Nieco dłuższy start

Strona Główna » Siatkówka » News » Nieco dłuższy start

Wałbrzyscy siatkarze - nie bez problemów - wpisali się w wygrane tegoroczne inauguracje na Ratuszowej

Inauguracyjne spotkanie w hali Aqua Zdrój jak przystało na starcie na szczycie od samego początku toczyło się na dość wyrównanym poziomie i tak naprawdę prawie do końca nie było wiadomo do kogo ostatecznie trafi wygrana oraz czy obaj rywale nie zostaną z punktami. Po trzech setach w większości gry punkt za punkt, AQZ dopiero w ostatnim mocno i zdecydowanie przycisnął, w końcówce odskakując od Chrobrego na kilkupunktowy dystans. Patrząc na grę naszych siatkarzy w partiach wygranych, trochę szkoda straconego seta, bo można było zakończyć mecz z zerem z tyłu. Najważniejsze jednak, że komplet punktów został w Wałbrzychu, a AQZ w tabeli utrzymał fotel lidera, mając punkt przewagi nad Oławą. Najlepszym zawodnikiem spotkania został wybrany Adrian Bocianowski. Za tydzień wałbrzyszanie wybierają się do Nowej Soli, na mecz z obecnie ósmą w tabeli Astrą.

W pozostałych meczach: Ikar - Olavia 0:3, MUKS - Astra 3:1, Juve - Sobieski 2:3.

Bez większych problemów blokujemy rywala i kończymy spotkanie. Wygrywamy IV set 25:15. W całym meczu 3:1 dla AQZ.

24:15 i mamy meczbola.

Wałbrzyszanie spokojnie już prowadzą grę w końcówce i uciekają coraz bardziej Chrobremu.

20:14 dla AQZ.

Przerwa niewiele pomaga, wałbrzyszanie skutecznie podwyższają prowadzenie.

15:12 dla gospodarzy i czas dla gości.

AQZ cały czas utrzymuje przynajmniej 2-punktowe prowadzenie.

Goście nadrabiają stratę i mamy remis 6:6. Po chwili wałbrzyszanie odskakują na 9:8.

Chrobry trafia w aut i 5:3 dla AQZ.

Czwartą partię zaczynamy od 3:1.

Zacięta końcówka - 25:25. Goście po chwili dwukrotnie dotykają piłkę antenki. Wygrywamy III set 27:25. W setach 2:1 dla AQZ.

22:22 i po chwili 23:22 dla Wałbrzycha. Czas dla Chrobrego.

Nadrabiamy 3 punkty - 20:21. Jeszcze wszystko może się zdarzyć...

Po bardzo długiej wymianie piłek, Chrobry odskakuje na 20:16. Czas dla AQZ.

1-2 punkty przewagi Chrobrego. Obecnie 16:14.

Skutecznie Olszewski i remis 11:11.

Po przerwie odrabiamy 4 punkty z rzędu i przegrywamy 8:9. Czas dla Chrobrego.

Przewaga Chrobrego wzrasta do 5 punktów. Czas dla trenera Bułkowskiego.

Przegrywamy 4:6.

Początek seta podobny do poprzedniego, Chrobry ponownie szybko odskakuje na 2 punkty.

Niestety Chrobry okazuje się skuteczniejszy i przy drugim setbolu kończy partię. Przegrywamy II set 19:25. W setach remis 1:1.

Jeszcze próbujemy gonić, przegrywamy 18:23.

Wałbrzyszanie nie potrafią przebić dystansu 6 punktów. Do gry wchodzi Nowak.

AQZ posyła piłkę na aut i przegrywa 11:19.

Do gry wchodzi Dereń. Strata wałbrzyszan wynosi obecnie już 8 punktów. Drugi czas biorą gospodarze.

W tym secie gra naszym siatkarzom wyraźnie się nie układa, przegrywają już 7:14.

Po przerwie AQZ nadrabiać musi już 5 punktów - 5:10.

7:3 prowadzi Głogów. Trener Bułkowski bierze pierwszy czas.

Chrobry szybko odskakuje na 4:2.

2:2 na początek seta.

Skutecznie Szablewski i Szczygielski i przy pierwszym setbolu kończymy. Wygrywamy I set 25:21.

22:20 dla AQZ i trener Bułkowski prosi o czas.

Skutecznie Zieliński i prowadzimy 21:18. Drugi czas dla Głogowa.

Po przerwie nadal gra punkt za punkt.

18:16 dla AQZ i czas dla Chrobrego.

Gramy punkt za punkt, obecnie jest 15:15.

Chwila nieuwagi wałbrzyszan, as serwisowy gości i mam remis 12:12.

Cały czas obserwujemy wyrównaną grę na parkiecie, gospodarze odskakują na 11:8.

Wałbrzyszanie cały czas na 1-2 punktowym prowadzeniu. Obecnie 6:5.

Zaczyna AQZ i odskakujemy na 2:0 na początek.

Obecnie trwa prezentacja zawodników obu drużyn.

Przed meczem odznaczenie Zasłużony dla sportu dolnośląskiego z rąk Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego Iwony Krawczyk oraz Prezydenta Wałbrzycha Romana Szełemeja odebrał trener Janusz Ignaczak.

Wałbrzyszanie zaczynają w składzie: Olszewski, Kącki, Bocianowski, Szczygielski, Szablewski, Zieliński, Szydłowski (L).

W pierwszym zakończonym meczu Bielawianka wygrała w Bolesławcu z BTS 3:2.

Na hali trwa przedmeczowa rozgrzewka, a na trybunach pojawia się coraz więcej kibiców.

Zgodnie z planem wałbrzyscy siatkarze w poprzedni weekend rozpoczęli pierwszy po czterech latach przerwy sezon na trzecim szczeblu ligowym. Po szybkim i skutecznym pokonaniu beniaminka w Legnicy, teraz przyszedł czas na równie udany start II-ligowych zmagań na wałbrzyskim parkiecie. Domową rywalizację AQZ rozpocznie od... obrony fotela lidera. Naszym pierwszym rywalem jest aktualny wicemistrz grupy 4, Chrobry Głogów. Drużyny niecały miesiąc temu dwukrotnie spotkały się w przedsezonowych sparingach i w obu przypadkach lepsi okazali się wałbrzyszanie. Czy AQZ wygra tym razem w lidze ? Czy wałbrzyszanie pozostaną na szczycie ? Odpowiedzi już od 18.

Po inauguracyjnej kolejce, Aqua Zdrój znalazł się na fotelu lidera - I pozycja, z 3 punktami na koncie i setami 3:0 (1-0). Chrobry jest zaledwie oczko niżej - II miejsce, na koncie ma również 3 punkty i sety 3:0 (1-0). Dla obu klubów starcie w hali AZ jest spotkaniem po ponad czteroletniej przerwie, ponownie na trzecim szczeblu. Poprzedni raz drużyny stanęły naprzeciw siebie w sezonie 2013/2014. W pierwszym meczu ówczesna Victoria PWSZ w Wałbrzychu wygrała 3:2, a na zakończenie rundy zasadniczej w Głogowie było 3:1 dla naszego zespołu. Identyczne wyniki padły we wrześniowych sparingach, z tą różnicą, że AQZ u siebie wygrał 3:1, a na wyjeździe 3:2.