Play off ucieka

Strona Główna » Siatkówka » News » Play off ucieka

Nie dla wszystkich pierwszy noworoczny weekend okazał się szczęśliwy

Trzytygodniowa - przynajmniej dla większości drużyn - przerwa na zapleczu PlusLigi minęła bardzo szybko i I-ligowa dziesiątka z nowymi siłami oraz nadziejami w miniony weekend powróciła na siatkarskie parkiety, by nadal walczyć o kolejne cenne punkty. Pierwsza w 2018 roku seria spotkań odbyła się w niepełnym składzie, a wszystko za sprawą przełożonego na 9.01 meczu krakowskich akademików z częstochowskim Norwidem. W pozostałych pięciu starciach nieco lepiej poradzili sobie goście, wygrywając trzy z nich. Zarówno lider z Częstochowy, jak i wicelider z Tomaszowa Mazowieckiego na swoich kontach zapisali po komplecie punktów. AZS wygrał w Nysie ze Stalą 3:1, a Lechia w Wałbrzychu pokonała AQZ 3:0. 3:0 było również w trzecim z sobotnich meczów, w którym Krispol na własnym parkiecie wygrał z SMS. Natomiast w niedzielnych spotkaniach Sanok przed własną publicznością pokonał Olimpię 3:0, a Ślepsk w Siedlcach, po bardzo zaciętym początku meczu, ostatecznie wygrał z KPS 3:1.

Trzynasta w obecnym sezonie porażka na pewno nie poprawiła samopoczucia biało-niebieskim. Dodatkowo oddaliła o kolejny krok szanse naszego zespołu na wejście do "8" i w konsekwencji grę w fazie play off. Strata kolejnych trzech oczek przez AQZ oraz zdobycie punktów przez bezpośrednich rywali powyżej - pamiętając, że do końca rundy zasadniczej zostało nam już tylko sześć spotkań - niestety, zbliża wałbrzyszan coraz bardziej do powtórki sprzed roku i ponownej walki o zatrzymanie drugiego szczebla w naszym mieście. Wczorajsze starcie w hali Aqua Zdrój, mimo gry naprzeciw mocnego wicelidera, nie od początku zapowiadało się na rezultat bez wygranego seta. Już w pierwszej partii wałbrzyszanie mieli szansę na dobre otwarcie, jednak decydująca piłka została zepsuta. Później bardzo podobna sytuacja powtórzyła się również w samej końcówce seta trzeciego. Natomiast środkowa partia, to koszmarna powtórka z przedświątecznego spotkania w Częstochowie. I tym samym zarówno lider przed świętami, jak i wicelider teraz nawet nie dali szansy na urwanie przynajmniej seta. Lepsza okazja na punkty będzie zdecydowanie za tydzień, kiedy AQZ wybierze się do drugiego z beniaminków, Olimpii.

Po 15. kolejce, Aqua Zdrój pozostało nadal na wcześniej zajmowanej lokacie - X pozycja, na koncie ma 11 punktów i sety 22:42. Na szczycie tabeli AZS - 35 punktów, za nim Lechia - 33 punkty, a niżej Krispol - 31 punktów. Na dole tabeli SMS - 7 punktów i Olimpia - 5 punktów.