Przedarli się przez Puszczę

Strona Główna » Piłka Nożna » News » Przedarli się przez Puszczę

Po trzech miesiącach walki, nareszcie mamy przełamanie. Oby na dłużej...

Prawie trzy pełnie miesiące wałbrzyscy kibice musieli czekać na wywalczenie przez Górnika zwycięstwa. Dziś ten dzień właśnie nadszedł i wałbrzyszanie nareszcie mogli na swoje konto dopisać pełne 3 punkty. Czy to zwiastun powrotu biało-niebieskich do formy ? Miejmy nadzieję, że tak i od teraz przez pozostałe do końca roku pięć kolejek ta nowa nieco lepsza forma pozostanie i pozwoli naszym piłkarzom na złapanie kontaktu z rywalami powyżej, a może nawet odbicie się nieco od dna tabeli. Na pomeczowej konferencji trener Cyrak pochwalił waleczność oraz determinację z jaką Górnik przez całą drugą część meczu bronił rezultatu. Trener wyraził również nadzieje, że to co dziś zobaczyliśmy, to nie był tylko jednorazowy przebłysk wałbrzyskich piłkarzy, ale poprawa, którą nasi zawodnicy będą prezentować również w kolejnych spotkaniach. W następnym tygodniu wałbrzyszanom - w związku z wypadającym w sobotę 1.11 - przypadło zagrać w piątek, a ich przedostatnim jesiennym wyjazdowym rywalem będzie ósma w tabeli Stal Mielec.

W pozostałych meczach: Stal SW - Stal 0:2, Rozwój - Limanovia 4:1, Kluczbork - Zagłębie 0:0, Wisła - Kotwica 3:1, Znicz - Raków 0:0.

Mimo zdecydowanej przewagi i ciągłych ataków gości w drugiej części meczu, Górnik bardzo skutecznie się bronił i zdołał utrzymać prowadzenie. Wałbrzyszanie w dzisiejszym meczu pokazali się z bardzo walecznej strony. Po zdobyciu bramki zdecydowanie śmielej zaczęli atakować, co poskutkowało drugą, niestety nieuznaną, a kiedy było trzeba skutecznie bronili dostępu do swojej bramki. Na wyróżnienie zasłużyli dziś przede wszystkim zdobywa bramki Orłowski oraz Tyktor, Sawicki i Bronisławski, który kilka razy zakręcił przeciwnikiem na jego połowie.

Kończy się II połowa. Górnik nareszcie! wygrywa z Puszczą 1:0.

90'+2' - jeszcze faulowany Orłowski i mamy rzut wolny; piłkę po wolnym łapie bramkarz Puszczy

90'+1' - żółty kartonik ogląda Janiczak, za grę na czas

Sędzia dolicza 3 minuty.

88' - żółty kartonik ogląda Cichocki za faul

86' - z naszego rogu nic nie wyszło, z rogu dla gości również

82' - na niecałe 10 minut przed końcem mamy pierwszy rzut rożny w tym spotkaniu

79' - kilka strzałów Puszczy pod nasza bramką kończy się albo wybiciem albo w rękach Janiczaka

75' - goście cały czas starają się atakować, wałbrzyska obrona stoi jednak na posterunku; po żółtym kartoniku oglądają Uwakwe i Grzegorz Michalak

71' - podwójna zmiana, w Górniku za Folca pojawia się Mańkowski

69' - Górnikowi udaje się wydostać z własnej połowy i Sawicki próbuje podwyższyć wynik, bramkarz gości okazuje się jednak szybszy

66' - kolejny rożny dla Puszczy i kolejna dobra interwencja Janiczaka

64' - faul na zawodniku gości, rzut wolny i wałbrzyska obrona odsuwa zagrożenie od własnej bramki

60' - Puszcza nie odpuszcza; kolejny mocny strzał na naszą bramkę i piłka ponownie leci ponad

57' - i pierwsza kartka dla miejscowych, żółty kartonik ogląda Sawicki; pierwsza zmiana w Puszczy

56' - dwa rogi dla przyjezdnych i oba wybijamy na bezpieczna odległość

53' - Puszcza zyskuje przewagę, ale Górnik skutecznie się broni

50' - pierwsza kartka w dzisiejszym meczu, żółtą kartką upomniany zawodnik gości

49' - odpowiedź wałbrzyszan i dobra interwencja bramkarza przyjezdnych

47' - goście od początku ostro ruszają do przodu i mają okazję na wyrównanie, na nasz szczęście strzał trafia w Janiczaka

Zaczyna się II połowa. Obie ekipy wychodzą bez zmian.

Na trybunach przybyło nieco widzów i jest teraz trochę ponad 200. Mimo słońca na Ratuszowej nadal jest zimno.

W pierwszym zakończonym meczu: Siarka - Okocimski 1:0. W innym do przerwy: Stal SW - Stal 0:0.

Pierwsza odsłona meczu bardzo dobra w wykonaniu wałbrzyszan. Udaje się nam wykorzystywać błędy rywala. Jak na razie dobrze atakujemy i strzelamy z dystansu, również bardzo uważnie spisuje się nasza obrona. Szans na gole było kilka, szkoda, że druga strzelona bramka nie została uznana, bo teraz byśmy nieco spokojniej wychodzili na tą drugą połowę. W pierwszej dobrze pokazali się Orłowski, Sawicki oraz debiutujący Bronisławski.

Kończy się I połowa. Górnik do przerwy prowadzi z Puszczą 1:0.

45' - jeszcze próba Górnika, ale piłka mija się z bramką o spory kawałek

Sędzia dolicza 1 minutę.

43' - kolejna okazja miejscowych; po faulu na Grześku Michalaku mamy rzut wolny, który wykonuje Orłowski i nie trafia do bramki

39' - świetna akcja dwójki Orłowski-Sawicki, ten ostatni strzela i piłka ląduje miedzy słupkami, ale ... sędzia zauważa spalonego; po chwili odpowiedź Puszczy i kolejny strzał ponad bramką

35' - gra wznowiona i Marcin już też wrócił do gry; po chwili akcja Górnika kończy się odgwizdaniem spalonego

33' - krótka przerwa w meczu, na murawie leży Orłowski i chyba potrzebna jest pomoc masażystów

30' - nadal mamy lekką przewagę, ale goście cały czas starają się atakować naszą bramkę

27' - akcja Puszczy i piłka leci ponad poprzeczką

24' - wałbrzyszanie bardziej pewnie ruszają do ataku i zyskują lekką przewagę

20' - GOOOL !!! dośrodkowanie do Orłowskiego i Marcin pięknym lobem pokonuje bramkarza Puszczy; prowadzimy 1:0

18' - ach... była szansa; Sawicki wpada w pole karne Puszczy i zamiast strzelać, podaje, a piłka ląduje pod nogami gości

15' - obie drużyny starają się jak mogą, żeby stworzyć jakąś dobra okazję na bramkę, ale jak na razie nic z tego nie wychodzi

10' - Puszcza próbuje atakować, ale jak na razie większość strzałów idzie obok bramki

Bardzo cenne zwycięstwo zanotowali dziś w Legnicy wałbrzyscy młodzicy, którzy pokonali Miedź aż 11:0. Może seniorzy powinni wziąć choć trochę przykładu z młodszych kolegów...

7' - okazja dla gości, ale sędzia odgwizduje spalonego; po chwili akcja wałbrzyszan i Orłowski próbuje strzelać, ale zamiast w piłkę trafia w rywala

4' - Górnik przed szansą; Folc wpada w pole karne, ale niestety zostaje mu odebrana piłka i nie udaje się mu strzelić

1' - zaczynają gospodarze i już po chwili rzut wolny dla Puszczy, nasi wybijają i w odpowiedzi nieudana akcja pod bramkę rywala

Zaczyna się I połowa. Goście wychodzą na biało, wałbrzyszanie na granatowo.

Na trybunach jedynie ponad 150 widzów, a jeszcze ciągle dochodzą.

Obecnie na murawie trwa przedmeczowa rozgrzewka obu ekip, a na trybunach pojawiają się pierwsi kibice.

W jedynym piątkowym meczu: ROW - Legionovia 2:1. W pierwszym dzisiejszym do przerwy: Siarka - Okocimski 0:0.

W pierwszej "11" debiutuje dziś wałbrzyski junior Dominik Bronisławski, który do II-ligowych rozgrywek został zgłoszony dopiero kilka dni temu. Brakuje dziś natomiast Moszyka, Jaroszewskiego (złamana ręka) oraz Darka Michalaka, który pauzuje za czerwoną kartkę sprzed tygodnia. Na rezerwie znalazło się dziś aż czterech młodzieżowców.

Na ławce usiądą: Gawlik, Orzech, Mańkowski, Śmiałowski, Rytko, Krzymiński, Migalski.

Górnik zacznie w bardzo ofensywnym składzie: Janiczak, Sawicki, Tyktor, Cichocki, Filipe, Wepa, Oświęcimka, Bronisławski, G. Michalak, Folc, Orłowski.

Nad Ratuszową dziś nawet ładna pogoda. Jest nieco chłodno, ale momentami słońce przebija się przez chmury i temperatura lekko się podnosi.

Sobotnie zmagania wałbrzyskich drużyn rozpoczęli trampkarze Górnika, którzy w Legnicy przegrali z Miedzią 2:4. Teraz swój mecz z Miedzią grają młodzicy.

Do końca rundy jesiennej coraz mniej czasu, a co za tym idzie - mniej okazji na jakikolwiek sukces wałbrzyskich piłkarzy w tej części sezonu. W zeszłym tygodniu w Kołobrzegu Górnik w końcówce spotkania został dosłownie rozłożony na łopatki i zanotował jedenastą już porażkę. Czy dziś będzie lepiej ? W przedostatniej jesienią kolejce w Wałbrzychu nasi piłkarze zmierzą się z pierwszą drużyną strefy spadkowej, Puszczą Niepołomice. Do tej pory kluby nie spotkały się ani razu. Puszcza jest tegorocznym spadkowiczem z I ligi. Jak zakończy się debiutanckie spotkanie ? Czy wałbrzyszanie znajdą w sobie na tyle siły, żeby zawalczyć jeszcze o wygraną ? Przekonamy się już od 14.

Po 13 kolejkach, Górnik nadal pozostaje na szarym końcu - XVIII pozycji, na koncie ma niezmiennie 2 punkty i bramki 7-28. Do tej pory 2 razy zremisowaliśmy i aż 11 razy przegraliśmy. Puszcza jest trzy oczka wyżej, na początku strefy spadkowej - XV miejsce, z 12 punktami i bramkami 10-19. Do tej pory 3 razy wygrała, 3 razy zremisowała i 7 razy przegrała.

Oba zespoły dotychczas nie miały okazji stanąć naprzeciw siebie na murawie. Puszcza w zeszłym sezonie była beniaminkiem I ligi, a wcześniej przez trzy lata grała w II lidze, ale grupie wschodniej i dopiero teraz przyjdzie jej zagrać przeciwko Górnikowi. Jak zakończy się to spotkanie ?