Prezent spod Wawelu

Strona Główna » Siatkówka » News » Prezent spod Wawelu

Optymistycznym akcentem Victoria PWSZ zakończyła rok 2015

Ponad 140 minut potrzebowali wałbrzyscy siatkarze, żeby pierwszy raz w sezonie 2015/2016 zakończyć mecz poza Aqua Zdrój jako drużyna zwycięska. Może nie jest to wygrana za komplet punktów, jednak wywalczone dwa i tak bardzo cieszą. Choć trzeba zauważyć, że i na całą pulę Victoria PWSZ miała w Krakowie szansę. Starcie z drugim z I-ligowych beniaminków momentami wyglądało na dość nierówne. Wałbrzyszanie potrafili wypracować sobie 5-6 punktowe prowadzenie, by po chwili pozwolić rywalowi na zdobycie kilku punktów z rzędu i zmniejszenie dystansu na minimum. Takie potknięcia Hutnik bardzo dobrze wykorzystywał, czego najlepszy przykład mieliśmy w trzeciej odsłonie, którą to prawie mieliśmy już wygraną. Na szczęście czwarta partia wynagrodziła dwie wcześniej przegrane, a w tie-breaku wałbrzyszanie w porę zdążyli zebrać się i zabrać do domu większość punktów. Miejmy nadzieję, że dzisiejszy wynik będzie początkiem nowej - lepszej - drogi Victorii PWSZ w obecnym sezonie oraz że za trzy tygodnie nasi siatkarze równie walecznie rozpoczną rundę rewanżową. Teraz czas na przerwę świąteczno-noworoczną, a po niej - już w 2016 - wałbrzyszanie poza domem zagrają z SMS i Stalą.

W pozostałych meczach: Krispol - Warta 3:0, AGH - Ślepsk 1:3, Kęty - Camper 3:2, Espadon - SMS 3:1, GKS - Stal 3:2.

Victoria PWSZ potrzebowała całej rundy, żeby przełamać się w meczach wyjazdowych. Na szczęście na ostatniej prostej wałbrzyszanie zdołali wreszcie wygrać. W Krakowie nasz zespół zaprezentował dobrą grę, choć nie ustrzegł się również wpadek, jak ta w końcówce seta trzeciego, która kosztowała nas wygraną w tej partii i punkt, oddany Hutnikowi. Dobrze, że w końcówce tie-breaka udało się odwrócić losy meczu na swoją korzyść.

Koniec! Victoria wygrywa V set 15:13. W całym meczu 3:2.

Mamy meczbola przy stanie 14:13.

Wychodzimy na prowadzenie 12:11.

Victoria dogrywa na remis 9:9.

Przy zmianie stron 8:6 dla Krakowa.

7:5 dla gospodarzy.

Hutnik skutecznie utrzymuje 2-punktową przewagę.

Niezbyt udanie zaczynamy tą partię. Przegrywamy 1:4.

Victoria wygrywa IV set 25:10. W setach 2:2 i czas na tie-break...

Oddajemy jeszcze Hutnikowi jeden punkt.

Prowadzimy 22:9.

Passa wałbrzyszan trwa i koniec seta coraz bliżej.

II przerwa techniczna i 16:6 dla Victorii.

Dystans gości wzrasta do 10 punktów.

Świetna seria wałbrzyszan, odjeżdżają już na 10:3.

I przerwa techniczna i przewaga utrzymana.

Odskakujemy na 4 punkty.

Zaczynamy podobnie jak w poprzednich, 2:1 i 4:2.

Pierwszy obroniony, przy drugim Victoria przegrywa III set 23:25. W setach 2:1 dla Hutnika.

Po raz trzeci w tym meczu tracimy 4 punkty z rzędu... Setbol dla gospodarzy.

Gra obecnie toczy się w rytmie - wałbrzyszanie wypracowują 4-5 punktową przewagę, a po chwili krakowianie dogrywają na 1-2 punkty. I tak w kółko...

Prowadzimy 19:16 i 21:17.

Wałbrzyszanie starają się grać dość spokojnie i trzymać miejscowych na dystans.

16:13 dla gości. II przerwa techniczna.

Strata punktów mobilizująco wpłynęła na Victorię, która szybko zaczęła wypracowywać przewagę od nowa.

I ponownie tracimy 4 punkty z rzędu. Remis 12:12.

Gra punkt za punkt i 12:8 dla przyjezdnych.

Po przerwie odskakujemy na 10:6.

Utrzymujemy prowadzenie na I przerwie technicznej.

5:3 dla Wałbrzycha.

Wałbrzyszanie ponownie zaczynają set od kilkupunktowego prowadzenia.

Victoria przegrywa II set 22:25. W setach 1:1.

Setbol dla gospodarzy, przy prowadzeniu 24:22.

Victoria przegrywa 22:23.

22:19 dla Krakowa.

Gospodarze zdobywają 4 punkty z rzędu i wychodzą na prowadzenie 20:18.

II przerwa techniczna, wałbrzyszanie prowadzą 16:14.

Hutnik nadrabia punkty i przegrywa już tylko jednym.

Przez cały czas utrzymuje się 4-5 punktowy dystans gości.

Bardzo dobra passa naszych siatkarzy, prowadzą 12:7.

I 8:4 na I przerwie technicznej.

7:2 dla Victorii.

Udaje się spokojnie trzymać gospodarzy na 3-4 punkty.

Na początek II seta prowadzimy 3:0.

Victoria wygrywa I set 25:18. Oby tak jeszcze przez dwie partie...

Wałbrzyszanie jeszcze zwiększają przewagę i od końca seta dzielą ich już tylko 2 punkty.

19:14 i 20:15 dla Victorii.

Po przerwie Victoria odskakuje na 5 punktów.

II przerwa techniczna również dla Wałbrzycha, dystans wynosi 3 punkty.

Odskakujemy na 14:10.

Goście spokojnie utrzymują przewagę. Na trybunach jak na razie zaledwie 100 widzów.

Po przerwie Hutnik dogrywa na punkt i prowadzimy 9:8.

I przerwa techniczna i wałbrzyszanie prowadzą 8:6.

Trzymamy Hutnika na 2-3 punkty.

Dobra passa Victorii, zdobywamy 4 punkty z rzędu i prowadzimy 6:3.

Gospodarze rozpoczynają od jednopunktowego prowadzenia

Zakończyła się prezentacja obu drużyn i za chwilę zaczynamy.

Wczoraj odbył się jeden mecz z 13. kolejki, Siedlce - Energa 3:0.

Victoria PWSZ zagra w składzie: Matula, Superlak, Rutecki, Smolarczyk, Szczygielski, Filipiak, Mierzejewski (L).

W krakowskiej hali trwa przedmeczowa rozgrzewka i powoli pojawiają się kibice.

Spotkanie z Hutnikiem - patrząc na tabelę - jest bardzo ważne dla obu zespołów, wygrana da szansę jednej z drużyn na wskoczenie może i do "10", a na pewno zajęcia miejsca numer jedenaście. Wszystko zależy jeszcze od wyniku meczu Campera z Kętami (ma tyle samo punktów co Hutnik).

Victoria PWSZ do Krakowa pojechała już wczoraj i nocowała na miejscu. Dziś natomiast nasi siatkarze odbyli poranny trening w hali.

Już po raz drugi w tym miesiącu wałbrzyscy siatkarze udali się do dawnej stolicy Polski, z zamiarem przełamania się i wywalczenia pierwszego w tym sezonie kompletu punktów poza halą Aqua Zdrój. Z AGH ta sztuka się nie udała, więc dziś Victoria PWSZ spróbuje dokonać tego z drugim z krakowskich I-ligowców, Hutnikiem. Drużyny w tabeli dzieli zaledwie punkt i jedno miejsce. Wałbrzyszanie mają więc szansę jeszcze przed końcem roku wspiąć się trochę w górę tabeli, nawet o trzy lokaty. Trzeba jednak wygrać to spotkanie i wywalczyć całą pulę. Czy Victoria PWSZ zrobi "prezent" dla kibiców i wygra ? Czy trzynasta kolejka okaże się dla naszego zespołu szczęśliwa ? Przekonamy się już od 18.

Po 12 kolejkach, Victoria PWSZ zatrzymała się tuż nad końcem tabeli - XIII pozycja, na koncie ma nadal 10 punktów i sety 14:31 (3-9). Hutnik jest zaledwie lokatę wyżej niż wałbrzyszanie - XII miejsce - z jednym meczem zaległym na koncie oraz 11 punktami i setami 13:25 (3-8). Dzisiejszy mecz jest pierwszym po długiej przerwie starciem Victorii PWSZ z drugim z krakowskich zespołów w I lidze. Hutnik to ostatni z tegorocznych beniaminków, wcześniej grający dwa lata w II-ligowej grupie szóstej.