Dali do myślenia

Strona Główna » Siatkówka » News » Dali do myślenia

W kiepskich nastrojach rundę zasadniczą kończą granatowo-czerwoni

Zbyt mocny rywal (choć dla KPS dzisiejszy mecz nie miał już za dużego znaczenia), a może pewnego rodzaju brak wiary w wałbrzyskich szeregach w korzystny wynik końcowy sprawił, że Victoria PWSZ do domu wraca rozbita. I to dość mocno, bo w tym sezonie nawet jeśli wysoko przegrywaliśmy, to przynajmniej jeden set w meczu wygrywaliśmy, a dziś dopiero w ostatnim udało się dograć do dwudziestego punktu. Dzisiejszy rezultat zamiast dać jakieś odpowiedzi co do formy naszych siatkarzy przed zbliżającą się walką o utrzymanie, postawił jeszcze więcej pytań. Victoria PWSZ teraz musi bardzo dobrze wykorzystać te dwa tygodnie dzielące ją od wyjazdu do Częstochowy i z Norwidem zagrać przynajmniej tak jak w styczniu w hali Aqua Zdrój (3:2), a najlepiej podobnie do zeszłotygodniowego meczu z krakowskimi akademikami. Inaczej powtórzy się scenariusz z półfinału fazy play off sprzed dwóch lat, kiedy to potrzebowaliśmy aż pięciu spotkań, żeby wyeliminować Ślepsk. Pierwsze spotkania z Norwidem już za dwa tygodnie - 11-12.03 - zaczynamy od dwumeczu w Częstochowie.

W ostatnim dzisiejszym meczu Krispol - Sanok 0:3.

Miała być walka o dziewiątkę, a skończyło się na dość szybkim meczu, który mimo starań - zwłaszcza w ostatnim secie - wałbrzyszanie kończą z pustymi rękami i wyraźnie pokonani przez rywala. Po raz kolejny w wałbrzyskich szeregach pojawiły się błędy, które rywal bardzo łatwo wykorzystywał na swoją korzyść, szczególnie w dwóch pierwszych, wysoko przegranych setach.

Nic nie udało się ugrać w Siedlcach, przegrywamy III set 20:25. W całym meczu 3:0 dla KPS.

Victoria zdobywa 20 punkt, ale tego seta, jak i meczu już nie uratuje...

Chwila dobrej gry nie wystarcza, gospodarze ponownie zwiększają przewagę.

Zaczyna się gra punkt za punkt.

16:12 dla gospodarzy.

Victoria próbuje jeszcze walczyć i zmniejsza nieco dystans do rywala.

KPS bez problemu prowadzi grę, odskakują na kilka punktów.

Trzeci set i sytuacja na parkiecie nadal podobna, wałbrzyszanie walczą, ale to Siedlce kontrolują grę.

Victoria ponownie nie daje rady dogonić rywala, przegrywamy II set 16:25. W setach 2:0 dla Siedlec.

Kompletu punktów już nie zdobędziemy...

Gra punkt za punkt i 20:12 dla KPS.

Przegrywamy 10:16.

Kolejne błędy coraz bardziej oddalają nasz zespół od awansu na miejsce dziewiąte.

KPS prowadzi 3-4 punktami.

Gra jak na razie podobna do poprzedniego seta.

Nie tak wałbrzyszanie mieli rozpocząć spotkanie w Siedlcach.

Ostatecznie przegrywamy I set 15:25.

Tego seta już możemy spisać na straty...

Kiepska passa Victorii trwa, przegrywamy ośmioma punktami.

18:11 dla KPS.

Victoria nie może złapać odpowiedniego rytmu gry.

Błędy wałbrzyszan i 8:4 dla KPS.

Gospodarze odskakują na 2 oczka.

Początek spokojny i wyrównany.

Zakończyła się rozgrzewka. Za chwilę prezentacja obu drużyn.

Wałbrzyszanie wychodzą w składzie: Schamlewski, Siwicki, Durski, Frąc, Zieliński, Szewczyk, Obrębski (L).

W pierwszym zakończonym dziś meczu Ślepsk wygrał z Hajnówką 3:0.

Hala, w której rozegrany zostanie mecz dość duża - szkolna - z trybunami z jednej strony. Obecnie na trybunach zaczyna się zbierać coraz więcej widzów.

W siedleckiej hali trwa przedmeczowa rozgrzewka obu drużyn.

Przed granatowo-czerwonymi ostatnie spotkanie przed marcową walką o utrzymanie na drugim szczeblu krajowych rozgrywek. Po udanym zeszłotygodniowym zakończeniu rundy zasadniczej przed własną publicznością i pokonaniu za komplet punktów krakowskiego AGH, dziś Victoria PWSZ w Siedlcach zmierzy się z zajmującym czwartą lokatę KPS. Drużyny obecnie, podobnie jak w I rundzie, dzieli prawie cała tabela - sześć miejsc - jednak w grudniowym meczu w wałbrzyskiej hali Aqua Zdrój Siedlce musiały walczyć przez pięć setów, żeby zgarnąć większość punktów. Czy dziś Victoria PWSZ odbije sobie tamtą porażkę ? W przypadku wygranej za trzy punkty, wałbrzyszanie mają szansę na awans lokatę wyżej i lepszy układ spotkań play out. Czy uda się wygrać na wyjeździe po raz pierwszy w tym sezonie ? Odpowiedzi już od 18.

Po 21 kolejkach, Victoria PWSZ cały czas zajmuje lokatę tuż nad końcem tabeli - X pozycja, na koncie ma 15 punktów i sety 27:51 (4-15). Siedlce są tuż za podium - IV miejsce, z 38 punktami na koncie i setami 44:28 (14-5). Starcie w siedleckiej hali jest szóstym spotkaniem bezpośrednim obu klubów na I-ligowych parkietach. W sezonie 2014/2015 dwukrotnie lepsza okazała się Victoria PWSZ, oddając KPS tylko punkt - w Wałbrzychu było 3:1, a w Siedlcach, na zakończenie rundy zasadniczej, 3:2. Poprzedni rok zakończył się na remis, w obu meczach było po 3:2 dla gości. Również w obecnym sezonie w hali Aqua Zdrój Siedlce zabrały dwa oczka, oddając Victorii PWSZ jedno (3:2).