Aktualne Wyniki
Na dobry start
O tym się mówi
Zegar bije
Terminarze, tabele
Do Poczytania
Od szczytu
Ostatnią prostą rywalizacji pora zacząć
Trzy weekendy pozostały siedemnastce z najwyższego dolnośląskiego szczebla do zakończenia tegorocznej rywalizacji. O ile kwestia mistrzostwa i bezpośredniego awansu jest już jasna, a Barycz może spokojnie myśleć o występach w III-ligowej grupie 3, walka o drugą lokatę i jednocześnie miejsce w barażu o awans cały czas pozostaje otwarta. W grze o wicemistrza pozostają Lechia Dzierżoniów i Piast Żmigród (punkt różnicy). Dzierżoniowianie zagrają jeszcze cztery mecze, a Żmigrodzianie trzy i dostaną walkower za Kościelec na koniec. Walki o "2" nie odpuszczają też czwarte rezerwy Chrobrego Głogów, które jednak do rywala powyżej tracą siedem punktów i zagrają jeszcze trzy mecze plus walkower. I w tym całym boju o baraż w najbliższych tygodniach "namieszać" będą chcieli biało-niebiescy, którzy na ostatniej prostej rozgrywek... spotkają się z całą pierwszą "4". Poprzedni weekend na Ratuszowej rozpoczął się obiecująco, jednak po przerwie i opuszczeniu boiska przez wałbrzyskiego golkipera, wszystko się posypało i kolejne punkty wyjechały ze Stadionu 1000-lecia. Teraz przed obecnie czternastym i walczącym nadal o utrzymanie Górnikiem przedostatni w trwających rozgrywkach wyjazd. Już jutro nasi piłkarze wybierają się na sam szczyt IV-ligowej tabeli do Sułowa. Barycz w trzydziestu zagranych spotkaniach straciła zaledwie siedem punktów (remisy z Orłem i Żmigrodem, przegrana z Chrobrym II), co zdecydowanie klasyfikuje sobotnie starcie jako kolejną ciężką przeprawę dla biało-niebieskich. Szczególnie dla wałbrzyskiej obrony - Sułów do tej pory strzelił 114 goli, tracąc tylko 19 (Górnik 39:56). Kluby dotychczas na IV-ligowych boiskach spotkały się trzykrotnie. W pierwszym z sezonów (2022/2023) w Sułowie padł remis 2:2, a w Wałbrzychu Górnik przegrał 1:5. Kolejne punkty ze Stadionu 1000-lecia Barycz zabrała pod koniec października 2025, wygrywając 2:1. Trafienie w tym spotkaniu zaliczył Olivier Łabiak. A w innych weekendowych meczach AKS trenera Jasińskiego wybiera się do Żmigrodu, a Chrobry II podejmie Twardego. Natomiast w starciach bezpośrednich Orzeł zmierzy się z Polonią ŚŚ trenera Fojny, a Lechia trenera Orłowskiego z Piastem NR. Jak zakończy się wizyta Wałbrzyszan u mistrza ? Czy Górnik zdoła się postawić zdecydowanie wyżej notowanemu rywalowi ? Odpowiedzi jutro od 18.
Zapraszamy na relację na naszej stronie

