Wałbrzyski szczyt

Strona Główna » Siatkówka » News » Wałbrzyski szczyt

Już tylko jedna drużyna może próbować zagrozić grupowemu liderowi

Zaledwie dwa weekendy pozostały większości II-ligowców z grupy czwartej na walkę o zmianę swojego położenia przed startem drugiego etapu trwającego sezonu. O swoją "przyszłość" nie musi martwić się lider z Wałbrzycha, który mając sześć oczek przewagi tylko kontrolnie spogląda na rywala poniżej. Również sytuacja na kolejnych pozycjach po sobotniej kolejce właściwie niewiele się zmieniła - Astra nadal ma punkt więcej od Chrobrego, MUKS zrównał się z Sobieskim oraz cały czas tyle samo punktów mają Bielawianka i Olavia. Czy coś się jeszcze zmieni ? Przekonamy się za dwa tygodnie... Trzecia tegoroczna seria meczów lepiej wypadła dla gospodarzy, którzy wygrali trzy z pięciu spotkań - wszystkie na czysto. Rezultat 3:0 padł w Głogowie, gdzie Chrobry pokonał Olavię oraz w Miliczu, MUKS wygrał z Juve. Po trzech setach starcie w hali Aqua Zdrój z przedostatnim w tabeli Bolesławcem zakończył też lider AQZ. Zaledwie jedną partię więcej w Bielawie rozegrała Astra, pokonując Bielawiankę 3:1. Natomiast w Legnicy Sobieski wygrał z Ikarem 3:2.

Wałbrzyscy ligowcy zaliczają kolejną bardzo udaną sobotę, zakończoną pewnymi wygranymi z czystym kontem. Podobnie jak w poprzednich tygodniach jako pierwsze wczoraj komplet punktów na koncie zapisały liderki III ligi, Chełmiec Wodociągi w wyjazdowym starciu na szczycie pokonał wiceliderki z Milicza (miejmy nadzieję, że za dwa tygodnie AQZ u siebie również tak zakończy mecz z Miliczem). Kilka godzin później przed wałbrzyską publicznością tą samą drogą poszli liderzy II ligi. Wałbrzyszanie spokojnie i pewnie weszli w sobotnie spotkanie, szybko zapewniając sobie bezpieczny dystans i bez problemów prowadząc grę do końca seta otwarcia. Również w kolejnej partii nasi siatkarze dobrą i skuteczną grą potwierdzili, że zasłużenie zajmują fotel lidera swojej grupy. Rywal z Bolesławca dopiero w trzeciej odsłonie postanowił nieco postawić się, jednak AQZ w porę przejął kontrolę nad grą i szybko - dokładnie godzina i siedem minut - zakończył spotkanie. Oby wczorajsza wygrana była dobrą prognozą przed pozostałymi dwoma domowymi spotkaniami. W następniej kolejce do hali Aqua Zdrój przyjeżdża Juve Głuchołazy.

Po 16. kolejce, Aqua Zdrój niezmiennie pozostało na fotelu lidera - I pozycja, z 43 punktami na koncie i setami 46:12. Na szczycie tabeli AQZ - 43 punkty, za nim Astra - 37 punktów, a niżej Chrobry - 36 punktów.