca, jednak w ostatniej akcji posłał piłkę w aut. Wygrywamy III set 25:18. W całym meczu 3:0 dla Wałbrzycha.

Przy zagrywce Druciak wychodzimy na 21:14.

Volley po raz kolejny nadrabia nieco straty i zbliża się na 14:18.

Po przerwie 17:12 dla Wałbrzycha.

Najpierw skutecznie z zagrywki Jochym, następnie dobry atak Małodobrej i prowadzimy 15:10. Czas dla gości.

Wałbrzyszanki nieco odsuwają się od rywalek - 10:8 i 12:10.

Volley nadrabia 2 punkty i mamy remis 3:3, a po chwili 5:5.

Trzeci set Chełmiec rozpoczyna od prowadzenia 3:1.

Chrząstowice tym razem bronią dwa setbole, przy trzecim skuteczny atak Pietraszewskiej daje ostatni punkt. Wygrywamy II set 25:20. W setach 2:0 dla Wałbrzycha.

Przewaga Chełmca zmalała już do 19:17. Po chwili jednak wałbrzyszanki ruszają do przodu i wychodzą na 22:17.

Volley nadrabia kilka punktów i zbliża się na 14:18.

Skuteczna akcja Jochym i na tablicy wyników 15:8.

Gospodynie prowadzą już 11:6. O czas prosi trener gości.

Długa wymiana piłek i Gezella skutecznie zdobywa 8 punkt - 8:4.

Skuteczny blok gospodyń i prowadzimy 5:3.

Drugi set jak na razie punkt za punkt - 2:2 i 3:2 dla Chełmca.

Volley broni pierwszy setbol, jednak przy drugim kończymy seta. Wygrywamy I set 25:18.

Do gry wchodzi Judyta Rzeczycka, na tablicy wyników 22:17 dla Wałbrzycha.

Wałbrzyszanki utrzymują pewne prowadzenie, obecnie 18:13.

Po przerwie skuteczna gra z zagrywki Małodobrej i zaczynamy powiększać przewagę - 15:10.

Odwracamy wynik i prowadzimy 11:9. Czas dla Chrząstowic.

Chełmiec ma problem z koncentracją, przegrywamy 1-2 punktami.

Gonimy wynik i mamy remis 4:4.

Rywalki mecz rozpoczynają od prowadzenia 3:1.

Trwa prezentacja obu drużyn.

Wałbrzyszanki zagrają w składzie: Jochym, Gezella, Druciak, Khomich, Olczyk, Małodobra, Olejniczak (L).

Kibice powoli zaczynają zajmować miejsca na trybunach HWM. Na parkiecie trwa przedmeczowa rozgrzewka.

Przed Chełmcem Wodociągi podwójnie domowe granie. Jeszcze zanim w przyszły weekend nasze siatkarki w derbowym starciu w Hali Wałbrzyskich Mistrzów podejmą rywalki zza miedzy - Świdnicę, już za kilka chwil o trzeci komplet punktów zawalczą z innym Vollyem, z Chrząstowic. Nasze przeciwniczki to tegoroczny beniaminek, który awans do II ligi wywalczył jako klub reprezentujący Opole. Obecnie oba kluby mają na kontach po dwie wygrane (Volley jedną za 2 punkty). Kto jako pierwszy pozna w tym sezonie smak porażki ? Czy wałbrzyszanki zagrają lepiej niż we Wrocławiu ? Odpowiedzi już od 17.