Zabrakło końcówek

Strona Główna » Siatkówka » News » Zabrakło końcówek

Kolejny rywal zabiera dwa oczka z AZ

Nie tak miała zakończyć się sobota w wałbrzyskiej hali Aqua Zdrój. Po zeszłotygodniowej długiej walce z rywalem z Nowej Soli, zakończonej stratą dwóch punktów, tym razem wydawało się, że wygrana nie opuści już wałbrzyskiego kompleksu. Mecz od pierwszych minut okazał się bardzo zacięty, jednak AQZ zdołał wystartować dobrze i zapisać pierwszy set na swoim koncie. Później niestety Sobieski zaczął naciskać coraz mocniej, a w wałbrzyskich szeregach - szczególnie w końcówkach setów - coś zaczęło się psuć. Nasi siatkarze nie wykorzystali gry na przewagi w trzeciej partii, a w czwartej niepotrzebnie ją przedłużali. W tie-breaku po raz kolejny pojawiła się szansa na uratowanie wygranej, jednak i tym razem to rywal w końcówce okazał się lepszy. Za tydzień pierwszy w nowym sezonie wyjazdowy mecz naszych siatkarzy, o punkty spróbują zawalczyć u lidera w Zielonej Górze.

W pozostałych meczach: Rosiek - Olavia 3:2, Bielawianka - MUKS 3:0, Ikar - AZS ZG 0:3.

Niestety, psujemy końcówkę i nie udaje się już wywalczyć drugiego punktu, przegrywamy V set 13:15. W całym spotkaniu 2:3 dla AQZ.

Sobieski wychodzi na 13:12 i o czas prosi trener Ignaczak.

Chwila nieuwagi i kolejny remis - 11:11.

Skutecznie Zieliński i 10:9 dla AQZ.

Przy zmianie stron 8:7 dla Wałbrzycha.

Na tablicy wyników nadal remis.

Gra punkt za punkt i 3:3 oraz 4:4.

Zaczynamy od 1:1.

Błąd po stronie gości i udaje się zakończyć partię, wygrywamy IV set 28:26. W setach 2:2 i czas na tie-break...

Na tablicy wyników 24:24 i 26:26.

Sobieski broni i zaczyna się gra na przewagi...

24:22 i setbol dla AQZ.

Trzy punkty dzielą nas od zakończenia seta - 22:20. Czas dla Żagania.

Udaje się odwrócić wynik i AQZ prowadzi 21:20.

Wałbrzyszanie cały czas tracą do Żagania jeden punkt - 16:17.

Przegrywamy 9:12 i drugi czas dla Wałbrzycha. Po przerwie 13:13.

Po dobrym początku, w wałbrzyskich szeregach coś zaczyna się psuć... przegrywamy 8:10.

Z prowadzenia 6:2 robi się 6:5. Czas dla trenera Ignaczaka.

Kolejna dwa oczka na koncie wałbrzyszan, o czas prosi trener Żagania.

As serwisowy AQZ i prowadzimy 4:2.

Bronimy pierwszy setbol i zaczynamy grę na przewagi. Sobieski okazuje się jednak skuteczniejszy, przegrywamy III set 24:26. W setach 2:1 dla Żagania.

Nadrabiamy stratę i remis 23:23.

Goście odskakują na 23:21. Czas bierze trener Ignaczak.

Ponownie zapowiada się zacięta końcówka, Sobieski dogrywa na remis 19:19.

Kolejna dwa punkty na koncie Żagania i przewaga AQZ zmniejsza się do 16:14.

As serwisowy Sobieskiego i goście przegrywają 11:15. Czas dla trenera Ignaczaka.

Przewaga gospodarzy utrzymuje się na poziomie 4-5 punktów, obecnie jest 12:8.

W międzyczasie do gry wszedł Gawryś. AQZ odskakuje na 10:5.

Błąd po stronie gości i 7:3 dla Wałbrzycha.

Trzeci set gospodarze zaczynają od 3:1.

Po przerwie nie udaje się już przedłużyć spotkania, przegrywamy II set 22:25. W setach remis 1:1.

Bronimy pierwszego setbola - 22:24. Czas dla gości.

Żagań odwraca wynik i wychodzi na 23:20. O czas prosi trener Ignaczak.

I kolejny remis na tablicy wyników - 18:18.

Do gry wchodzi Dereń za Dzikowicza. 16:15 dla AQZ.

Zaczyna się gra punkt za punkt, 12:11 dla Sobieskiego, a po chwili 14:13 dla AQZ.

Pierwszy punkt zdobywa Leński i prowadzimy 9:7. Czas dla gości.

Skutecznie Szczygielski i mamy remis 6:6 i 7:7.

Po przerwie AQZ dogrywa na 4:5.

Kolejną partię zaczynamy pechowo od 0:3. Trener Ignaczak reaguje od razu i bierze czas.

Sobieski broni aż trzy nasze setbole, dopiero przy czwartej próbie wygrywamy I set 25:20.

24:17 i mamy setbola.

Już tylko trzy punkty dzielą Wałbrzych od zakończenia seta.

Przy zagrywce Zielińskiego zdobywamy 5 punktów i z 12:14 wychodzimy na 17:14.

Żagań dogrywa na 10:10 i po chwili wychodzi na 11:10. Czas dla trenera Ignaczaka.

Po przerwie goście nadrabiają dwa punkty - 6:8.

Kolejne dwa oczka na koncie gospodarzy i 7:3. Pierwszy czas dla Sobieskiego.

Skutecznie Nowak i AQZ odskakuje na 5:3.

3:2 dla Sobieskiego.

Na parkiecie trwa prezentacja zawodników.

Trener Janusz Ignaczak dokonał zmian w składzie, na przyjęciu gra dotychczasowy libero Bartłomiej Dzikowicz, a starą/nową postacią jest rozgrywający Maciej Leński. Przed kilku laty grał w zespole Juventuru Koksownia, a potem reprezentował barwy Bielawianki.

Wałbrzyszanie zaczynają w składzie: Nowak, Kulik, Szczygielski, Dzikowicz, Zieliński, Leński, Pizuński (L).

W Mysłowicach trwa spotkanie siatkarek Chełmca Wodociągi, które po dwóch setach remisują z Silesią Volley 1:1.

Na trybunach hali AZ pojawiają się kibice. Na parkiecie trwa przedmeczowa rozgrzewka.

Domowy początek sezonu wałbrzyskich siatkarzy powoli dobiega końca i przed nami już ostatni akcent trójmeczu w hali Aqua Zdrój. Po zeszłotygodniowym dość szybkim i pechowym przerwaniu domowej passy, która właściwie nawet na dobre się nie zaczęła, tym razem AQZ zmierzy się z czwartą drużyną poprzednich rozgrywek oraz aktualnym sąsiadem z tabeli - Sobieskim Żagań. Kluby w zeszłym roku na ligowych parkietach spotkały się aż pięciokrotnie i wszystkie mecze zakończyły się na korzyść wałbrzyszan. Dodatkowo w każdym straciliśmy przynajmniej jeden set. Czy teraz uda się na czysto zakończyć mecz ? Czy AQZ odbije sobie spotkanie z Astrą ? Odpowiedzi już od 17.

Po 3 kolejkach Aqua Zdrój opuściło podium - IV pozycja, z 4 punktami na koncie i setami 5:4 (1-1). Sobieski znajduje się oczko niżej - V miejsce, również z 4 punktami na koncie i setami 6:7 (1-2). Spotkanie w hali AZ jest już ósmym starciem bezpośrednim klubów na obecnym szczeblu. Wszystkie siedem dotychczasowych meczów padło łupem wałbrzyskich siatkarzy, w tym pięć z nich AQZ wygrał w poprzednim sezonie - dwa razy 3:1 w rundzie zasadniczej i 3:0 w meczach II rundy play off (3:2, 3:1, 3:2).