Ponownie za Chrobrym

Strona Główna » Siatkówka » News » Ponownie za Chrobrym

Wałbrzyska hala AZ po raz drugi w tym roku szczęśliwa dla głogowian

Dokładnie dwa tygodnie pozostały do rozpoczęcia sezonu 2019/2020 na trzecim szczeblu rozgrywkowym. Zanim wałbrzyscy siatkarze zaczną walczyć o ligowe punkty, dzisiaj sprawdzą na własnym parkiecie dwóch grupowych rywali - Olavię Oława i Chrobrego Głogów. Z drugim z rywali AQZ na "rachunki do wyrównania" za przegrane spotkanie w półfinale play off, które nasz zespół kosztowało awans do finału. Na turniej trenerzy Ignaczak i Kurzawiński wystawili aż 20 zawodników AQZ.

Turniejowe zmagania wałbrzyszanie zaczynają od spotkania z Olavią. Bardzo dobry początek meczu, AQZ w secie otwarcia bez problemów wygrywa 25:14. Kolejna partia już bardziej wyrównana, jednak ponownie kończy się na korzyść gospodarzy - 25:20. Set numer trzy również z przewagą oraz po kontrolą AQZ (25:21). Wałbrzych bez większych problemów pokonuje Olavię 3:0. W meczu trener Ignaczak dał zagrać wszystkim naszym zawodnikom. Teraz mała przerwa, a o 13.30 rozpocznie się mecz Olavia - Chrobry.

Siatkarze z Głogowa również nie mieli problemów z wywalczeniem szybkiego i skutecznegoj zwycięstwa z Olavią. Chrobry w niecałą godzinę rozbił II-ligowca z Oławy 3:0, wygrywając poszczególne sety 25:16, 25:17 oraz 25:13. Obecnie trwa kolejna przerwa między meczami, a od godziny 15.45 starcie o pierwsze miejsce w turnieju - AQZ z Chrobrym. Głogowianie starają się obecnie o miejsce w I lidze (za Częstochiwę), dzisiejszy mecz może być więc jedyną okazją na spotkanie klubów na parkiecie.

Trwa starcie AQZ - Chrobry. Set otwarcia okazał się niezwykle wyrównany, żadna z drużyn nie zdołała odskoczyć na więcej niż 2 oczka. W końcówce skuteczniejsi okazali się goście z Głogowa, którzy przy stanie 23:23 zdobyli dwa ostatnie punkty z rzędu i wygrali seta 25:23. Wałbrzyszanie łatwo się nie poddają i po również wyrównanym secie, wygrywają drugą partię 25:21. W meczu mamy remis 1:1. Kolejny zacięty set i ponownie Chrobry wychodzi na prowadzenie, wygrywając tym razem 25:19. 2:1 w setach dla Głogowa. AQZ nie chce jeszcze kończyć spotkania. W czwartym secie walka ponownie punkt za punkt ostatecznie Wałbrzych wygrywa 25:21. W meczu remis 2:2 i czas na tie-break! Niestety, bolesnej kontuzji w czwartej partii doznaje Jarosław Pizuński i prawdopodobnie nie obędzie się bez gipsu... Ostatnia, piata partia - jak wcześniejsze nieparzyste - nie jest szczęśliwa dla wałbrzyszan. AQZ tie-break przegrywa 10:15 i w całym starciu 2:3. Ostatecznie wałbrzyszanie w Turnieju rozpoczęcia sezonu siatkarskiego II ligi zajmują drugie miejsce (wygrana i przegrana). Wałbrzyski turniej wygrywa Chrobry (dwie wygrane), a trzecie miejsce zajmuje Olavia (dwie przegrane). Uczestnicy otrzymali okolicznościowe puchary Aqua Zdroju.