Weszli bezpośrednio

Strona Główna » Piłka Nożna » News » Weszli bezpośrednio

Udany finisz zaplecza ekstraklasy

Emocjonujący okazał się koniec I-ligowej rywalizacji w sezonie 2021/2022. O bezpośredni awans do ekstraklasy korespondencyjnie walczyli Widzew i Arka (punkt różnicy). I oba zespoły wygrały swoje mecze po 2:1 - łodzianie z Podbeskidziem, a gdynianie z Sandecją - co nie zmieniło ich końcowego położenia w tabeli. Ernest Terpiłowski (Widzew) zagrał 75 minut. W Tychach dwunasty na koniec sezonu GKS zremisował z Koroną 1:1, a Bartosza Biela zabrakło w kadrze meczowej. Mająca już miejsce w barażu piąta Odra w Opolu przegrała z jedenastą Resovię 0:3. Drugą z bramek dla Rzeszowa strzelił Dawid Kubowicz, Arkadiusz Piech wszedł w 66 minucie, a Miłosz Trojak (obaj Odra) siedział na ławce. Natomiast w Polkowicach doszło do spotkania przedostatniego w tabeli Górnika z liderem Miedzią. Mecz zakończył się wygraną legniczan 1:0. Na boisku oglądaliśmy Igora Lewandowskiego (Miedź) oraz Mateusza Piątkowskiego i Dominika Radziemskiego (obaj Górnik). Bezpośredni awans do ekstraklasy zdobywają Miedź Legnica i Widzew Łódź, w barażu zagrają Arka Gdynia z Chrobrym Głogów oraz Korona Kielce z Odrą Opole (półfinały już w czwartek, finał w niedzielę), a ligę opuszczają Stomil Olsztyn, Górnik Polkowice i GKS Jastrzębie.

Jeśli chodzi o naszych piłkarzy, 32 występy na 34 mecze zalicza Mateusz Piątkowski (Górnik; 11 goli), a 31 występów Miłosz Trojak (Odra; 1 gol). Dominik Radziemski (Górnik) zagrał w 29 meczach, Bartosz Biel (Tychy; 2 gole) i Dawid Kubowicz (Resovia; 4 gole) w 27, Arkadiusz Piech (Odra; 2 gole) w 24, Igor Lewandowski (Miedź) w 5, a Ernest Terpiłowski w 13 w Widzewie (2 gole) oraz 11 jesienią w Termalice (1 gol).