Szybko i skutecznie

Strona Główna » Siatkówka » News » Szybko i skutecznie

Wałbrzyszanie dobrze wiedzieli po co pojechali do Głuchołaz

Sobota okazała się bardzo udana nie tylko dla wałbrzyskich siatkarzy, ale również dla siatkarek Chełmca Wodociągi, które w hali dawnego OSiRu szybko, skutecznie i bez straty seta rozbiły rywalki z Milicza. AQZ jako lider pokonać się nie dał, ale spotkanie w Głuchołazach z Juve okazało się nieco bardziej wymagające niż zeszłotygodniowa wizyta w Bolesławcu. Wałbrzyszanie jednak wyciągnęli wnioski i przez cały mecz kontrolowali grę i pilnowali, żeby tym razem skończyć z czystym kontem. Juve szczególnie w ostatnim secie długo walczyło. Na tydzień przed końcem pierwszej rundy AQZ spokojnie zatrzymuje pozycję lidera II-ligowej grupy czwartej i rozpoczyna przygotowania do starcia na szczycie, które czeka nas w następny weekend w Miliczu.

W pozostałych meczach: Astra - Olavia 3:0, Sobieski - Bielawianka 3:0, Chrobry - BTS 3:1.

Tym razem walka gospodarzy trwała do końca, wygrywamy III set 25:23. W całym spotkaniu 3:0 dla AQZ.

Podobnie jak w pierwszej partii, końcówka wyrównana.

Głuchołazy okazują się rywalem nieco bardziej wymagającym niż BTS. Prowadzimy 2-3 punktami.

Teraz nie możemy pozwolić sobie na błędy, żeby nie zaliczyć potknięcia jak tydzień temu w Bolesławcu.

W końcówce ponownie lepszy AQZ, wygrywamy II set 25:18. W setach 2:0 dla naszego zespołu.

Gra podobna jak w pierwszej partii, wałbrzyszanie starają się utrzymywać prowadzenie, a Juve goni wynik.

Skuteczna końcówka i ostatecznie wałbrzyszanie wygrywają I set 25:20.

Gospodarze łatwo nie odpuszczają i obecnie gramy punkt za punkt.

Utrzymujemy 2-3 punktowy dystans nad Juve.

AQZ dobrze zaczyna mecz i wychodzi na prowadzenie.

Rozgrzewka zakończona, czas na prezentację zespołów.

Wałbrzyszanie zagrają w składzie: Bocianowski, Gawryś, Szablewski, Kącki, Nowak, Szczygielski, Szydłowski (L).

Siatkarze obu drużyn rozgrzewają się na parkiecie.

Już tylko tydzień pozostał do zakończenia pierwszej połowy trwającego sezonu. Każdy punkt oraz wygrana są więc bardzo cenne. Szczególnie, że w tabeli grupy czwartej nadal trwa dość wyrównana walka, zarówno w górnej, jak i dolnej połówce. AQZ po udanym i szybkim meczu w Bolesławcu, w ten weekend wybrał się do Głuchołaz, na spotkanie z siódmym w tabeli Juve. W dotychczasowych siedmiu starciach, mimo dwóch wygranych, wałbrzyscy siatkarze ani razu nie zdołali pokonać Juvenii za komplet punktów. Czy po prawie sześciu latach przerwy ta sztuka uda się AQZ ? Czy wałbrzyszanie wrócą z kolejnymi trzema oczkami na koncie ? Odpowiedzi już od 17.

Po 7 kolejkach, Aqua Zdrój utrzymało fotel lidera - I pozycja, z 18 punktami na koncie i setami 19:6 (6-1). Juve jest sześć oczek niżej - VII miejsce, z 10 punktami na koncie i setami 15:16 (3-4). Spotkanie w Głuchołazach jest ósmym starciem bezpośrednim klubów na II-ligowych parkietach. Ostatni raz drużyny grały ze sobą w sezonie 2012/2013 i mecze zakończyły się po 3:2 dla gospodarzy. Natomiast rok wcześniej graliśmy aż pięciokrotnie. W rundzie zasadniczej wałbrzyszanie na wyjeździe wygrali 3:2, a na własnym parkiecie przegrali 0:3. Kolejne trzy starcia miały miejsce w fazie playout, w której zdecydowanie lepsza okazała się Juvenia, pokonując w trójmeczu naszych siatkarzy 3:0 (3:2 i 3:1 w Wałbrzychu oraz 3:2 w Głuchołazach).