Zmiana lidera

Strona Główna » Piłka Nożna » News » Zmiana lidera

Nasi piłkarze po reprezentacyjnej przerwie wrócili do walki o punkty

Po wyjazdowym remisie 0:0 w Zabrzu, fotel lidera ekstraklasy stracił Śląsk. Sytuację dobrze wykorzystała Pogoń, szczecinianie na własnym boisku wygrali z ŁKS 1:0 i mając punkt więcej na koncie, wskoczyli na szczyt tabeli. Całe spotkanie w Szczecinie zagrał Kamil Juraszek (ŁKS), a Igor Łasicki (Pogoń) wszedł w 81 minucie. Punkt mniej od Wrocławia i czwarte miejsce ma Jagiellonia, która u siebie zremisowała z Legią 0:0. Patryk Klimala wszedł w 77 minucie. Warto wspomnieć, że Klimala w czasie reprezentacyjnej przerwy zdobył gola w wygranym 1:0 meczu kadry U21 z Łotwą. Najskuteczniej weekend zakończyło dwunaste Zagłębie, wygrywając w Lubinie z Płockiem 5:0. Dawid Pakulski do gry wszedł w końcówce i zdobył gola w doliczonym czasie. Paweł Żyra siedział zaś na ławce. Natomiast w poniedziałkowum meczu Cracovia wygrała u siebie z Piastem 2:0 i wskoczyła na drugą pozycję w tabeli. Janusz Gol zagrał pełne spotkanie.

Ligę niżej zespołom naszych piłkarzy nie idzie już tak dobrze. Z kompletem punktów kolejkę zakończyły Tychy i Bielsko-Biała - GKS wygrał u siebie z Wigrami 2:1, a Podbeskidzie z Puszczą 1:0. Mateusz Piątkowski (GKS) grał 73 minuty, Rafał Figiel (BB) cały mecz, a Marcin Orłowski (Puszcza) od 70 minuty. W Opolu Odra zremisowała z Sandecją 1:1, a w Chojnicach Bełchatów przegrał z Chojniczanką 0:3. Miłosz Trojak (Odra) zagrał 81 minut, a Bartosz Biel (GKS) 70 minut. W tabeli Podbeskidzie jest siódme, Tychy ósme, Puszcza dziewiąta, Bełchatów piętnasty, a Odra osiemnasta.

Udanie po przerwie do ligowych zmagań wrócili nasi piłkarze w wyższych ligach zagranicznych. Napoli wygrało przed własną publicznością z Sampdorią 2:0, a Milan w Weronie 1:0. Zwycięską bramkę zdobył Krzysztof Piątek z rzutu karnego, natomiast Piotr Zieliński zagrał pełne spotkanie. W Norwegii HamKam Łukasza Jarosińskiego wygrał u siebie 2:0 i awansował na jedenaste miejsce. Natomiast w kobiecej Bundeslidze Turbine w Kolonii wygrało 2:1 i w tabeli jest czwarte. Małgorzata Mesjasz zaliczyła pełne spotkanie.