Szybko załatwili

Strona Główna » Siatkówka » News » Szybko załatwili

Nieco ponad godziny potrzebowali wałbrzyszanie do zdobycia kolejnego kompletu punktów

Domowe spotkanie z przedostatnią drużyną w grupowej tabeli nie miało być z kategorii tych trudnych i - jak widać po końcowym rezultacie - tak też się stało. Wałbrzyski lider spokojnie, ale pewnie rozpoczął starcie i już po kilku minutach wyszedł na bezpieczne prowadzenie, które bez problemów udało się utrzymać do samego końca. Bardzo podobnie przebiegała kolejna partia, również spokojnie kontrolowana przez gospodarzy. Siatkarze z Bolesławca dopiero w trzeciej odsłonie postanowili nieco zaskoczyć AQZ i odskoczyli na kilka punktów, wałbrzyszanie jednak nie powtórzyli błędu z meczu wyjazdowego i szybko złapali kontakt z rywalem. Trzeci set był najbardziej wyrównany w dzisiejszym meczu, jednak ostatecznie AQZ zakończył spotkanie na swoją korzyść, zachowując czyste konto - MVP został Jan Gawryś. To bardzo dobry początek trójmeczu na wałbrzyskim parkiecie. Za tydzień do hali Aqua Zdrój przyjeżdża ósme w tabeli Juve.

W pozostałych meczach: Bielawianka - Astra 1:3, Ikar - Sobieski 2:3, Chrobry - Olavia 3:0, MUKS - Juve 3:0.

Szybka końcówka gospodarzy, skutecznie Gawryś i wygrywamy III set 25:19. W całym spotkaniu 3:0 dla AQZ.

24:19 i pierwszy meczbol... Trener Bułkowski wykorzystuje jeszcze drugi czas...

Przy zagrywce Kąckiego wychodzimy na 23:19.

AQZ wychodzi na 20:17.

BTS dogrywa na 16:16, czas bierze trener Bułkowski.

14:10 dla Wałbrzycha. Goście cały czas starają się jednak gonić wynik, obecnie AQZ prowadzi 16:14.

Przy zagrywce Grada zdobywamy 3 punkty z rzędu i o czas prosi Bolesławiec.

Odwracamy rezultat i wychodzimy na 9:7.

AQZ dogrywa na 3:3, jednak po chwili goście ponownie na 2-punktowym prowadzeniu 6:4.

Tym razem lepszy początek partii w wykonaniu Bolesławca, BTS prowadzi 3:1.

Błąd ustawienia u gości, wygrywamy II set 25:14. W setach 2:0 dla AQZ.

Bocianowski trafia w siatkę i 23:13 dla gospodarzy.

Do gry za Derenia wchodzi Kącki.

Skutecznie Olszewski i 20:10.

I po chwili kolejne 4 oczka trafiają na nasze konto - 17:8. Czas dla BTS.

Na tablicy wyników 13:8 dla AQZ.

Długa wymiana piłek i przełamujemy passę BTS, prowadzimy 8:5.

3 punkty z rzędu dla BTS i robi się 7:5.

7:2 dla AQZ.

Błąd gości - przekroczenie linii środkowej - i 3:1 dla gospodarzy.

Pierwszy obroniony, przy drugim wygrywamy I set 25:13.

24:12 i mamy setbola...

Do gry wchodzi Sroka, 22:11 dla AQZ.

AQZ spokojnie kontroluje spotkanie i prowadzi 19:10.

Schodzi Zieliński, a na parkiecie pojawia się Gawryś, 17:7.

Przy zagrywce Szablewskiego zdobywamy 5 punktów z rzędu.

Dobrze atakujemy i blokujemy, wychodzimy na 14:6. Czas dla Bolesławca.

Utrzymuje się 4-5 punktowe prowadzenie wałbrzyszan - 9:4.

Skuteczny blok i wychodzimy na 5:0.

AQZ zaczyna od 2:0.

Trwa prezentacja zawodników obu klubów.

Wałbrzyszanie zaczynają w składzie: Nowak, Kulik, Dereń, Szczygielski, Szablewski, Zieliński, Szydłowski (L).

Na trybunach zbierają się kibice, a na parkiecie trwa przedmeczowa rozgrzewka.

W związku z trwającą nadal w kraju żałobą narodową, w czasie dzisiejszego spotkania nie będzie oprawy artystycznej oraz strefy małego kibica.

Tylko 37 punktów stracili wałbrzyscy siatkarze w trzech wygranych setach listopadowego spotkania z BTS w Bolesławcu, w tym na otwarcie zaledwie siedem. Obraz ten nieco psuje jedynie wpadka w trzeciej partii i dość niespodziewane oddanie seta przeciwnikowi (21:25). I to nie był pierwszy raz, kiedy potrzebowaliśmy czterech partii do zakończenia meczu (podobnie było w poprzednim tygodniu w Oławie). Oby na własnym parkiecie AQZ uniknął takich potknięć i bez zbędnych nerwów zakończył spotkanie z czystym kontem. Czy wałbrzyski lider powtórzy początek pierwszego starcia i wysoko pokona BTS ? Czy hala AZ nadal pozostanie niezdobyta ? Odpowiedzi już od 18.

Po 15 kolejkach, Aqua Zdrój utrzymało fotel lidera - I pozycja, z 40 punktami na koncie i setami 43:12 (14-1). Bolesławiec znajduje się tuż nad końcem tabeli - IX miejsce, z 11 punktami na koncie i setami 20:40 (3-12). Dzisiejsze spotkanie w wałbrzyskiej hali AZ jest dopiero drugim starciem bezpośrednim klubów na ligowych parkietach. W pierwszym meczu w listopadzie 2018 w Bolesławcu AQZ pokonał BTS 3:1.