Zostaną wszyscy?

Strona Główna » Piłka Nożna » News » Zostaną wszyscy?

Decydujący tydzień przed naszymi piłkarzami na najwyższym szczeblu

To już naprawdę ostatnia szansa, a właściwie dwie - tyle pozostało kolejek do końca - żeby wywalczyć sobie pozostanie w ekstraklasie. Już za tydzień poznamy ostatecznie rozstrzygnięcia na najwyższym szczeblu. Natomiast w miniony weekend w grupie spadkowej w bezpośrednim starciu we Wrocławiu Śląsk wygrał z Wisłą 2:1 i awansował na trzynaste miejsce, Płock zaś spadł na piętnaste i ma tyle samo punktów co pierwsze bezpieczne miejsce. Igor Łasicki (Płock) zagrał 75 minut, a Arkadiusz Piech (Wrocław) siedział na ławce. W górnej połówce nadal trwa walka o miejsce tuż za podium. Obecnie czwarta jest Cracovia, która na własnym boisku wygrała z Lechem 1:0. Po porażce 1:2 w Gliwicach z Piastem, tyle samo punktów ma piąta Jagiellonia, a zaledwie dwa mniej szóste Zagłębie (wyjazdowy remis 1:1 z Lechią). Janusz Gol (Kraków) zagrał cały mecz, Patryka Klimala (Białystok) siedział na ławce, a Dawid Pakulski (Lubin) był poza składem.

W I lidze wicelider ŁKS wygrał na własnym boisku z Chojniczanką 2:0, piąte Podbeskidzie z dwunastą Odrą 3:1, dziewiąta Puszcza przegrała w Suwałkach z Wigrami 1:2, a piętnaste Katowice wygrały w Poznaniu z Wartą 1:0. Kamil Juraszek (Łódź), Marcin Orłowski i Mateusz Bartków (obaj Niepołomice) zagrali pełne spotkania, Miłosz Trojak (Opole) wszedł w końcówce, a Paweł Oleksy (BB), Paweł Żyra (Chojnice) i Dominik Bronisławski (Katowice) byli poza kadrą.

Komplet punktów udało się zaliczyć piłkarzom z naszego regionu w Serie A. W wyjazdowych meczach Milan wygrał z Fiorentiną 1:0, a Napoli ze Spal 2:1. Piotr Zieliński zagrał 84 minuty, a Krzysztof Piątek 74 minuty. W tabeli Napoli nadal drugie, a Milan piąty (punkt straty do "4"). Natomiast w Norwegii HamKam Łukasza Jarosińskiego wygrał na wyjeździe 2:1 i w tabeli jest dwunasty.