Tylko rundę dalej

Strona Główna » Piłka Nożna » News » Tylko rundę dalej

Od zeszłego roku wałbrzyszanie zrobili jedynie niewielki postęp w Pucharze Polski

Do startu II ligi pozostało już - dla Górnika - 5 dni. Wałbrzyszanie rozpoczną 1. kolejkę, podobnie jak rok temu, starciem z Błękitnymi, tym razem jednak u siebie. Najbliższy rywal Górnika już jest w dobrej formie, o czy świadczyć mogą dwa wysokie zwycięstwa w PP - 6:1 z Małapanewem Ozimek i wczoraj 3:1 z Pogonią Siedlce.

Tegoroczne pucharowe zmagania, nie tylko nie przyniosły Górnikowi zadowalających rezultatów - gdzie tam powtórka sprzed dwóch lat i 1/8 finału - ale spowodowały jeszcze dodatkowe straty, a liga już niedługo... W pierwszym ligowym spotkaniu na pewno nie zagra Łaski (prawdopodobnie pauza na jeden mecz) i nie wiadomo co z Jaroszewskim. Poza tym klub nadal szuka stopera, a wałbrzyska obrona ma cały czas problemy ze skutecznością. W dzisiejszym meczu w biało-niebieskich szeregach wyróżnił się po raz kolejny Orłowski, który miał kilka okazji na zdobycie gola. Oby taką formę prezentował również w meczach ligowych.

W drugiej części spotkania Górnik starał się jak mógł, ale nie potrafił ani zdobyć przewagi nad rywalem ani doprowadzić do wyrównania. Dodatkowo jeszcze bardziej uwidocznił się problem wałbrzyszan w defensywie. Nasza obrona - po stracie Łaskiego - nie za bardzo potrafiła powstrzymać rywala, który co chwilę znajdował się w naszym polu karnym. Co, niestety, przełożyło się na wynik spotkania.

Kończy się II połowa. Górnik przegrywa w rundzie wstępnej PP z Ostrovią 1:3.

90'+1' - oba zespoły wykorzystały już wszystkie zmiany; nadal dość ostra gra po obu stronach i dużo fauli

Sędzia dolicza aż 5 minut.

89' - Ostrovia nie odpuszcza; kolejna akcja pod naszą bramką i piłka leci minimalnie obok słupka

Brak Łaskiego, a dokładniej jego wzrostu, i niepokojąca postawa naszej obrony, powoduje, że już w tym meczu niewiele Górnik będzie mógł zdziałać...

85' - akcja Ostrovii pod naszą bramką; wyskakuje Krawczyk i główką posyła piłkę do bramki; przegrywamy już 1:3

81' - żółty kartonik ogląda Moszyk, za faul; wałbrzyszanie cały czas starają się wypracować okazję na gola wyrównującego, ale jak na razie nie przynosi to efektów

76' - szansa Śmiałowskiego, główkował tuż obok bramki

72' - groźnie pod naszą bramką, zawodnik miejscowych w stuprocentowej sytuacji nie posłał piłki do bramki

71' - trzecia zmiana w Wałbrzychu, za Grzegorza Michalaka pojawia się Moszyk

68' - pierwsza okazja na obronę dla Janiczaka skutecznie wykorzystana; po chwili faulowany Filipe

66' - wolny dla Górnika, strzał Rytki jednak obok bramki

64' - na murawie sypią się faule, raz po jednej raz po drugiej stronie

57' - druga zmiana w Górniku, tym razem wymuszona; z boiska schodzi kontuzjowany Jaroszewski a w jego miejsce pojawia się Janiczak

53' - ponownie karnego wykonuje Giecz i ... Jaroszewski pewnie broni; nadal przegrywamy 1:2

Michał nie zagra w pierwszym meczu ligowym, ponieważ kartki z PP przechodzą też na ligę.

52' - do tej pory obyło się bez kartek, a teraz bezpośredni czerwony kartonik za faul w polu karnym ogląda Łaski; gramy w "10" i karny dla miejscowych

49' - Orłowski główką próbuje skierować piłkę do siatki, ale ta sztuka mu się nie udaje

46' - akcja Ostrovii, jednak Jaroszewski skutecznie broni

Zaczyna się II połowa. Ostrovia bez zmian, w Górniku schodzi Darek Michalak wchodzi Śmiałowski.

Patrząc na grę obu zespołów w pierwszej części spotkania, można powiedzieć, że gra rozłożyła się po równo z lekką przewagą wałbrzyszan (choć postawa naszej obrony nadal niepokoi). Przez ponad pół godziny obie strony próbowały objąć prowadzenie, ale dopiero w ostatnim kwadransie mogliśmy oglądać bramki. Mimo, że wynik jest jak na razie niekorzystny dla biało-niebieskich, liczymy, że w drugiej części meczu wałbrzyszanie zdołają obrócić rezultat na swoją korzyść i wygrają to spotkanie.

Kończy się I połowa. Górnik do przerwy przegrywa z Ostrovią 1:2.

45' - wałbrzyszanie jeszcze próbują wyrównać, ale bez efektu

Sędzia dolicza 2 minuty.

Na stadionie pojawili się wałbrzyscy kibice i od razu głośnym śpiewem wsparli naszych zawodników po drugiej straconej bramce.

42' - kolejny błąd Darka Michalaka, podawał do Jaroszewskiego, napastnik gospodarzy przejmuje piłkę i przegrywamy 1:2

39' - GOOOL !!! starszy brat "naprawia" błąd młodszego, Grzesiek Michalak podchodzi do piłki i pewnie wykonuje karnego; mamy remis 1:1

38' - rzut karny dla wałbrzyszan !!!

33' - pewne wykonanie Giecza i Jaroszewski bez szans; Górnik przegrywa 0:1

32' - faulowany Jaroszewski, sędzia nie przerywa gry, nasi przejmują piłkę, Darek Michalak popełnia błąd i podaje wprost pod nogi zawodnika gospodarzy; Szymanowski wpada w pole karne i próbuje strzelać na pustą bramkę, ponieważ Damian nadal leży na murawie, Darek Michalak stara się zatrzymań przeciwnika i podcina go od tyłu; rzut karny dla gospodarzy

26' - akcja Ostrovii, ale piłka nie dolatuje do bramki Górnika

24' - mała przerwa na uzupełnienie płynów

20' - druga szansa Orłowskiego, ale bramkarz tym razem pewnie łapie

16' - przewaga Górnika przekłada się na bardzo dobrą akcję, którą Orłowski kończy pod bramką rywala; niestety jego strzał minimalnie leci obok słupka

12' - jak na razie bez groźnych sytuacji bramkowych po obu stronach, za to gra jest momentami dość ostra, co chwilę mamy faul raz na jednych raz na drugich

8' - Górnik zyskuje lekką przewagę i kolejny wolny, tym razem faulowany Orłowski; strzela Grzesiek Michalak, ale piłka nie dolatuje do żadnego z naszych piłkarzy

6' - rzut wolny dla wałbrzyszan po faulu na Rytce

2' - pierwszy róg dla Górnika

Zaczyna się I połowa.

Jak na razie do Ostrowa nie dojechali jeszcze wałbrzyscy kibice. Spodziewana jest grupa około 20 osób. Na trybunach jest obecnie około 100 widzów.

Na trybunach przybywa widzów, a piłkarze kończą rozgrzewkę i powoli schodzą do szatni.

Skład naszego dzisiejszego rywala niewiele różni się od tego, jaki prezentował w zeszłym sezonie w lidze.

Do Ostrowa nie pojechali natomiast kontuzjowani nadal Bartos, Oświęcimka, Orzech, Folc oraz pauzujący ostatni mecz za czerwoną kartkę w poprzednim sezonie Sawicki.

Na ławce usiądą: Janiczak, Misiak, Śmiałowski, Moszyk, Krzymiński, Surmaj.

Górnik zacznie spotkanie w składzie: Jaroszewski, D. Michalak, Cichocki, Łaski, Mańkowski, Wepa, Szepeta, Filipe, G. Michalak, Orłowski, Rytko.

Na stadionie jak na razie nie ma zbyt wielu kibiców. Pogoda natomiast bardzo dobra, słońce nie świeci zbyt mocno i nie jest parno.

Wałbrzyszanie jako ostatni zagrają w rundzie wstępnej PP. Czy dołączą do piątki II-ligowców, którzy wygrali wczoraj i awansowali dalej ? O tym przekonamy się już za jakiś dwie godziny. Liczymy na to, że dziś wałbrzyscy piłkarze pokażą na co ich stać trochę szybciej niż tydzień temu i nie trzeba będzie czekać na awans do dalszej gry aż do rzutów karnych. Dzisiejszym rywalem biało-niebieskich jest zeszłosezonowy przeciwnik z grupy zachodniej Ostrovia Ostrów Wielkopolski. W sezonie 2013/2014 w lidze mieliśmy dwa remisy, najpierw 0:0 w Wałbrzychu, a potem 1:1 w Ostrowie po golu Moszyka. Czy dziś uda się nareszcie wygrać z Ostrovią ? Jeśli tak to w kolejnym etapie PP - I rundzie - na Górnika czeka już nowy ligowy rywal, spadkowicz z I ligi Puszcza Niepołomice. Początek spotkania o 17.