Późna pobudka

Strona Główna » Siatkówka » News » Późna pobudka

Wałbrzyszanie nie bez potknięć zaczynają marcową kampanię

Pierwszy etap drogi w stronę zatrzymania zaplecza PlusLigi pod Chełmcem zakończony powodzeniem, choć... wałbrzyscy siatkarze na dzisiejsze spotkanie chyba "spóźnili" się około pół godziny. Takie przynajmniej można wyciągnąć wnioski patrząc na wyniki poszczególnych partii. Set otwarcia już od pierwszych piłek oddaliśmy rywalowi i mimo prób gonienia, nie potrafiliśmy złapać dobrego rytmu gry. Zimny prysznic szybko jednak podziałał na AQZ i już od drugiej odsłony wszystko szło po myśli naszego zespołu. Jedynie w ostatnim secie Olimpia ponownie zaczęła atakować bardziej zdecydowanie i wykorzystywać nasze błędy. AQZ szybko jednak odsunął przeciwnika na bezpieczny dystans i nie pozwolił dograć nawet do dwudziestego punktu. Najlepszym zawodnikiem sobotniego meczu został Mateusz Linda. Po tak udanej sobocie, niedziela nie może okazać się gorsza... Kolejne siatkarskie emocje w wałbrzyskim kompleksie Aqua Zdrój już jutro od 17.

Pierwszego psujemy, ale przy drugim kończymy spotkanie... wygrywamy IV set 25:18. W całym meczu 3:1 dla AQZ.

Skutecznie Linda i mamy meczbola...

Utrzymujemy 2-3 punktowe prowadzenie, 20:16.

Przerwa pomaga, 17:14 dla AQZ i teraz czas biorą goście.

Sulęcin skutecznie się broni i przegrywa 14:15. O przerwę prosi trener Bułkowski.

Po serii punkt za punkt, AQZ wychodzi na 12:10.

Błąd wałbrzyszan i mamy remis 8:8.

Olimpia stara się trzymać blisko i zmniejsza dystans do punktu.

Z 3:3 szybko wychodzimy na 6:3. Czas dla Sulęcina.

Remisowy początek seta numer cztery.

AQZ o wygraną jeszcze chwilę powalczy, a w Miliczu Chełmiec Wodociągi pokonuje Ziemię Milicką 3:0.

Ponownie przy pierwszym setbolu kończymy partię, wygrywamy III set 25:14. W setach 2:1 dla Wałbrzycha.

23:14 dla gospodarzy.

Końcówka seta już coraz blizej - 21:13.

Skutecznie prowadzimy grę, 18:12.

Na trybunach zasiedli również futboliści amerykańscy Panters Wrocław oraz kadra piłkarek U15.

Na tablicy wyników 15:7 dla AQZ.

Walka punkt za punkt, 11:5.

Dobra gra Orobki i prowadzimy 8:4.

Skuteczna gra wałbrzyszan i udaje się utrzymać 3-punktowe prowadzenie.

AQZ zaczyna od 2:1.

Dobre informacje docierają również z Milicza, gdzie Chełmiec Wodociągi prowadzi 2:0 w setach w zaległym meczu z Ziemią Milicką.

Kończymy przy pierwszym, wygrywamy II set 25:14. W setach 1:1.

24:14 i setbol dla Wałbrzycha.

Olimpia psuje kolejną zagrywkę i AQZ prowadzi już 8 punktami.

Po przerwie zdobywamy 3 punkty z rzędu, 19:12.

Trener Bułkowski bierze czas, przy prowadzeniu AQZ 16:12.

Utrzymujemy bezpieczny dystans i prowadzimy 15:10.

Przewaga rośnie - 11:6.

Zdobywamy w sumie 4 punkty z rzędu i prowadzimy 8:4. W międzyczasie przerwa dla Sulęcina.

Wałbrzyszanie wychodzą na jednopunktowe prowadzenie.

Wyrównany początek seta, 2:2 i 4:4.

Bronimy dwa, jednak to nie wystarcza... przegrywamy I set 17:25.

Setbol dla Olimpii przy prowadzeniu 24:15.

Szanse na wygranie tego seta są już bardzo małe... przegrywamy 15:22.

18:12 dla Olimpii i II czas dla Wałbrzycha.

Gra punkt za punkt i nadal 5 punktów przewagi Sulęcina.

Bardzo duże problemy z wałbrzyskim blokiem.

Nadrabiamy dwa oczka - 7:11.

Robi się niezbyt ciekawie, przewaga Olimpii wzrasta do 6 punktów.

Wałbrzyszanie psują kolejne piłki i przegrywają 4:8. Czas bierze trener Bułkowski.

Dość nerwowy początek, przegrywamy 1:3.

Trwa prezentacja obu drużyn. Z trybun mecz oglądać będzie prezydent Wałbrzycha, Roman Szełemej.

Wspierające w "Kampanii Marcowej" naszych siatkarzy piłkarki AZS PWSZ na inaugurację wiosny wygrały w Radomiu 1:0. Czy po dzisiejszym spotkaniu AQZ również zapisze jedynkę w rywalizacji play out ?

Wałbrzyszanie zaczynają w składzie: Orobko, Lipiński, Dzikowicz, Linda, Zieliński, Woźnica, Szydłowski (L).

Siatkarze obu ekip rozgrzewają się pod siatką.

Na hali powoli zaczynają zbierać się kibice.

Pięć miesięcy walki w zasadniczej części rozgrywek już za nami i teraz czas na najważniejszy etap sezonu 2017/2018 dla siatkarzy Aqua Zdrój VT. Podobnie jak przed rokiem, również teraz wałbrzyszanom przyszło bronić swojego miejsca na zapleczu PlusLigi i ponownie o utrzymanie zagramy z beniaminkiem I-ligowych rozgrywek. Rok temu był to Norwid, a w najbliższy weekend przed wałbrzyską publicznością nasz zespół walczyć będzie z Olimpią Sulęcin. Tegoroczna runda zasadnicza zakończyła się idealnym remisem w starciach bezpośrednich - po 3:0 wygrywali gospodarze. AQZ ma więc nadzieję, że i dziś na własnym parkiecie zdoła pokonać rywala i zrobić pierwszy krok w stronę zatrzymanie drugiego szczebla na kolejny sezon. Czy początek "Kampanii Marcowej" okaże się szczęśliwy dla AQZ ? Czy ponownie pokonamy Olimpię bez straty seta ? Odpowiedzi już od 18.

Po zmaganiach w rundzie zasadniczej, Aqua Zdrój ostatecznie utrzymało zajmowaną przez większość czasu lokatę - X pozycja, z 23 punktami na koncie i setami 35:49 (7 wygranych i 15 przegranych). Olimpia rundę ukończyła zaledwie oczko niżej - XI miejsce, z 9 punktami na koncie i setami 15:60 (3 wygrane i 19 przegranych). Oba kluby stają dziś naprzeciw siebie po raz trzeci w obecnym sezonie. Natomiast jeśli chodzi o wszystkie szczeble jest to spotkanie numer osiem w historii. Po raz pierwszy zagraliśmy ze sobą w sezonie 2007/2008 w II-ligowej grupie pierwszej i wałbrzyszanie (jeszcze jako Juventur) przegrali u siebie 0:3, a na wyjeździe wygrali 3:2. Rok później (już jako Victoria PWSZ) triumfowali gospodarze po 3:1. Kolejne spotkanie miało miejsce w półfinałowej grze o awans do I ligi (2013/2014) i Victoria PWSZ wygrała z Olimpią 3:2. Natomiast w rundzie zasadniczej trwającego sezonu mieliśmy małą powtórkę sprzed dziewięciu lat - ponownie wygrywali gospodarze, tym razem jednak po 3:0.