Odrobili za rezerwy

Strona Główna » Piłka Nożna » News » Odrobili za rezerwy

Najwyższy szczebel wrócił do gry

Dwa i pół miesiąca trwała tegoroczna zimowa przerwa w polskiej ekstraklasie. W ostatni weekend osiemnastka z najwyższego szczebla rozpoczęła już rundę rewanżową sezonu 2022/2023. Zmagania zainaugurowano w Legnicy, gdzie Miedź Igora Lewandowskiego (poza kadrą) zremisowała z Radomiakiem 0:0. Identyczny wynik padł w meczu Stali Mielec Pawła Żyry (poza kadrą) z Lechem. Podziałem punktów zakończyło się też spotkanie Widzewa z Pogonią, w którym padł remis 3:3. Bramkę na 2:2 zdobył Ernest Terpiłowski (Łódź). Korona Miłosza Trojaka (cały mecz; został kapitanem kielczan) w Warszawie przegrała z Legią 2:3, Płock Radosława Cielemęckiego (od 78 minuty) w Gdańsku z Lechią 0:1, a Górnik Zabrze Szymona Włodarczyka (od 60 minuty) w Krakowie z Cracovią 0:2. Natomiast w sobotnich dolnośląskich derbach we Wrocławiu, Śląsk przegrał z Zagłębiem (bez wałbrzyszan w kadrze meczowej) 0:3. Można uznać, że to "rewanż" lubinian za zeszłotygodniową sparingową porażkę w starciu II-ligowych rezerw obu klubów (Wrocław wygrał 4:1). W tabeli po pierwszej noworocznej kolejce na prowadzeniu Raków przed Legią i Pogonią, Widzew jest czwarty, Płock siódmy, Mielec ósmy, Śląsk jedenasty, Zabrze dwunaste, Zagłębie czternaste, Miedź siedemnasta, a Korona ostatnia.