Odwrócony szczyt

Strona Główna » Siatkówka » News » Odwrócony szczyt

W hali Aqua Zdrój czeka nas spotkanie pierwszej i drugiej drużyny...

... od dołu. Wałbrzyscy siatkarze mimo kiepskiej passy ligowej, a po ostatniej środzie również pucharowej (cztery porażki z rzędu), nie zwalniają tempa i cały czas walczą o kolejne, coraz bardziej niezbędne punkty. Zaledwie dwa dni po wyjazdowym meczu Pucharu Polski, w którym niestety nie udało się wywalczyć awansu do dalszej rundy, Victoria PWSZ na własnym parkiecie podejmie zespół z samego końca ligowej tabeli, KPS Kęty (dawniej Kęczanin). Drużyny obecnie dzieli zaledwie jedno miejsce i tyle samo punktów. Natomiast w klasyfikacji końcowej poprzedniego sezonu zaplecza PlusLigi, zespoły dzieliło aż dziesięć lokat. W dotychczasowych meczach jednak lepiej wypadali kęczanie, którzy z czterech spotkań (I i II liga), wygrali trzy oraz przegrali w tie-breaku. To były jednak inne drużyny, przed tym sezonem oba zespoły przeszły dość duże liftingi kadrowe. Wygrana w piątkowym meczu pozwoli którejś z drużyn nieco odsunąć się od dna I ligi, a może nawet zaliczyć jakiś skok w tabeli. Czy Victoria PWSZ powtórzy mecz z Ostrołęką i ponownie zatrzyma punkty u siebie ? Czy wałbrzyszanie zdołają odwrócić złą passę ? Odpowiedzi już jutro od 17.

Przed 10. kolejką, Victoria PWSZ (jeden mecz zaległy) ponownie spadła i zatrzymała się na XIII pozycji, na koncie ma nadal 6 punktów i sety 9:21 (2-6). W trzech ostatnich meczach przegraliśmy 0:3 z Camperem, 1:3 z Espadonem i 0:3 z Wartą. Kęty są na samym końcu tabeli - XIV miejsce, na koncie mają 5 punktów i sety 6:24 (2-7). W trzech ostatnich meczach przegrały po 0:3 z AGH, GKS i Hutnikiem. Piątkowy mecz to piąte starcie bezpośrednie obu zespołów. W sezonie 2011/2012 kluby stanęły naprzeciw siebie w II-ligowej grupie 2. Victoria PWSZ nie wspomina jednak zbyt dobrze tych spotkań, zarówno u siebie jak i na wyjeździe przegrała i to bez zdobytego seta. Po tamtym sezonie Kęty awansowały do I ligi, gdzie grają do dziś. Ponownie drużyny spotkały się w zeszłym sezonie w I lidze i mieliśmy remis - w obu meczach wygrali gospodarze, w Wałbrzychu było 3:2, a w Kętach 3:1.

W pozostałych - sobotnich - meczach 10. kolejki zagrają: SMS z GKS, Hutnik z AGH, Stal z Wartą, Ślepsk z Siedlcami, Camper z Espadonem, Krispol z Energą.