Podarowali awans

Strona Główna » Piłka Nożna » News » Podarowali awans

Rozgrywki ligowe w tym tygodniu nieco przyspieszyły

Ledwo minęła przedświąteczna kolejka na polskich boiskach, a trzy pierwsze szczeble ponownie ruszyły do walki o punkty. W ekstraklasie druga kolejka w grupie mistrzowskiej dla drużyn naszych piłkarzy zakończyła się wynikami 1:0 - w Krakowie czwarta Jagiellonia wygrała z piątą Cracovią, a szóste Zagłębie przegrało w Gliwicach z Piastem. Janusz Gol (Cracovia) grał cały mecz, Dawid Pakulski (Zagłębie) siedział na ławce, a Patryk Klimala (Jagiellonia) nadal leczy kontuzję. Natomiast w grupie spadkowej dwunasta Wisła na własnym stadionie wygrała z Koroną 2:1, a Śląsk przegrał z Zabrzem 1:2 i spadł na przedostatnie miejsce. Igor Łasicki (Wisła) zagrał cały mecz, a Arkadiusz Piech (Śląsk) siedział na ławce.

Ligę niżej na cztery kolejki przed końcem sezonu awans wywalczył Raków, który w środę wygrał u siebie z Podbeskidziem Pawła Oleksego (siedział na ławce) 2:0. O to samo nadal walczy ŁKS Kamila Juraszka (siedział na ławce), który w Suwałkach zremisował z Wigrami 1:1. Wynikiem 1:1 zakończyły się również mecze Odry Miłosza Trojaka (grał 87 minut) ze Stalą oraz Katowic Dominika Bronisławskiego ze Stomilem. Chojniczanka Pawła Żyry (grał cały mecz) przegrała u siebie z Wartą 0:2, Puszcza Marcina Orłowskiego i Mateusza Bartków (grali po 90 minut) wygrała z Termalicą 1:0, a Tychy Mateusza Piątkowskiego (siedział na ławce) na wyjeździe z Sandecją 3:1. W tabeli ŁKS jest drugi, Podbeskidzie szóste, Puszcza siódma, Tychy dziewiąte, Chojniczanka dziesiąta, Odra jedenasta, a Katowice są czternaste.

Na trzecim szczeblu zaś Bełchatów Bartosza Biela (grał cały mecz) wygrał w Rybniku z ROW 1:0 i wrócił na trzecie miejsce w tabeli. Od końcówki odbił się Rozwój Damiana Niedojada (poza kadrą), pokonując w Pruszkowie Znicz 2:0. Natomiast Siarka Dawida Kubowicza (grał cały mecz) przegrała w Stargardzie z Błękitnymi 0:3 i w tabeli jest trzynasta.