Koszmar nadal trwa

Strona Główna » Piłka Nożna » News » Koszmar nadal trwa

Z każdym kolejnym tygodniem wałbrzyscy piłkarze pogrążają się jeszcze bardziej

Szósta kolejka i piąta porażka, w tym czwarta z rządu. Górnik tej jesieni chyba postanowił pobić własny rekord długości serii porażek. Do tej pory było to chyba pięć przegranych pod rząd, więc jak widać jest już bardzo blisko nowego rekordu. Poza brakiem wygranych, martwić zaczyna też ilość straconych bramek. W zeszłym roku Górnik stracił 14 bramek przez całą jesień, a obecnie, po 6 kolejkach, ma już 10. Przy takiej grze aż strach pomyśleć co będzie za te dwanaście kolejek. Szczególnie, że z kolejki na kolejkę tracimy ich coraz więcej (w pierwszych meczach było po jednej, teraz jest już po trzy). Pozytywem w całej tej sytuacji jest to, że już trzeci mecz z rzędu zdobywamy choć jedną bramkę. Na tym jednak plusy się kończą i jeśli w ciągu najbliższych dwóch-trzech dni nie nastąpi jakiś przełom, w środę na Ratuszowej sytuacja też może być niezbyt ciekawa. Za 4 dni do Wałbrzycha, na przyspieszony mecz 7. kolejki, przyjeżdża ROW Rybnik.

W innych meczach: Raków - Zagłębie 1:1, ROW - Stal SW 2:0.

Mimo starań wałbrzyszan, druga część spotkania w ich wykonaniu wcale nie wyglądała lepiej niż pierwsza. Nadal nie mieliśmy okazji bramkowych z gry i gdyby nie karny, skończylibyśmy bez gola. Dzisiejszy mecz ogólnie był ostry i pełen fauli, a obie ekipy nie odstawiały nogi. Wałbrzyszanom ponownie zabrakło szybkości, zarówno w grze jak i w reakcjach na to co dzieje się na murawie.

Kończy się II połowa. Górnik przegrywa z Siarką 1:3.

90'+4' - do piłki podchodzi Orłowski i z 30m celuje prosto w bramkarza

90'+3' - strzał Szepety kończy się na ręce zawodnika miejscowych, kolejny wolny dla Wałbrzycha

90'+2' - faul na Górniku i mamy rzut wolny

90' - na linii kolejnego strzału Siarki staje Tyktor, który zatrzumuje piłkę głowę

Sędzia dolicza 4 minuty.

88' - Siarka nadal nie daje się wyrzucić z naszego pola karnego; kolejny strzał na bramkę i w ostatniej chwili na róg wybija Janiczak

85' - gra cały czas toczy się na połowie gości; gospodarze po raz czwarty umieszczają piłkę w wałbrzyskiej siatce, ale sędzia liniowy pokazuje spalonego i na szczęście gola nie ma...

80' - groźnie w wałbrzyskim polu karnym; Koczon po raz kolejny znajduje się sam na sam z Janiczakiem, ale tym razem nie wykorzystuje sytuacji

78' - trener Polak szybko reaguje i zdejmuje Michalaka z boiska, za Grześka wchodzi Śmiałowski; w Siarce mamy podwójną zmianę

Grzesiek ma już jedną kartkę i powinien się pilnować, ale jak widać jakoś mu to nie przeszkadza

77' - zatrzymujemy kontratak Siarki; po chwili kolejny faul starszego z Michalaków

76' - rzut wolny dla wałbrzyszan i Szepeta celuje prosto w bramkarza

73' - Siarka cały czas atakuje na naszej połowie

Mateusz "zatrzymał" zawodnika wychodzącego sam na sam pod nasza bramkę.

70' - co się dzieje z wałbrzyskimi piłkarzami ?! bezpośredni czerwony kartonik dostaje Sawicki; kończymy w "10"

68' - gra lekko zwalnia i przenosi się na środek boiska

66' - szansa Górnika, ale tracimy piłkę

Na murawie ostra wymiana fauli, a na trybunach głośny doping kibiców.

63' - tak dla towarzystwa żółty kartonik ogląda teraz drugi z braci Michalaków

61' - druga zmiana, za Miańkowskiego pojawia się Krzymiński

58' - GOOOL !!! jedenastkę pewnie wykorzystuje Orłowski; przegrywamy 1:3

57' - karny dla Górnika !!! za faul na Szepecie

56' - zmiana w Górniku; schodzi Filipe wchodzi Darek Michalak

55' - Grzesiek Michalak ogląda żółty kartonik za faul i ... karny dla Siarki; Koczon pewnie wykorzystuje okazję i przegrywamy 0:3

50' - mała kraksa na murawie, Janiczak zderza się z zawodnikiem miejscowych; po chwili Cichocki przerywa akcję gospodarzy

49' - szansa Orłowskiego, ale Marcin zostaje zatrzymany tuż przed polem karnym

47' - Siarka ostro rusza do ataku, ale zostaje zatrzymana przed naszym polem karnym

Zaczyna się II połowa. Oba zespoły bez zmian.

W pierwszym zakończonym meczu Błękitni - Puszcza 1:0.

To już kolejne spotkanie, gdzie Górnik w pierwszej części meczu nie tylko nie ma zbyt wielu okazji bramkowych, ale popełnia też błędy, które w konsekwencji powodują stratę kolejnych bramek. Teraz chyba właśnie jest czas, żeby przypomnieć sobie grę z drugiej połowy środowego meczu i pokazać to samo po przerwie. W innym przypadku będzie potrzebny cud, żeby to wygrać...

Kończy się I połowa. Górnik do przerwy przegrywa z Siarką 0:2.

44' - robi się nerwowo; najpierw Mańkowski fauluje bramkarza gospodarzy, a po chwili Tyktor jednego z zawodników

41' - żółty kartonik za faul ogląda Rytko

38' - akcja pod bramką Górnika, dogranie na główkę Stefaniaka i piłka ląduje w siatce; przegrywamy 0:2

34' - Górnik cały czas stara się wyrównać jeszcze przed przerwą; teraz szansa Filipe, ale skutecznie bramkarz Siarki

31' - Siarka starała się zagrozić naszej bramce, ale strzał okazał się za lekki

28' - kolejna świetna interwencja Janiczaka po główce zawodnika gospodarzy

24' - strzał Szepety wylatuje poza boisko; po chwili bardzo dobra obrona Janiczaka po rogu dla Siarki

21' - kolejny rożny, tym razem dla Wałbrzycha, piłka jednak zostaje wybita w pole

20' - Siarka skutecznie się broni, wałbrzyszanie jednak cały czas próbują atakować

15' - Górnik chciał szybko nadrobić stratę, akcja z lewej strony i Mańkowski nie sięga do piłki

14' - dośrodkowanie pod naszą bramkę, błąd Janiczka, który rzuca się pod nogi zawodnika miejscowych i Baran z bliska posyła piłkę do siatki; przegrywamy 0:1

12' - nieudana akcja naszych obrońców i Siarka ma rzut rożny

Z trybun słychać głośny doping dla obu drużyn. Wałbrzyszanie na to spotkanie wykupione mieli 60 biletów.

11' - na murawie lekka przewaga Siarki, gospodarze jak na razie dłużej utrzymują się przy piłce

9' - rzut wolny dla Górnika, piłka jednak nie dolatuje nawet do bramki

W Tarnobrzegu pogoda dopisuje, jest dość parno, co może trochę utrudniać grę piłkarzom.

5' - kontra wałbrzyszan zostaje przerwana

3' - pierwsza dobra akcja Siarki na naszą bramkę, strzał jednak niecelny

1' - Górnik zaczyna, ale gospodarze szybko przejmują piłkę

Zaczyna się I połowa. Górnik dziś standardowo na biało-niebiesko, Siarka w żółto-czarnych strojach.

Zawodnicy zeszli już do szatni.

Na mecz udała się grupka ponad 50 wałbrzyskich kibiców.

W pierwszym dzisiejszym meczu do przerwy Błękitni - Puszcza 1:0.

Jak widać trener Polak konsekwentnie stawia na nowo pozyskanych zawodników. Może cały czas ma nadzieję, że zrehabilitują się za wcześniejsze porażki. W wałbrzyskich szeregach oprócz Jaroszewskiego i Moszyka, zabrakło dziś też Folca - cała trójka leczy jeszcze kontuzje.

Na ławce usiądą: Gawlik, Orzech, D. Michalak, Śmiałowski, Surmaj, Krzymiński, Oświęcimka.

Wałbrzyszanie spotkanie rozpoczną w składzie: Janiczak, Sawicki, Wepa, Tyktor, Szepeta, Cichocki, Mańkowski, Filipe, G. Michalak, Rytko, Orłowski.

Z zespołem na mecz nie pojechał dziś Damian Jaroszewski, więc swój kolejny występ między słupkami zaliczy dziś Janiczak. Damian może do gry powróci w środę w Wałbrzychu, ale to też jeszcze nie jest pewne. Pod znakiem zapytania stoją również występ Moszyka i Sawickiego.

Górnik przed kilkoma minutami dojechał już na stadion w Tarnobrzegu i obecnie trwa przedmeczowa rozgrzewka.

Przed nami szósta już kolejka ligowa, co oznacza, że jedna trzecia jesieni już za II-ligowcami. W sobotę rozegrane zostaną cztery spotkania, a pozostałe pięć odbędzie się w niedzielę. Wałbrzyszanom w ten weekend przypadł mecz wyjazdowy w Tarnobrzegu przeciwko Siarce. Zespoły spotkały się już w II lidze (obecnie jest to I liga) w latach 1989-1991. Po wycofaniu się wałbrzyszan jesienią 1991, oba kluby przeszły drogę w dół i w górę ligowych rozgrywek - Górnik między IV a II ligą, a Siarka między IV a I ligą. Jak zakończy się pierwsze spotkanie po ponad 20 latach ? Czy biało-niebiescy wreszcie się przełamią ? Odpowiedzi już od 16.

Po 5 kolejkach, Górnik znalazł się na najniższej pozycji od czasu powrotu do II ligi - XVII, na koncie ma cały czas 1 punkt i bramki 3-7. Do tej pory 1 raz zremisowaliśmy i już 4 razy przegraliśmy. Siarka jest w górnej części tabeli, na VIII miejscu, z 8 punktami i bramkami 5-5. Do tej pory 2 razy wygrała, 2 razy zremisowała i 1 raz przegrała.

Nie jest to pierwszy pojedynek pomiędzy tymi drużynami, grały przeciwko sobie już pięciokrotnie, w ciągu trzech sezonów (właściwie dwóch i pół). Ostatni raz stanęły naprzeciw siebie ponad 20 lat temu - jesienią 1991. Potem Górnik wycofał się z II ligi, a kiedy wrócił, liga była już dwugrupowa. Jak zakończy się pierwsze starcie po tylu latach ?