Powoli się rozsiadają

Strona Główna » Siatkówka » News » Powoli się rozsiadają 

Pierwszy poważny konkurent do awansu nieco odsunięty


W oczekiwaniu na start ligowych zmagań na najwyższym szczeblu (PlusLiga rozpoczyna grę w następny weekend), o kolejne punkty walczono na niższych poziomach rozgrywkowych. W II-ligowej grupie czwartej po zeszłotygodniowych przetarciach w inauguracyjnej kolejce, w której większość meczów zakończyła się dopiero po pięciu setach, miniona sobota również przyniosła zaciętą rywalizację i kolejne tie-breaki. Maksymalną liczbę setów kibice oglądali w Bolesławcu oraz Głuchołazach. Oba spotkania zakończyły się jednak pechowo dla gospodarzy, bo przegranymi 2:3 - BTS uległ Bielawiance, a Juve przegrało z Sobieskim. Ponownie szczęścia nie miał Ikar, który tym razem 0:3 przed własną publicznością przegrał z Olavią. Natomiast komplet zdobył drugi z tegorocznych beniaminków, MUKS u siebie wygrał z Astrą 3:1. Również 3:1 było w starciu na szczycie w Wałbrzychu, gdzie lider AQZ po walce pokonał wicelidera Chrobrego.

Nieco dłużej niż niedzielne spotkanie w Legnicy z beniaminkiem zajęło wałbrzyskim siatkarzom wczorajsze starcie na szczycie z aktualnym wicemistrzem naszej grupy z Głogowa. W jednym i drugim przypadku jednak AQZ pokazał, że potrafi walczyć do końca i nawet w kiepskich momentach, odwracać losy meczu na swoją korzyść. Domowy mecz z Chrobrym od początku zapowiadał się na zaciętą walkę o każdy punkt. I tak też było w praktyce. Od pierwszych minut zarówno wałbrzyszanie, jak i głogowianie starali się utrzymywać w miarę bliski kontakt z rywalem i szybko nadrabiać stratę. Po trzech partiach punkt za punkt, w kolejnej nasi siatkarze nie pozwolili odebrać sobie kompletu punktów i dokładnie miesiąc po przedsezonowym sparingu w hali AZ, pokonali głogowian identycznym wynikiem. Jeśli Chrobry miał być najmocniejszym rywalem AQZ w walce o szczyt, po wczorajszym spotkaniu nasi siatkarze - jeśli nie zaliczą jakiejś wpadki po drodze - chyba mogą powoli wygodnie rozsiadać się w fotelu lidera. Za tydzień wałbrzyszan czeka wyjazd do Nowej Soli na spotkanie a Astrą.

Po 2. kolejce, Aqua Zdrój utrzymało fotel lidera - I pozycja, z 6 punktami na koncie i setami 6:1. Na szczycie tabeli AQZ - 6 punktów, za nim Olavia - 5 punktów, a niżej Chrobry, BTS, Bielawianka, Sobieski i MUKS - wszyscy po 3 punkty.