Górnik z Jagiellonią

Strona Główna » Piłka Nożna » News » Górnik z Jagiellonią

Nasz drugoligowiec zagrał dzisiaj  sparing z najwyżej sklasyfikowanym w ligowej hierarchii rywalem

W drugim dzisiejszym sparingu Jagiellonia pokonała Miedź Legnica 2:1. W Miedzi zagrali bramkarz Dawid Smug i Adrian Mrowiec.

Koniec meczu. 0:0. To dobry wynik wałbrzyszan, ktorzy mieli trzy bramkowe sytuacje. Jagiellonia też kilka razy groźnie zamieszała w naszym polu karnym, chociaż w większości grała młodym składem. To był wartościowy sprawdzian dla Górnika. We wtorek nasi grają z Nielbą Wągrowiec.

Końcówka meczu. Górnik miał dwie świetne okazje do strzelenia goli. Dwa razy jednak piłka przeleciała nad poprzeczką w sytuacji sam na sam i po strzale z dystansu. Okazję miała też Jagiellonia, z ostarego kąta strzelał jej napastnik i piłka trafiła z boku w słupek. Do końca kilka minut. Ostatni kwadrans bronil w bramce Górnika broni młodzieżowiec Konaszewicz.

60 minut gry za nami. Nadal 0:0. Okazję na gola miał Folc, ale bramkarz Jagiellonii obronił.  Białostoczczanie też mieli dwie okazje, ale dobrze broni Jaroszewski. Jagiellonia stosuje zmiany hokejowe, bardzo rotuje składem. Fakt, że gra bardziej rezerwowymi niż  składem z ekstraklasy.

W II połowie w Górniku zagrają: Tyktor, Orzech, Krzymiński, Oświęcimka, Śmiałowski, Folc oraz Budzyń (24-latek  z Poznania).

Do przerwy 0:0.

Pół godziny gry za zanmi. Nadal bez goli. Lekka przewaga Górnika, potem do glosu dochodzi Jagiellonia. Chociaż bez bramkowych sytuacji. Jagiellonia też kilka razy wprowadziła piłkę na nasze pole karne. Górnik gra cały czas składem wyjściowym. Dopiero w przerwie wyjdzie do gry pozostała  część naszych piłkarzy.

Kwadrans gry za nami, wynik 0:0. Mecz odbywa się na sztucznej trawie, w dobrych warunkach pogodowych. Górnik zaczął w składzie: Jaroszewski -  Andriej Kozaczenko (testowany zawodnik z Ukrainy, Cichocki, Wepa,  D. Michalak, Gieraszek (testowany zawodnik Lecha II), Figiel (nabytek z Chrobergo), G. Michalak, Radziemski, Orłowski, Jeong Pyeong (testowany zawodnik z Korei). Jagiellonia gra dzisiaj dwa mecze sparingowe (drugi wczesnym południem z Miedzią), więc wystawia bardzo pomieszany skład, mając 28 zawodników na obozie. Wcześniej w sparingach Jagiellonia wygrała 6:0 z Unią Swarzędz, pokonała 3:1 Chrobrego  Głogów i zremisowała 0:0 z Widzewem.

Górnik miał wczesne śniadanie, bo musiał z Wągrowca pokonać dystans 100 km, by zagrać w Grodzisku Wielkopolskim z Jagiellonią. Nasz rywal to piąty zespół ekstraklasy. Gra w Jagielloni Mateusz Piątkowski, pochodzący z Orła Piława Dolna.

Mecz zacznie sie kwadrans po godz. 10. Górnik próbuje kilku nowych zawodników. Nadal jest Ukrainiec Kozaczenko. Dojechało jeszcze dwóch bramkarzy i jeden zawodnik z pola. Wystapią dzisiaj wszyscy zawodnicy, których ma do dyspozycji trener Jerzy Cyrak. Na bieżąco będziemy podawać przebieg meczu.