Jeden set

Strona Główna » Siatkówka » Artykuły » Jeden set

Jeden set może zadecydować, a może nawet kilka małych punktów,  o mistrzostwie Dolnego Śląska. Juniorzy TS Chełmiec zdecydowanie najlepsza młodzieżowa drużyna w sporcie wałbrzyskim w tym sezonie. Jako jedyna jest liderem swoich rozgrywek. Piłkarze czy koszykarze mogą tylko pomarzyć o takiej pozycji, jaką mają obecnie siatkarze. Nawet ich młodsi koledzy z drużyn kadetów i młodzików patrzą z zazdrością na pozycję podopiecznych trenera Janusza Ignaczaka. Niewiele brakowało, a już wałbrzyszanie mogli cieszyć się z mistrzostwa. W niedawnym meczu rewanżowym  Chełmiec miał piłkę setową w II secie przy swoim prowadzeniu 1:0. Gdyby tę akcję wygrał miałby o dwa punkty więcej od Gwardii. I dwa mecze do końca zmagań z dość łatwymi rywalami. Teraz sttuacja się mocno skomplikwowała. Chełmiec i Gwardia przegrali ze sobą po jednym meczu i to w takim samym stosunku 1:3. Pozostałe mecze wygrali po 3:0. Chełmiec ma o 3 punkty więcej od Gwardii i sety 28:4. Gwardia ma jednak mecz mniej i sety 25:4. Jeżeli Chełmiec wygra dwa ostatnie mecze po 3:0 (ma jednak trudniejszych rywali - Legnicę z 3. miejsca i Świdnicę z 5., a Gwardia gra z Bielawą z 4. miejsca, Oławą z 7. i  Głogowem z 6.). Może się tak zdarzyć, że oba zespoly beda mialy na mecie rozgrywek po 33 punkty i bilans setów 34:4. I wówczas o złotym medalu zdecydują małe punkty meczowe z całego sezonu. Obecnie Chełmiec ma różnicę +190, a Gwardia +199. I więcej setów do wygrania, więc ten bilans może Wrocław znacznie poprawić. Co za pasjonujący finisz zapowiada się w tej lidze...