Rozgryźli nas

Strona Główna » Siatkówka » News » Rozgryźli nas

Przyszłotygodniowa wizyta w Sulęcinie przeciąga się na cały weekend

Zbyt duża presja? Zabrakło sił na zmagania dzień po dniu ? A może sztab szkoleniowy rywala przez noc tak dokładnie rozpracował wałbrzyszan? Tego się pewnie nie dowiemy... Jedyne co jest pewne, to fakt, że w dzisiejszym spotkaniu w wałbrzyskim kompleksie AQZ nie wyglądał - a zwłaszcza nie grał - tak jak dzień wcześniej. Mimo, że w sobotnim meczu wałbrzyszanie również nie wystrzegali się błędów, w niedzielnym popełnili ich zdecydowanie więcej - szwankował i atak i gra blokiem. Natomiast rywal po wczorajszym meczu, dziś zagrał nie tylko skuteczniej, ale również bardzo dobrze wykorzystywał na swoją korzyść właśnie nasze błędy. Pierwszy weekend walki o możliwość dalszej gry na zapleczu PlusLigi wałbrzyszanie kończą więc - podobnie jak rok temu - remisem 1:1 w meczach. Tym samym jest już pewne, że w następny weekend AQZ w Sulęcinie zagra dwukrotnie - w sobotę (17.03) i niedzielę (18.03). I miejmy nadzieję, że tyle spotkań wystarczy naszym siatkarzom, żeby wywalczyć pozostanie w I lidze. Choć znając historię wałbrzyskich występów w poprzednich latach w fazach play off czy play out... starcie numer pięć Wałbrzych - Sulęcin nie jest wykluczone.

Kiepski scenariusz wałbrzyszan spełnia się... przegrywamy III set 15:25. W całym meczu 3:0 dla Sulęcina.

Olimpia jest nie do zatrzymania, już tylko dwa punkty dzielą gości od zakończenia meczu.

Po raz kolejny zostajemy zablokowani, 14:21.

Cały czas utrzymuje się 6-punktowy dystans, którego AQZ nie potrafi przebić - 13:19.

17:11 dla Sulęcina i II czas dla AQZ.

To nie wygląda dobrze... goście uciekają na 4 punkty.

Po przerwie 10:8 dla Sulęcina.

Goście ponownie odwracają wynik seta i prowadzą 9:6. Trener Bułkowski prosi o czas.

Utrzymujemy minimalne prowadzenie, 4:3.

Na początek 3:1 dla AQZ.

To ostatnia szansa na pobudkę i ruszenie do walki o wygraną w tym meczu...

Robi się gorąco i nieciekawie... przegrywamy II set 16:25. W setach 2:0 dla Olimpii.

Zdobywamy dwa punkty z rzędu, ale to za mało...

Tego seta również nie uratujemy... 14:22.

Kolejne problemy i nie możemy pokonać dystansu 7 punktów - 13:20.

17:11 dla Olimpii.

Dystans się wydłuża i strata ponownie wynosi 7 punktów.

Coraz większe problemy AQZ, mimo aż trzech ataków nie potrafiliśmy się przebić przez blok Sulęcina. Przegrywamy 6:11.

As serwisowy Sulęcina i przegrywamy 5:8. Czas dla trenera Bułkowskiego.

Olimpia odskakuje na 5:3.

Tym razem zaczynamy od 2:1.

Oby kolejne sobotnie partie również przebiegły identycznie...

Niestety, zaliczamy powtórkę z wczoraj, przegrywamy I set 18:25.

23:17 dla Sulęcina.

Wałbrzyszanie nie potrafią się przebić, przegrywamy 13:21.

Nadal utrzymuje się 7 punktów przewagi gości.

Proste błędy po obu stronach i zapowiada się powtórka z wczoraj. Przegrywamy 8:15.

AQZ zmniejsza nieco dystans i przegrywa 8:11.

W wałbrzyskich szeregach coś się psuje... przegrywamy 4:9 i II czas dla gospodarzy.

Olimpia odwraca wynik meczu i prowadzi 7:3. Czas bierze trener Bułkowski.

Na tablicy wyników remis 3:3.

Zaczyna Sulęcin i 2:0 dla AQZ.

Kibiców na trybunach podobnie jak wczoraj ponad pół tysiąca.

Zakończyła się rozgrzewka i obecnie trwa prezentacja zespołów.

Wałbrzyszanie zaczynają w składzie: Orobko, Lipiński, Hudzik, Dzikowicz, Linda, Zieliński, Szydłowski (L).

Wsparcie dla wałbrzyszan w ramach akcji #1LigaDlaWałbrzycha cały czas napływa. Kolejki wałbrzyscy oficjele oraz byli zawodnicy Juventuru czy Victorii PWSZ dołączają do "Kampanii Marcowej".

Na parkiecie trwa przedmeczowa rozgrzewka.

Te kilkanaście godzin od sobotniego wieczoru minęło bardzo szybko i przed nami kolejne siatkarskie emocje w fazie play out. Wałbrzyscy siatkarze nie pozwolili zaskoczyć się tegorocznemu beniaminkowi w pierwszym meczu walki o utrzymanie na drugim szczeblu ligowych rozgrywek. Po wczorajszym czterosetowym starciu AQZ wyszedł na prowadzenie 1:0 w rywalizacji do trzech zwycięstw i tym samym jest nieco bliżej pozostania oraz dalszej walki na zapleczu PlusLigi w przyszłym sezonie. Przed dzisiejszym meczem wałbrzyszanie również zapowiadają ostrą walkę do samego końca oraz o każdy punkt. Jeśli wygramy po raz drugi, będziemy w bardzo dobrym położeniu przed przyszłotygodniowymi spotkaniami - lub tylko jednym spotkaniem - na terenie rywala. Czy nasi siatkarze dziś od początku będą prezentować się tak jak wczoraj w środkowych setach ? Czy AQZ zapewni sobie komfort dwóch wygranych przed wizytą w Sulęcinie ? Odpowiedzi już od 17.

Kluby stają dzisiaj naprzeciw siebie po raz czwarty w obecnym sezonie. Natomiast jeśli chodzi o wszystkie szczeble jest to spotkanie numer dziewięć w historii. Tegoroczną rundę zasadniczą zakończyliśmy idealnym remisem - zwycięstwa gospodarzy po 3:0. Natomiast we wczorajszym pierwszym spotkaniu play out AQZ wygrał z Olimpią 3:1 i w rywalizacji do trzech zwycięstw prowadzi 1:0.