Piech nadal szuka

Strona Główna » Piłka Nożna » News » Piech nadal szuka

Ostatnia prosta przed startem sezonu na polskim podwórku

Już tylko tydzień pozostał PKO Ekstraklasie do startu kolejnego sezonu ligowych rozgrywek. Tym samym miniony tydzień było ostatnim, w którym zespoły naszych piłkarzy rozgrywały mecze testowe. Dobrze sparingi kończy tegoroczny beniaminek - 5 wygranych i remis - w ostatnim ŁKS pokonał Koronę 3:0 (Kamil Juraszek wszedł w 78 minucie). Trzy wygrane i remis w testmeczach zanotowała Jagiellonia, na koniec wygrywając z litewskim ekstraklasowiczem 3:0 (Patryk Klimala zagrał połowę). Pogoń Igora Łasickiego (83 minuty) wygrała z holenderskim ekstraklasowiczem 2:1 (w sumie 3 wygrane i 3 remisy w sparingach). Bilansem 3-1-3 okres przygotowawczy kończy Zagłębie, które w minionym tygodniu wygrało 2:1 z Polkowicami (grali Dawid Pakulski i Dominik Radziemski) oraz 1:0 z Miedzią. Natomiast Cracovia w eliminacjach do LE zremisowała na wyjeździe z FC DAC 1904 Dunajska Streda 1:1, Janusz Gol zagrał cały mecz. Nadal nie wiadomo gdzie w nowym sezonie grać będzie Arkadiusz Piech.

Na niższych szczeblach do startu sezonu pozostały dwa tygodnie. Termalica Pawła Oleksego w tygodniu wygrała m.in. ze słowackim Partizanem Bardejov 3:1. Natomiast Puszcza Marcina Orłowskiego i Mateusza Bartkowa przegrała ze Słowakami 0:1. Po 1:0 zakończyły się spotkania Opola i Bełchatowa - Odra Miłosza Trojaka (połowa) przegrała z Wisłą Płock, a GKS Bartosza Biela (połowa) wygrał z GKS Jastrzębie. Podbeskidzie Rafała Figla (cały mecz) zremisowało m.in. z Grudziądzem 2:2, a Tychy Mateusza Piątkowskiego przegrały z Płockiem 2:4. Drugie z trafień zdobył Piątkowski. W II lidze dwie wygrane zaliczył spadkowicz z Katowic, w obu meczach wystąpił Dominik Bronisławski. Dwa występy w barwach Resovii zanotował również Dawid Kubowicz. Natomiast beniaminek z Polkowic poza meczem w Lubinie, zagrał również w Legnicy i przegrał z Miedzią 1:4 (Dominik Radziemski zagrał po przerwie).