Dobry kierunek

Strona Główna » Siatkówka » Artykuły » Archiwum » Dobry kierunek

Spodobał mi się pomysl grania w siatkówke do czterech zwycieskich setów, w każdym do 15. punktów. Zamiast długich partii same tie-breaki, które zawsze były emocjonujące i decydujące. Taki krotszy set trwa 12-15 minut. Mecz można wygrać w godzinę. Można zmienić jeszcze  punktację, za wynik 4:0 przyznawać 4 punkty i 0 dla obu drużyn, za wynik 4:1 i 4:2 dać odpowiednio  3 i 1, a za wynik 4:3 tylko 2 i 1 punkt dla drużyn. Gra jest ciekawsza, emocji więcej, więcej najciekawszych końcówce, każdy punkt zdecydowanie ważniejszy, bo mozna szybko na początku starcić szansę na wygranie seta. Jeste więcje przerw, więc mozna zmieścić więcej reklam (na hali informacji i prezentacji)  Według tej formuły będą rozgrywane MŚ U23. Potem jeszzce trochę czasu minie, zanim federacja  dokona zmian. Moim zdaniem dokona, bo przyśpieszają  grę, robią ją jeszcze ciekawszą, nie nudzą kibica, podtrzymuja adrenalinę. Zwiększjaa  możliwośc  punktowe, oba zespoły mają więcej szans. A o to przecież w sporcie chodzi.