Powtórzyły na czysto

Strona Główna » Piłka Nożna » News » Powtórzyły na czysto

Łódź w ekstralidze nadal gościnna dla biało-zielonych

Nieco ponad dwa tygodnie dzielą przedsezonowy sprawdzian wałbrzyskich akademiczek z łodziankami rozegrany w Środzie Śląskiej od dzisiejszego spotkania i... na tablicy wyników prawie identyczny rezultat. Ciekawsze jednak jest to, że w obu spotkaniach trafienia dla AZS PWSZ zaliczyły przybyłe do Wałbrzycha przed sezonem Alicja Materek i Ewa Cieśla. Po raz kolejny więc transfery wałbrzyskiego klubu już od początku sezonu zaczynają się "spłacać". Patrząc na całe dzisiejsze spotkanie, wygrana w Łodzi wcale łatwo wałbrzyszankom nie przyszła. Podobnie jak w poprzednich meczach, również teraz SMS wysoko zawiesił poprzeczkę i przez większość czasu oba zespoły prowadziły zaciętą walkę o każdą piłkę, gospodynie nieco zwolniły dopiero po stracie bramek. A okazji na gole po obu stronach nie brakowało, jednak bardzo skutecznie między słupkami spisywały się obie golkiperki. Po udanej wyjazdowej inauguracji czas wracać na Ratuszową, gdzie za tydzień AZS PWSZ zmierzy się z Czarnymi.

W pozostałych sobotnich meczach: UJ - KKP 7:0, Medyk - Rolnik 9:1. Natomiast mistrzynie kraju z Łęcznej rozbiły ormiański Alashkert... 13:0 i zwiększyły swoje szanse na awans do 1/16 LM.

Po przerwie obraz gry niewiele się zmienił, jednak początkowo nieco zwolnił. Oba zespoły cały czas szukały swoich okazji strzeleckich, ale ponownie bramkarki wykazywały się dobrą skutecznością. Tempo ponownie przyspieszyło po pierwszym trafieniu AZS PWSZ. Wałbrzyszanki już do końca starały się spokojnie kontrolować to co działo się na murawie.

Kończy się II połowa. AZS PWSZ wygrywa z SMS 2:0.

To debiut wychowanki wałbrzyskiego klubu w seniorskim zespole.

90'+4' - druga zmiana w Wałbrzychu; schodzi Fabova i wchodzi Migacz

Sędzia dolicza 5 minut.

85' - GOOOL !!! kolejny róg dla Wałbrzycha, dośrodkowanie Cieśli, piłka zostaje wybita i wraca pod nogi Ewy, która strzałem z dystansu pokonuje bramkarkę SMS; prowadzimy 2:0

82' - dwa rzuty rożne dla AZS PWSZ i piłka ostatecznie zostaje wyłapana

Warto wspomnieć, że Anita przed nowym sezonem do Wałbrzycha przyszła właśnie z Łodzi. Można więc powiedzieć, że na linii AZS PWSZ-SMS dokonała się zamiana Anna Rędzia poszła do Łodzi, a Anita Turkiewicz do Wałbrzycha.

75' - pierwsza zmiana w AZS PWSZ, do gry wchodzi Turkiewicz za Głąb

71' - SMS próbuje odrobić stratę, jednak wałbrzyska obrona skutecznie blokuje kolejne strzały gospodyń

65' - GOOOL !!! rzut wolny dla Wałbrzycha, dośrodkowanie Cieśli i Materek głową bez problemów kieruje piłkę do siatki; prowadzimy 1:0

63' - SMS przez dłuższą chwilę próbuje szukać okazji pod wałbrzyską bramką; skutecznie interweniuje Sapor, a strzał Rędzi trafia w poprzeczkę

60' - tym razem piłka trafia do Fabovej i strzał Klaudii nad bramką

55' - akcja wałbrzyszanek i strzał Szewczuk trafia tylko w poprzeczkę

51' - strzał na wałbrzyską bramkę i skuteczna interwencja Sapor

47' - pierwsza akcja po przerwie i strzał Fabovej wyłapany

Zaczyna się II połowa. Oba zespoły bez zmian.

W innych trwających meczach do przerwy: UJ - KKP 2:0, Medyk - Rolnik 4:0.

Mimo braku trafień, pierwsza połowa w wykonaniu wałbrzyszanek wypadła dobrze. AZS PWSZ miał kilka okazji na otwarcie wyniku, w tym dwa trafienia w słupek oraz bramkę ze spalonego. Przed przerwą bardzo dobrze prezentowały się obie bramkarki, które kilka razy uratowały swoje zespoły przed utratą gola. Oby po przerwie emocji również nie zabrakło...

Kończy się I połowa. AZS PWSZ do przerwy remisuje z SMS 0:0.

45'+1' - kolejny rzut rożny dla gospodyń i wałbrzyszanki blokują strzał

Sędzia dolicza przynajmniej 2 minuty.

40' - rzut wolny dla SMS i... Sapor nie bez problemów wybija strzał Rędzi nad bramkę

34' - seria autów dla Wałbrzycha zakończona faulem na Materek; rzut wolny, dośrodkowanie Cieśli i Zawadzka umieszcza piłkę w siatce; sędzia odgwizduje jednak spalonego

31' - druga kartka dla wałbrzyszanek, żółty kartonik ogląda Fabova

27' - obecnie na boisku oglądamy wymianę akcji pod bramkami obu zespołów; przed szansą Rędzia, ale strzał leci nad poprzeczką

20' - dobra akcja AZS PWSZ, podanie pod bramkę i Głąb o centymetry mija się z piłką; po chwili groźnie pod naszą bramką i obrończynie wybijają

15' - pierwszy kwadrans z lekką przewagą wałbrzyszanek

13' - to powinno wpaść... rzut rożny dla Wałbrzycha, dośrodkowanie pod bramkę, zamieszanie i strzał Materek odbija się od słupka tuż przy linii bramkowej, dobitka Fabovej również trafia w słupek

11' - żółty kartonik za faul na Rędzi ogląda Ostrowska; rzut wolny dla Łodzi i piłka trafia w mur

6' - rzut rożny dla AZS PWSZ i piłka zostaje wybita; po chwili róg dla SMS i w zamieszaniu też wybijamy

2' - pierwsza akcja wałbrzyszanek i strzał Głąb obok bramki

Zaczyna się I połowa. AZS PWSZ na biało-zielono, SMS na niebiesko-biało.

Rozgrzewka zakończona, piłkarki wracają już na boisko, pierwszy gwizdek już za chwilę.

W wyjściowym składzie gospodyń obie byłe zawodniczki AZS PWSZ - Anna Rędzia i Katarzyna Konat.

Na rezerwie znalazły się: Skużybut, Turkiewicz, Migacz.

Wałbrzyszanki wychodzą w składzie: Sapor, Szewczuk, Zawadzka, Kędzierska, Ostrowska, Rapacka, Rozmus, Cieśla, Materek, Głąb, Fabova.

Na murawie trwa przedmeczowa rozgrzewka, a na trybunach zaczynają zbierać się kibice.

W Łodzi warunki do gry dzisiaj bardzo dobre, słonecznie oraz ciepło.

Wałbrzyskie akademiczki w poprzedni weekend po raz dziewiąty w swojej ekstraligowej historii musiały uznać wyższość byłych mistrzyń kraju. Starcie z Medykiem już jednak za nami i teraz czas na kolejnego niełatwego rywala z pierwszej "6" poprzednich rozgrywek. Na pierwszy w tym roku wyjazd AZS PWSZ udał się do Łodzi, dla której dzisiejsze spotkanie jest inauguracją zmagań. Warto wspomnieć, że przed sezonem do SMS wróciła Anna Rędzia, która w Wałbrzychu grała od początku przygody naszych akademiczek z ekstraligą. U gospodyń gra nadal również inna była nasza piłkarka Katarzyna Konat. Czy AZS PWSZ zabierze do domu komplet ? Czy na wyjeździe uda się lepiej rozpocząć sezon ? Odpowiedzi już od 12.

Po inauguracji sezonu AZS PWSZ znalazł się tuż nad strefą spadkową - X pozycja, bez punktów na koncie i z bramkami 2-4 (0-0-1). SMS natomiast swój pierwszy mecz z Górnikiem przełożył na inny termin. Dzisiejsze spotkanie jest dziesiątym starciem bezpośrednim klubów na przestrzeni ostatnich czterech sezonów. W dotychczasowych Wałbrzych wygrał osiem razy oraz padł jeden remis. Zaś w zeszłorocznej edycji PP, AZS PWSZ w ćwierćfinale uległ SMS 1:3. Natomiast w niedawnym przedsezonowym sparingu nasz zespół wygrał z Łodzią 2:1.