Ósemka na horyzoncie

Strona Główna » Piłka Nożna » News » Ósemka na horyzoncie

Kilka zmian po nadrobieniu zaległości

Biało-niebiescy w dobrych nastrojach zakończyli jesienną część tegorocznej rywalizacji na dolnośląskim piątym szczeblu. I nieco "wynagrodzili" sobie i swoim kibicom nieprzyjemny zeszłotygodniowy finisz zmagań na Stadionie 1000-lecia. Choć trzeba zaznaczyć, że piłkarze z Ząbkowic na koniec jesieni nie tylko wałbrzyszanom dali się we znaki. W sobotę "ofiarą" Orła padł spadkowicz z Gaci, ulegając na wyjeździe 2:5. Natomiast Górnik po raz czwarty z rzędu przekonał się, że trzebnicki stadiony jest dla niego szczęśliwy. Szczególnie w pierwszej połowie spotkanie z Polonią przebiegało na wyrównanym poziomie i z niewielką liczbą dogodnych okazji na bramki po obu stronach. Wałbrzyszanie, a dokładniej Roland Emeka, jednak zdołali znaleźć drogę do siatki i nieco podbudować się przed drugą połową. Tuż po przerwie zaś najskuteczniejszy strzelec Górnika Damian Chajewski jeszcze zbliżył gości do korzystnego zakończenia jesieni. Gospodarze nie odpuścili jednak do końca i mimo skutecznej gry wałbrzyskiej obrony oraz golkipera, w samej końcówce złapali kontakt. Na szczęście biało-niebieskim, mimo straty bramki, udało się zatrzymać komplet punktów. I na zimę wskoczyć do "10". Do niespodzianki doszło natomiast w Solnej, gdzie punkty w meczu z Galakticos pogubił były już lider ze Żmigrodu, przegrywając 1:2. Polonia-Stal wygrała na własnym boisku z Baryczą, a Bielawianka przegrała z Moto Jelczem - oba 3:0, Piast NR (Damian Jaroszewski, Kamil Młodziński, trener Jacek Fojna) zaś wygrał z Marcinkowicami 1:0. Natomiast najciekawsze starcie przełożonej kolejki - mistrza grupy Lechii z wicemistrzem Słowianinem - w Pieszycach zakończyło się szczęśliwym dla obu klubów remisem 0:0. W meczu oglądaliśmy Jana Rytkę, Kamila Sadowskiego i Kamila Juraszka (Lechia) oraz Mateusza Krzymińskiego i Wojciecha Szubę (Słowianin). Na półmetku w grupie wschodniej po szczęśliwym podziale punktów nowym liderem został Wolibórz wyprzedzając o punkt Dzierżoniów i Żmigród oraz o sześć Świdnicę. Nowa Ruda zimę spędzi na miejscu dziewiątym, a Wałbrzych lokatę niżej (strata do "8" odpowiednio cztery i siedem punktów). W drugiej z grup zaś Karkonosze (Dominik Radziemski) wygrały na koniec przed własną publicznością z Apisem 2:0, a AKS przegrał z Iskrą 0:2. Na półmetku w grupie zachodniej prowadzi Jelenia Góra z przewagą czterech punktów nad Prochowicami oraz ośmiu nad Lubaniem i Środą Śląską. Kunice (Aleksander Rokosz) zajmują miejsce ósme, a Strzegom czternaste.