Znowu winna telewizja

Strona Główna » Siatkówka » News » Znowu winna telewizja

Przez noc wałbrzyscy siatkarze zostali skutecznie rozpracowani przez rywala

Gra przed telewizyjnymi kamerami nie jest dla Victorii PWSZ. I dziś mieliśmy tego kolejny dobry przykład. Podsumowując dotychczasowy telewizyjny dorobek naszych siatkarzy, na sześć emitowanych przez TVP spotkań, wygraliśmy ... zaledwie dwa! (Ślepsk trzy na cztery). A niewykluczone, że czekają nas kolejne... Czyżby granatowo-czerwonych peszyły kamery ? A może widownia, która ogląda ich przed telewizorami ? Tego pewnie się nie dowiemy... Bardzo szkoda dzisiejszego meczu, bo o ile spokojniej wracałoby się Victorii PWSZ do Wałbrzycha z dwumeczową zaliczką i świadomością, że już tylko jedna wygrana dzieli ją od finału. A tak, gra zaczyna się od nowa i obie ekipy mają równe szanse na triumf. Na szczęście w kolejnych dwóch meczach to wałbrzyszanie będą mieli przewagę własnej - zdecydowanie większej i zwłaszcza wyższej - hali oraz publiczności. Liczymy, że kibice dopiszą - szczególnie, że gramy w weekend - i na wałbrzyskich trybunach będzie więcej ludzi niż dziś pojawiło się w Suwałkach (kibiców było niespełna 200). Mamy również nadzieję, że najbliższe spotkania zakończą rywalizację i Victoria PWSZ nie będzie musiała ponownie wybierać się do Suwałk. Teraz czas na przemyślenie błędów i potknięć, bo starcia numer trzy oraz cztery już za kilka dni, w majowy weekend - 2.05 i 3.05.

Niestety, nie udało się wywalczyć drugiego oczekiwanego zwycięstwa. W dzisiejszym meczu Ślepsk zagrał bardzo skutecznie i świetnie w bloku, z czym Victoria PWSZ miała duże problemy. Wałbrzyszanie popełnili masę błędów zarówno w ataku jak i obronie i nawet jeśli wychodzili na prowadzeni czy zrównywali się z przeciwnikiem, szybko tracili panowanie nad przebiegiem gry, a dystans do suwalczan się zwiększał. Świetnie spisujący się wczoraj zawodnicy, dziś byli mało widoczni.

Filipiak trafia w siatkę i tym samym kończy cały mecz. Przegrywamy III set 20:25. Cały mecz 0:3.

Przegrywamy 19:24 i meczbol dla Ślepska.

21:18 i 22:18 dla Ślepska.

Z 14:18 nadrabiamy na 16:18.

Kolejna zepsuta zagrywka Krulickiego i Suwałki prowadzą 16:14. II przerwa techniczna.

Seria remisów do 13:13, potem Ślepsk odskakuje na 15:13.

Fijałek trafia w blok, a miejscowi w siatkę. Mamy remis 10:10. Wychodzimy na 11:10.

Na I przerwie technicznej gospodarze prowadzą 8:6.

4:4 i po chwili miejscowi wychodzą na 5:4.

Zaczynamy skromnie, od 2:1 i po chwili 2:2. Ślepsk bardzo dobrze broni.

Jak nie idzie, to nie idzie. Przegrywamy II set 17:25. W setach prowadzą miejscowi 2:0.

24:17 dla Suwałk i czas dla Victorii.

Nieudany blok wałbrzyszan i miejscowi prowadzą 21:17. Czas dla Wałbrzycha.

Zdobywamy kolejne trzy punkty i przegrywamy 15:18. Czas dla Ślepska.

Mocna piłka miejscowych i II przerwa techniczna przy stanie 16:12 dla gospodarzy.

Były już dwa, a teraz znowu trzy punkty straty.

Nie wychodzą nam dziś zagrywki. Obecnie przegrywamy 11:14.

Tracimy 3 punkty - 7:10 i 8:11.

I przerwa techniczna i 8:4 dla gospodarzy.

Ślepsk zaczyna nam uciekać.

2:1 dla Wałbrzycha, a po chwili 4:3 dla Suwałk.

Przy pierwszym setbolu dla gospodarzy, przegrywamy I set 16:25.

Ten set jest już stracony. Przegrywamy 16:24.

Przerwa dla Victorii niewiele pomaga. Na tablicy wyników 22:15 dla gospodarzy.

Przegrywamy 13:19.

Zdobywamy 3 punkty z rzędu i przegrywamy 12:16. Czas dla miejscowych.

Przegrywamy 9:16. II przerwa techniczna.

Nadrabiamy dwa punkty i po chwili je tracimy.

Blok miejscowych i Victoria traci już 8 punktów. Trener Janczak bierze czas.

Coraz bardziej się gubimy, tracimy kolejne punkty i przegrywamy 5:11.

I przerwa techniczna i 8:3 dla Suwałk.

Do gry wchodzi Karpiewski. Przegrywamy 1:5 i 1:6.

Gospodarze zaczynają od asa serwisowego.

Prezentacja zawodników i zaraz zaczynamy.

Wałbrzyszanie rozpoczną w składzieKrulicki, Kaczmarek, Filipiak, Fijałek, Piórkowski, Olczyk, Mihułka (L).

Na parkiecie trwa cały czas przedmeczowa rozgrzewka.

Obecnie na trybunach jedynie około 70 widzów.

Hala, w której grają nasi siatkarze dość mała, typowo szkolna, z trybunami tylko z jednej strony oraz rozkładaną z boku.

Po bardzo dobrym wczorajszym, pierwszym meczu w II rundzie play off i pokonaniu suwalczan bez straty seta, teraz czas na powtórkę i spokojne oczekiwanie na spotkanie numer trzy, które odbędzie się w hali Aqua Zdrój już w najbliższy weekend. Victoria PWSZ, podbudowana wczorajszą wygraną, chce dziś pokazać, że podobnie jak w niedzielę Stal Nysa, również jest w stanie zakończyć dwumecz bez porażki. Czy to się uda ? Czy wałbrzyszanie niesieni zwycięstwem, również dziś pokażą się z najlepszej strony i ponownie nie stracą seta ? Bardzo na to liczymy... Początek spotkania już o 18. Natomiast transmisja z tego meczu od 17.45 w TVP Sport.

Rundę zasadniczą obie ekipy zakończyły w najlepszej trójce I ligi - Victoria PWSZ na trzecim, a Ślepsk na drugim miejscu. Równie dobrze drużyny przeszły przez pierwszą rundę fazy play off, w której wałbrzyszanie pokonali Krispol 3:2 i 3:1, a suwalczanie wygrali z Pekpolem 3:0 i 3:1.