Trzeci zamiast pierwszego

Strona Główna » Piłka Nożna » News » Trzeci zamiast pierwszego 

Zaczynał u mistrza - kończy u spadkowicza


33 tysiące kibiców w piątkowy wieczór zasiadło na trybunach stadionu przy Reymonta w Krakowie, żeby obejrzeć starcie Wisły z Chrobrym. Gospodarze nie zmarnowali swojej szansy, pokonując Głogowian 2:0. I po czteroletniej przerwie Biała Gwiazda wraca do ekstraklasy. Natomiast powrót po rocznej nieobecności na najwyższy szczebel nadal walczy wicelider I ligi z Wrocławia. Śląsk w poniedziałek na Tarczyński Arena zremisował z ŁKS 2:2. Domowe spotkania w weekend zagrały też kluby naszych piłkarzy. Polonia na Konwiktorskiej wygrała z Górnikiem Łęczna 2:1, Pogoń w Siedlcach przegrała ze Stalą Rzeszów 1:2, a GKS w Tychach w derbowym starciu uległ Ruchowi 0:4. Igor Łasicki (GKS) zagrał w pełnym wymiarze czasu, Ernest Terpiłowski (Polonia) 81 minut, a Dawida Pakulskiego (Pogoń) zabrakło w meczowej kadrze. Na dwie kolejki przed końcem sezonu Polonia jest szósta (tyle samo punktów co siódmy ŁKS), Pogoń czternasta, a GKS osiemnasty-ostatni. I Tyszanie w niedzielę już oficjalnie pożegnali się z zapleczem ekstraklasy (strata dziewięciu punktów do bezpiecznego miejsca). Co ciekawe, Igor Łasicki w obecnym sezonie występował w dwóch klubach, które w rozgrywkach 2026/2027 nie będą już grać na I-ligowych boiskach - jesienią w Wiśle Kraków, a wiosną w GKS Tychy.

Ekstraklasa Bank Polski także wielkimi krokami zbliża się do finiszu. W niej jednak walka o mistrzostwo kraju nadal trwa. Obecnie na prowadzeniu jest Lech Poznań przed Jagiellonią Białystok (cztery punkty straty), Górnikiem Zabrze (strata sześciu punktów) oraz Rakowem Częstochowa (siedem punktów mniej). Natomiast o utrzymanie cały czas bije się Lechia, która w sobotę zmarnowała ogromną okazję na odsunięcie się od strefy spadkowej. Gdańszczanie w Łodzi przegrali z będącym przed kolejką w ostatniej "3" Widzewem 1:3. Szymon Weirauch nadal pozostaje na ławce rezerwowych. Lechia w tabeli spadła na szesnaste - pierwsze spadkowe - miejsce i do bezpiecznego traci punkt.

Natomiast na II-ligowym szczeblu do rozegrania pozostały jeszcze trzy kolejki (finisz 30.05). W sobotnim spotkaniu w Nowym Targu Podhale podejmowało Chojniczankę Chojnice. I gospodarze wygrali 3:2. Radosław Cielemęcki tym razem nie znalazł się w kadrze meczowej. Podhale w tabeli pozostaje w strefie barażowej, na czwartym miejscu.