Zaliczyła honorowe

Strona Główna » Piłka Nożna » News » Zaliczyła honorowe

To nie był dzień polskich reprezentantek

W hitowym starciu towarzyskim na Suzuki Arena w Kielcach reprezentacja Polski seniorek przegrała z Brazylią 1:3 (0:1). Trafienie na 1:2 w 58. minucie zaliczyła była kapitan wałbrzyskiego AZS PWSZ, a obecnie piłkarka Turbone Poczdam Małgorzata Mesjasz. Polki zagrały dobre spotkanie, jednak mocniejsze i skuteczniejsze Brazylijki, bez problemów utrzymały prowadzenie do samego końca.

Końca powoli dobiega druga w sezonie 2019/2020 reprezentacyjna przerwa. Zanim jednak piłkarki wrócą do swoich klubów, mają jeszcze do rozegrania trzy spotkania. Wtorkowe granie rozpocząła kadra U17, która po sobotnim wywalczeniu awansu do elite round, w dzisiejszym meczu przegrała z Węgrami U17 0:1. Polki turniej kończą na drugim miejscu, za Węgierkami. Przed nami jeszcze dwa mecze. Reprezentacja U19 w ramach eliminacji do Mistrzostw Europy zmierzy się ze Szkocją. Szasnę na grę w tym spotkaniu ma piłkarka AZS PWSZ Alicja Materek. Natomiast wieczorem hitowe towarzyskie starcie w Kielcach - kadra seniorek stanie naprzeciw reprezentacji Brazylii.

Również druga z polskich reprezentacji nie miała szczęścia we wtorkowym spotkaniu eliminacyjnym. Kadra U19 przegrała w Łodzi ze Szkocją 0:1 i podobnie jak młodsze koleżanki, turniej eliminacyjny kończy na drugim miejscu. Wcześniej reprezentacja zapewniła już sobie awans do kolejnej rundy walki o ME. Od 21. minuty na boisku oglądaliśmy Alicję Materek.