Nie dopilnowali punktu

Strona Główna » Piłka Nożna » News » Nie dopilnowali punktu

Starszy z wałbrzyskich Górników nadal nie odnalazł się przy Chopina

Dokładnie miesiąc po pechowym wyjeździe do Dziećmorowic i wysokiej przegranej wałbrzyskiej młodzieży na inaugurację rozgrywek 2019/2020, Górnik ponownie musi przełknąć gorycz porażki. I to porażki po naprawdę dobrym meczu. Jednak jak mówi znane powiedzenie - "niewykorzystane sytuacje lubią się mścić". Właśnie w taki sposób z perspektywy niedawnego IV-ligowca można podsumować dzisiejsze debry na Stadionie Nowe Miasto. Po przewadze w pierwszych minutach meczu i szybkiej bramce, później gra bardziej się wyrównała i kontrolę przejęli rywale, którzy zdołali wyjść na prowadzenie. Górnik jednak się nie poddał i po skutecznym wyrównaniu w drugiej połowie, powrócił do walki o komplet punktów. Udało się wypracować widoczną przewagę na murawie oraz kilka naprawdę dobrych okazji na kolejne trafienia, jednak drogi do bramki goście nie znaleźli. Skutecznie to, jak i błędy obrony Górnika, wykorzystał Górnik NM, który w ostatnich 6 minutach podwoił swoje zdobycze punktowe. Na rewanż poczekać trzeba będzie do wiosny... Natomiast już za tydzień Górnik NM jedzie do Jaroszowa, a Górnik wraca na stadion przy Chopina i jako gospodarz zagra z Zielonymi Mrowiny.

Kończy się II połowa. Górnik przegrywa z Górnikiem NM 2:4.

90'+2' - Górnik próbuje jeszcze szukać okazji na złapanie kontaktu, jednak strzał wybroniony

Sędzia dolicza 4 minuty.

89' - błąd Bińkowskiego w wyprowadzeniu piłki i Rosiński podwyższa prowadzenie; 4:2 dla Górnika NM

84' - piłka wybita od bramkarza trafia do Wroczyńskiego, strzał na bramkę i... piłka ląduje w siatce; 3:2 dla Górnika NM

81' - do gry w Górniku wchodzi Chałupka, wcześniej pojawił się Siwiński

79' - kolejne dwie dobre okazje gości, bramkarz Górnika NM skutecznie broni; chwilę później Sobiesierski nad bramką

74' - to powinien być gol... Krawczyk do Frączka i piłka minimalnie mija słupek; po chwili strzał po rogu obroniony przez golkipera gospodarzy

73' - groźniejsza akcja Górnika NM i Bińkowski skutecznie broni

68' - kolejna szansa Górnika, strzał jednak leci obok słupka

66' - GOOOL !!! rzut rożny dla Górnika, dośrodkowanie pod bramkę, piłka jeszcze odbija się od rywala i zaskakuje bramkarza gospodarzy; remis 2:2

60' - ostatnie kilka minut to gra głównie na połowie NM; Górnik próbuje szukać szansy na strzał, jednak bez efektu

53' - zmiana w Górniku; schodzi Michalak i wchodzi Zaremba

52' - rzut wolny dla Górnika, piłka trafia pod bramkę i w zamieszaniu bramkarz ostatecznie łapie

49' - szansa Grześka Michalaka i piłka zostaje zablokowana.

Zaczyna się II połowa.

Przez całą pierwszą część meczu z trybun słychać było głośny doping. Klub Kibica przygotował też oprawę z racami.

Kończy się I połowa. Górnik przegrywa do przerwy z Górnikiem NM 1:2.

42' - Górnik jeszcze szuka okazji, jednak rywal skutecznie blokuje akcje

39' - kolejna okazja Sobiesierskiego i sędzia odgwizduje spalonego; strzał Rosickiego broni bramkarz

34' - lekka przewaga NM

27' - Górnik szansy na wyrównanie szuka po rzucie rożnym, jednak bramkarz broni

25' - poważny błąd defensywy Górnika i Fijałkowski w sytuacji sam na sam z Bińkowskim, zalicza drugie trafienie; 2:1 dla Górnika NM

19' - po kilku próbach, skutecznie wybronionych przez Bińkowskiego, Górnik NM znajduje drogę do bramki, strzelcem Fijałkowski; remis 1:1

15' - kontra Górnika NM i w sytuacji sam na sam dobrze interweniuje Bińkowski

12' - kolejna dobra okazja Sobiesierskiego, tym razem jednak piłka leci wysoko nad bramką

4' - GOOOL !!! rzut wolny dla Górnika, dośrodkowanie pod bramkę i Sobiesierski bez problemów trafia do siatki; 1:0 dla Górnika

3' - Górnik dobrze zaczyna spotkanie; strzał Michalaka jednak niecelny

Zaczynamy I połowę.

Górnik w niebieskich strojach, Górnik NM w czerwonych.

Piłkarze zakończyli już rozgrzewkę.

Górnik zaczyna w składzie: Bińkowski, Frączek, Smoczyk, Sobiesierski, Rzeszotko, Krawczyk, Biskup, Niedźwiedzki, Rosicki, Michalak, Mrowiec.

Na trybunach zbierają się kibice, w tym licznie przybyły Klub Kibica Górnika. Warto wspomnieć, że kibice sami oczyścili sobie trybunę "pod zegarem", skąd prowadzą doping. Na płocie pojawiły się transparenty, m.in. "Nie ma miejsca jak dom".

Warunki do gry mamy dzisiaj w Wałbrzychu dobre - ciepło i słonecznie.

Nieudana inauguracja, następnie dwie pewne i wysokie wygrane oraz w ostatnich dwóch spotkaniach kolejne pogubione punkty i obecnie lokata dokładnie w środku tabeli grupy Wałbrzych I - tak prezentuje się dotychczasowa droga Górnika. Teraz przed niedawnym IV-ligowcem kolejne bardzo ciekawe ligowe wyzwanie, czyli derby Wałbrzycha na Stadionie Nowe Miasto. Dzisiejsi gospodarze, Górnik NM w tabeli znajdują się trzy miejsca wyżej (2 punkty więcej na koncie) i do tej pory zaliczyli trzy wygrane oraz dwie przegrane (obie ze ścisłą czołówką). Dla Górnika są to pierwsze derby w sezonie 2019/2020, Górnik NM miał natomiast już okazję grać z Zagłębiem (3:0). Dla kogo stadion przy Chopina okaże się szczęśliwy ? Tego dowiemy się już od 15. Pewne jest jednak to, że emocji nie zabraknie...