Jeszcze trzy kroki

Strona Główna » Siatkówka » News » Jeszcze trzy kroki

Finisz rundy zasadniczej wałbrzyszanie zagrają w całości na własnym parkiecie

... pozostały II-ligowej dziesiątce z grupy czwartej do zakończenia rywalizacji w najdłuższej części obecnego sezonu. Zanim jednak siatkarze przejdą do gry o mistrzostwo grupy czy też utrzymanie trzeciego szczebla, większość czeka jeszcze walka o lepsze położenie na koniec rundy zasadniczej - różnice punktowe między miejscami (m.in. 2 i 3) są niewielkie, a wyższa pozycja może zapewnić lepszy start w playoff. Wałbrzyski lider, mając czternaście wygranych na koncie i 6 punktów przewagi nad kolejnym zespołem, w walce tej udziału brać nie musi i spokojnie może skupić się na wygrywaniu oraz umacnianiu swojej pozycji. Po zeszłotygodniowym ostatnim spotkaniu wyjazdowym oraz komplecie punktów z Oławy, na początek trójmeczu na wałbrzyskim parkiecie AQZ podejmie obecnie przedostatni w tabeli BTS. Już podczas listopadowej wizyty w Bolesławcu wałbrzyszanie pokazali, że wiedzą jak wygrywać z BTS (sety do 15 czy 7), jednak nie uniknęli również małej wpadki. A jak zakończy się starcie rewanżowe ? Czy tym razem uda się zdobyć komplet w trzech setach ? Odpowiedzi już jutro od 18.

Przed 16. kolejką, Aqua Zdrój utrzymało fotel lidera - I pozycja, z 40 punktami na koncie i setami 43:12 (14-1). W trzech ostatnich spotkaniach wygraliśmy 3:1 z Sobieskim, 3:0 z Bielawianką oraz 3:1 z Olavią. Bolesławiec znajduje się tuż nad końcem tabeli - IX miejsce, z 11 punktami na koncie i setami 20:40 (3-12). W trzech ostatnich meczach wygrał 3:1 z Ikarem, przegrał 1:3 z Juve oraz wygrał 3:1 z MUKS. Sobotni początek trójmeczu w wałbrzyskiej hali AZ będzie dopiero drugim starciem bezpośrednim klubów na ligowych parkietach. BTS powstał pod koniec 2012 roku, a w rozgrywkach udział bierze od sezonu 2013/2014. W pierwszym meczu w listopadzie 2018 w Bolesławcu AQZ pokonał BTS 3:1.

W pozostałych meczach 16. kolejki zagrają: Ikar z Sobieskim, Astra z Bielawianką, Chrobry z Olavią, MUKS z Juve.