Pierwsze w pierwszej

Strona Główna » Piłka Nożna » News » Pierwsze w pierwszej

Wrocławianie w garści mają obecnie dwa fotele lidera

Śląsk, który w poprzednim sezonie długo ratował się przed opuszczeniem najwyższego szczebla, obecnie po czterech kolejkach patrzy na rywali ze szczytu. W weekend wrocławianie wygrali w Poznaniu z Lechem 3:1. Również rezerwy Śląska bardzo dobrze radzą sobie na czwartym szczeblu. Tegoroczny beniaminek grupy 3 oraz niedawny rywal Górnika wygrał dwa pierwsze mecze nowego sezonu i też spokojnie siedzi na fotelu lidera. W ekstraklasie po piętach liderowi depcze mająca tyle samo punktów Pogoń, która w sobotę wygrała u siebie z Wisłą 1:0. Igor Łasicki siedział na ławce. Komplety punktów w weekendowej kolejce zaliczyli również Zagłębie, wygrywając z Arką 2:0 oraz Cracovia, pokonując Koronę 1:0. Szczęścia w meczu z mistrzem nie miał zaś ŁKS, beniaminek uległ Piastowi 0:1. Janusz Gol (Cracovia) zagrał cały mecz, a Dawid Pakulski (Zagłębie) i Kamil Juraszek (ŁKS) siedzieli na ławce. Natomiast w poniedziałkowym spotkaniu Jagiellonia na wyjeździe zremisowała z Lechią 1:1. Patryk Klimala zagrał godzinę.

Pierwsze trafienie na zapleczu ekstraklasy zaliczył w weekend wychowanek wałbrzyskiej Baszty i Górnika Bartosz Biel. Beniaminek Bełchatów wygrał przed własną publicznością z Radomiakiem 3:0 i w tabeli jest piąty. Natomiast liderem po trzech kolejkach została Termalica Pawła Oleksego (poza kadrą), która wygrała z Sosnowcem 2:0. Pierwszą wygraną w sezonie zaliczyły zaś Tychy Mateusza Piątkowskiego (grał 80 minut), pokonując u siebie Odrę Miłosza Trojaka (siedział na ławce) 4:1. Zespoły zajmują odpowiednio dwunaste i siedemnaste miejsce. Puszcza Marcina Orłowskiego (wszedł w 83 minucie) przegrała u siebie z Sandecją 1:2 i jest jedenasta.