Górnik zmiażdżony

Strona Główna » Siatkówka » Artykuły » Archiwum » Górnik zmiażdżony

W czwartym meczu sezonu Victoria PWSZ odniosła zwycięstwo na wyjeździe, wygrywając w Siemianowicach z Górnikiem 3:1. Bohaterem był Paweł Olszewski.

Ta wygrana mogła być jeszcze bardziej okazała, ale nasz zespół na własne życzenie przegrał I seta.  Najpierw prowadził 8:6, potem przegrywał 12:15, następnie wyszedł na prowadzenie 19:17, ale nie utrzymał przewagi i przegrał 23:25. Potem było już łatwiej, chociaż emocji nie brakowało. W II secie nasz zespół odskoczył na 5:3, 12:8, a nawet 22:15 i pewnie wygrał 25:18. Nasi dużo grali środkiem, a skuteczny był zwłaszcza Paweł Olszewski, który nie tylko świetnie atakował, ale również dobrze blokował. W tym secie na dobre wszedł Król, który zastąpił Tomiałowicza. III set był podobny, ale chociaż nasi prowadzili 16:11 i 21:16, to stracili w końcówce te przewagę, był remis 24:24 i dopiero po grze na przewagi wałbrzyszanie zdobyli dwa punkty i wygrali 26:24. IV set już bez historii, szybkie prowadzenie Victorii PWSZ 5:2, 12:6, 19:12 i 22:13. Do gry weszli Leński, Tomiałowicz i Kurzawiński. I pewna wygra aż 25:14, którą dwoma asami serwisowymi zakończył Olszewski. W całym meczu 3:1 dla Victorii PWSZ, tak jak miało  być. Najlepszy mecz rozegrał Paweł Olszewski, wtórowali mu Łukasz Jurczyński i Sebastian Zieliński,  swoje punkty zdobył Piotr Wierzbicki. Brawo! Teraz przed wałbrzyszanami mecz z nowym liderem Cuprum Mundo Lubin, które rozbiło AZS Opole 3:0. Derby Wałbrzych – Lubin w sobotę, 6.11 o godz. 16.