Kapitan ratuje

Strona Główna » Piłka Nożna » News » Kapitan ratuje

Tylko niższe ligi walczyły w weekend o punkty

Oficjalnie w miniony weekend pauzowała tylko ekstraklasa, jednak patrząc szczebel niżej - tam również większość w sobotę i niedzielę nie grała. Powodem były powołania zawodników do kadry U21. Z pięciu drużyn piłkarzy z naszego regionu, zagrały tylko dwie. Puszcza w Suwałkach wygrała z Wigrami 3:2, a Bełchatów w Sosnowcu zremisował z Zagłębiem 1:1. Bartosz Biel (GKS) grał całe 90 minut, a Marcin Orłowski (Puszcza) siedział na ławce. Natomiast w II lidze przełożone na inny termin zostało spotkanie Polkowic z rezerwami Lecha. Resovia przegrała w Łęcznej z Górnikiem 1:2, a Skra zremisowała u siebie ze Stalą Stalowa Wola 0:0. Damian Niedojad (Skra) grał 57 minut, a Dawid Kubowicz (Resovia) pauzował za kartki.

Natomiast w ścisłej czołówce III-ligowej grupy 3 weekend zakończył się wygranymi 2:1. Na Oporowskiej Śląsk II okazał się lepszy od Rekordu BB, a w Gaci Foto-Higiena pokonała Zagłębie II. W tym drugim meczu oglądaliśmy czterech naszych piłkarzy. U gospodarzy od 46 minuty grał Mateusz Sawicki, a od 66 minuty Michał Bartkowiak (Jan Jakacki siedział na ławce), zaś u gości Dawid Pakulski zagrał 83 minuty, a Paweł Żyra 63 minuty. Stal Amina Stitou przegrała ze Zdzieszowicami 0:1, a Ślęza Szymona Tragarza (grał od 73 minuty) z Pniówkiem 0:2. W tabeli na szczycie Śląsk II przed Foto-Higieną oraz Stalą, Ślęza spadła na miejsce szóste, a Zagłębie II na szesnaste.

W Austrii zaś Purgstall Pawła Matuszaka przed własną publicznością wygrał 6:1 i awansował na pierwsze miejsce w grupie. Natomiast trzy szczeble niżej Kienberg Łukasza Kalki (grał cały mecz) zremisował u siebie 4:4. Identyczny rezultat na wyjeździe wywalczyło Lunz, a na listę strzelców wpisali się i Adrian Moszyk i Tomasz Wepa. Były kapitan Górnika zdobył ostatniego z goli, ratując tym samym punkt dla swojej drużyny.