Pomogli jak mogli

Strona Główna » Siatkówka » News » Pomogli jak mogli

Z czystym kontem udaje się zakończyć zasadniczą część sezonu

Domowa passa utrzymana, a hala Aqua Zdrój obroniona. I gdyby nie porażka w pierwszym noworocznym meczu z beniaminkiem z Tomaszowa Mazowieckiego, wałbrzyszanie na własnym parkiecie mieliby komplet wygranych w 2018 roku. Na szczęście teraz w trzech kolejnych meczach u siebie udało się zebrać komplet punktów i ... nie stracić seta. W dzisiejszym spotkaniu AQZ od samego początku skutecznie starał się iść do przodu i trzymać TSV na dystans. Oczywiście nie udało się uniknąć błędów, które zarówno w pierwszej, jak i ostatniej partii o mały włos nie odwróciły losów meczu na korzyść rywala. Na szczęście wałbrzyszanie również w końcówkach zachowali koncentrację i zapisali na koncie siódmą wygraną w sezonie. Patrząc na ligową tabelę, dzisiejsze zwycięstwo Wałbrzycha niewiele zmieniło w kwestii pierwszej "8" (nadal Sanok na punkt więcej niż Siedlce). Natomiast jeśli chodzi o dół, na rywala w play out AQZ musi poczekać tydzień, do ostatniego meczu Sulęcina (z liderem z Częstochowy). Nasi siatkarze natomiast mają teraz trzy tygodnie przerwy nim rozpoczną walkę o utrzymanie w lidze (3-4.03).

W pozostałych meczach: Norwid - Ślepsk 2:3, Krispol - Siedlce 3:0, Olimpia - SMS 2:3, Lechia - AZS 1:3.

Wałbrzyscy siatkarze zaliczają kolejne bardzo udane spotkanie przed własną publicznością i udowadniają, że nadal wiedzą jak zdobywać punkty oraz że gotowi są na walkę o zatrzymanie drugiego szczebla w mieście. Tytuł MVP zdobył dziś Bartłomiej Dzikowicz.

As serwisowy Dzikowicza i ... wygrywamy III set 26:24. W całym spotkaniu 3:0 dla AQZ.

Mamy meczbol przy stanie 25:24...

Na tablicy wyników 24:24.

Przegrywamy 22:23.

Tracimy głupio dwa punkty i przegrywamy 19:21. Czas dla trenera Bułkowskiego.

19:18 dla AQZ i po chwili 19:19. Zapowiada się zacięta końcówka...

Czas dla Wałbrzycha, po przerwie prowadzimy 17:15.

Kolejna seria punkt za punkt i 13:12 dla gospodarzy.

10:9 dla AQZ.

Po chwili mamy już remis 6:6.

TSV wychodzi na 5:4.

Wyrównany początek kolejnej partii i gra punkt za punkt.

Tym razem przy pierwszym setbolu kończymy i wygrywamy II set 25:14. W setach 2:0 dla AQZ.

Do gry wchodzi Buczek. Mamy 10 punktów przewagi.

Wałbrzyszanie odskakują na 21:12.

Skuteczna gra wałbrzyszan i już 8 punktów przewagi.

Na tablicy wyników 15:10.

Ponad 1000 kibiców przyszło wspierać AQZ w ostatnim meczu części zasadniczej. Prowadzimy 12:7.

Utrzymujemy 4-punktową przewagę - 8:4.

5:1 dla AQZ i czas dla TSV.

Drugą odsłonę zaczynamy podobnie jak pierwszą, od 2-punktowego prowadzenia.

Jednak dziś nie poznamy rywala w play out. SMS wygrywa z Olimpią 3:2 i oba zespoły mają tyle samo punktów...

Nie bez problemów, przy piątym setbolu wygrywamy I set 26:24.

Żółta kartka dla trenera gości i remis 24:24.

Trener Bułkowski wykorzystuje już oba czasy. 22:20 dla Wałbrzycha.

Przewaga AQZ topnieje i wynosi już tylko 2 punkty.

Zwiększamy przewagę do 5 punktów - 20:15.

As serwisowy Lindy i 17:14 dla AQZ.

Gonimy wynik i mamy remis 14:14.

Gra punkt za punkt. 13:11 dla TSV.

9:9 i po chwili pierwsze prowadzenie TSV 10:9.

Sanok nadrabia dwa oczka i AQZ prowadzi 6:5.

Skuteczna gra wałbrzyszan i odskakujemy na 3 punkty.

Gospodarze zaczynają od 2:1.

Zakończyła się rozgrzewka, za chwilę prezentacja zawodników.

W meczu naszych potencjalnych rywali w play out Olimpia - SMS 2:1. Również 2:1 jest w meczu na szczycie Lechia - AZS.

Wałbrzyszanie zagrają w składzie: Marszałek, Orobko, Lipiński, Dzikowicz, Linda, Woźnica, Szydłowski (L).

Na parkiecie trwa przedmeczowa rozgrzewka.

W pierwszym dzisiejszym meczu AGH - Stal 3:0.

Jeszcze zanim AQZ rozpocznie swoje ostatnie spotkanie w tej części sezonu, w hali AZ srebrne medale za wyniki w sezonie 2017/2018 odbiorą kadeci TS Chełmiec. Podopieczni trenera Janusza Ignaczaka zajmując II miejsce wywalczyli możliwość gry w centralnych rozgrywkach Mistrzostw Polski kadetów.

Mimo, że wałbrzyscy siatkarze są już pewni swojego miejsca na koniec rundy zasadniczej, ich dzisiejsze spotkanie z rywalem z Sanoka może mieć duże znaczenie pod względem składu faz play off i play out. Obecnie ósmy TSV ma tylko punkt więcej od dziewiątych Siedlce. AQZ może więc swoją wygraną "pomóc" KPS wrócić do "8" (jeśli oczywiście Siedlce pokonają Krispol), a tym samym odbić sobie listopadową porażkę w Sanoku. Jak pamiętamy nasz zespół już raz w tym sezonie pokonał TSV w pucharowym starciu w hali Aqua Zdrój, co pozwoliło nam zawalczyć z Krispolem o możliwość gry z zespołami z PlusLigi. Czy i tym razem wałbrzyszanie nie pozwolą odebrać sobie zwycięstwa ? Czy AQZ pozna dziś swojego rywala w grze o utrzymanie ? Odpowiedzi już od 18.30.

Po 20 kolejkach, Aqua Zdrój pozostało na zajmowanej lokacie - X pozycja, z 20 punktami na koncie i setami 32:49 (6-15). Sanok znajduje się dwa oczka wyżej - VIII miejsce, na koncie ma 29 punktów i sety 40:42 (10-10). Dzisiejsze spotkanie w wałbrzyskiej hali jest piątym starciem bezpośrednim klubów od jesieni 2016. W sezonie 2016/2017 ówczesna Victoria PWSZ dwukrotnie uległa TSV, urywając jedynie punkt - w Wałbrzychu 2:3, a w Sanoku 1:3. Kolejne 1:3 w Sanoku wałbrzyszanie zanotowali w meczu tegorocznej I rundy. Natomiast jeszcze przed listopadową wizytą u rywala, AQZ we własnej hali wygrał w IV rundzie PP z TSV 3:0.