Za mocni

Strona Główna » Siatkówka » News » Za mocni

Zal straconej szansy w pierwszym meczu

Nie mieli szans nasi młodzicy w meczu z Jastrzębskim Węglem. Rywal wygrał latwo 2:0 w setach do 10 i 18. W drugim popołudniowym meczu naszej grupy  Trefl pokonał MOS Warszawa 2:0. I sytuacja jest jasna: Jastrzebski i Tref zagrają w strefie medalowej, a jutro przed południem Chełmiec zmierzy się z MOS Warszawa. Kto wygra ten będzie trzeci w grupie A i zagra o piąte miejsce z trzecim zespołem grupy B. Tam gra Gwardia Wrocław (przegrała z Dunajcem 1:2 i pokonała Spartę Kraków 2:0), która ma szanse na półfinał. Grupa B wydaje się słabsza, a Jastrzebski Węgiel to zdecydowany faworyt do mistrzostwa.

Wałbrzyszanie przegrali jednak 1:2. I set 25:14 dla Trefla, II set 25:22 dla Chełmca. W tie-breaku do stanu 10:10 grano punkt za punkt. Potem nasi popełnili dwa błędy, nie skończyli ataków i tę przewagę Trefl utrzymał do końca, wygrywając seta 15:13. Po południu nasi grają z Jastrzębskim Węglem. Tylko wygrana przedłuża nasze nadzieje na gre w najlepszej "4" mistrzostw.

W finale MP młodzicy Chełmca grają dzisiaj przed południem z Treflem Gdańsk. I od razu jest tie-break. I set dla Trefla, drugi dla Chełmca, dzięki zagrywkom w końcówce Wiktora Moradarskiego. Obie drużyny mają głośny doping swoich grup kibiców. Turniej rozgrywany jest w Dębicy.