Finalista wyrzucony

Strona Główna » Piłka Nożna » News » Finalista wyrzucony

Skromnie, ale pewnie wałbrzyszanie wchodzą do kolejnej rundy okręgowego PP

Tegoroczny okręgowy Puchar Polski układa się po myśli biało-niebieskich, przynajmniej na dotychczasowych dwóch pierwszych etapach. W poprzednich latach dwukrotnie to właśnie w 1/8 nasi piłkarze trafiali na świdniczan i mimo walki, kończyli swój udział w zmaganiach pucharowych. Tym razem los był łaskawszy i zanim Górnik stanie naprzeciw Polonii-Stal, o awans do ćwierćfinału zawalczył z zeszłorocznym finalistą PP Podokręgu Wałbrzych - Bielawianką (0:2 z Lechią). Wałbrzyszanie od początku kontrolowali przebieg gry i szukali dogodnych sytuacji strzeleckich. Ta sztuka udała się Tomaszowi Czechurze tuż przed przerwą. I jak się później okazało było to trafienie na wagę awansu do najlepszej pucharowej "8" Podokręgu Wałbrzych. W kolejnej rundzie poprzeczka jeszcze bardziej się podnosi, bo na Ratuszową przyjadą wspomniani już piłkarze ze Świdnicy. Zanim jednak ćwierćfinał okręgowego PP, już w najbliższą sobotę Górnik wybiera się do Oławy na mecz z Moto Jelczem.

Ostatnim ćwierćfinalistą okręgowego PP zostaje Słowianin, który w Świdnicy pokonał Polonię-Stal II 3:0. Tym samym o półfinał PP Podokręgu Wałbrzych zagrają LKS Bystrzyca Górna ze Skałkami Stolec, Orzeł Ząbkowice Śląskie ze Słowianinem Wolibórz, AKS Strzegom z Lechią Dzierżoniów oraz Górnik Wałbrzych z Polonią-Stal Świdnica.

Koniec spotkania na Ratuszowej. Górnik wygrywa z Bielawianką 1:0 i awansuje do ćwierćfinału okręgowego PP.

Sędzia dolicza 4 minuty. Na tablicy wyników nadal 1:0 dla gospodarzy.

5 minut do końca i jeden z zawodników Bielawianki otrzymuje czerwoną kartkę. Kończymy mecz w przewadze.

Gra obu drużyn w końcówce spokojna, Górnik stara się już pilnować wyniku.

Około 10 minut regulaminowego czasu pozostało do końca meczu. Obecnie bez sytuacji z obu stron.

70. minuta, zamieszanie pod bramką Bielawianki, strzał Michalaka, piłka jeszcze odbija się od bramkarza i wpada do siatki. Sędzia jednak gola nie uznaje i odgwizduje faul na bramkarzu. Nadal 1:0.

Kibice zza siatki dopingiem wspierają wałbrzyskich piłkarzy.

Wynik bez zmian, Górnik stara się pilnować dostępu do własnej bramki i szukać kolejnych szans na strzały.

Na boisku nadal widoczna lekka przewaga gospodarzy.

Wracamy do gry po przerwie. W bramce Perlaka zmienia Kubiak.

Przerwa na Ratuszowej. Górnik prowadzi z Bielawianką 1:0.

W samej końcówce tempo gry spada.

43. minuta i mamy GOOOLa !!! akcja gospodarzy i piłkę do bramki posyła Czechura - 1:0.

Dwie kontry Bielawianki, pierwszą pewnie broni Perlak, druga niecelna.

Pół godziny gry za nami, wynik nadal bez zmian.

Gospodarze mieli już trzy sytuacje, jednak golkiper Bielawy skutecznie broni.

18. minuta i nadal 0:0. Wałbrzyszanie cały czas starają się szukać okazji na otwarcie wyniku.

Pierwszy kwadrans za nami, Górnik ma wyraźną przewagę na boisku.

Wałbrzyskiej bramki pilnuje dzisiaj Perlak, w obronie obok Orzecha i Michalaka mamy Pawłowskiego i pauzującego w lidze za czerwoną kartkę Rosickiego. Dalej są Krawczyk, Czechura, Korba i Sobiesierski, a w ataku tak jak w ostatnią sobotę Smutek i Chajewski.

Gospodarze grają dzisiaj w najsilniejszym składzie, wsparci kilkoma juniorami. W zespole Bielawy mamy również kilku młodzieżowców.

Spotkanie oficjalnie odbywa się bez udziału publiczności, kibice jednak ustawiają się za ogrodzeniem bocznego boiska.

Pogoda w Wałbrzychu nie rozpieszcza, od rana jest pochmurno i deszczowo. Ze względu na niekorzystne warunki mecz pucharowy piłkarze rozegrają na bocznym boisku zamiast na płycie głównej.

Sześciu z ośmiu ćwierćfinalistów Pucharu Polski w Podokręgu Wałbrzych poznaliśmy już w poprzednią środę. Dzisiaj zajęte zostaną dwa ostatnie miejsca. Na jedno z nich nadal szansę mają biało-niebiescy, którzy już za kilka chwil na bocznym boisku przy Ratuszowej podejmą ligowego rywala z grupy wschodniej Bielawiankę. Oba kluby kiepsko rozpoczęły tegoroczne rozgrywki, przez trzy tygodnie zamykając tabelę. Złą serię szybciej przerwali dzisiejsi goście, którzy w ostatnich trzech meczach zdobyli 7 punktów, a Górnik tylko 1 (w tabeli Bielawa 11., Wałbrzych 15.). Jeśli chodzi o okręgowy PP, wałbrzyszanie w 1/16 pewnie pokonali rezerwy Lechii Dzierżoniów 4:0, bielawianie zaś w Świebodzicach rozbili podopiecznych trenera Roberta Bubnowicza 6:2. Warto wspomnieć, że na wygranego naszej pary w ćwierćfinale czeka już Polonia-Stal. Poza starciem Wałbrzych - Bielawa, w Świdnicy Polonia-Stal II podejmie obecnego lidera IV ligi wschodniej Słowianina Wolibórz. Czy zmagania pucharowe dla Górnika okażą się szczęśliwsze niż ligowe ? Czy po dwóch poprzednich latach, kiedy to w 1/8 PP z dalszej walki wałbrzyszan eliminowała Polonia-Stal, tym razem uda się awansować do najlepszej "8" ? Odpowiedzi już od 16.15.