Przedświąteczny falstart

Strona Główna » Piłka Nożna » News » Przedświąteczny falstart

Pechowy początek zmagań w grupie mistrzowskiej zaliczyły drużyny naszych piłkarzy

Najlepiej z trójki rywalizującej w górnej "8" wypadła Jagiellonia Patryka Klimali (leczy kontuzję), która na własnym boisku zremisowała z Lechem 3:3. Zagłębie Dawida Pakulskiego (siedział na ławce) przegrało u siebie z Pogonią 2:3, a Cracovia Janusza Gola (grał cały mecz) w Warszawie z Legią 0:1, tracąc bramkę z karnego w 95. minucie. W grupie spadkowej Płock Igora Łasickiego (grał cały mecz) w Krakowie wygrał z Wisłą 3:2, a Śląsk Arkadiusza Piecha (grał 82 minuty) w Kielcach przegrał z Koroną 0:2. W tabeli Jagiellonia jest czwarta, Cracovia piąta, Zagłębie szóste, Wisła awansowała na pozycję trzynastą, a Śląsk spadł na czternastą (ostatnią bezpieczną).

Ligę niżej coraz bliżej awansu jest ŁKS Kamila Juraszka (grał cały mecz), który w sobotę u siebie wygrał z Sandecją 2:0. Wynikiem 3:0 zakończyło się w Tychach spotkanie GKS Mateusza Piątkowskiego (wszedł w 75 minucie) z Puszczą Marcina Orłowskiego i Mateusza Bartków (odpowiednio grali 67 minut i cały mecz). Chojniczanka Pawła Żyry (grał 79 minut) przegrała w Mielcu ze Stalą 2:4. Trzy pozostałe spotkania zakończyły się podziałami punktów. Odra Miłosza Trojaka (poza składem) zremisowała na wyjeździe z Garbarnią 0:0, GKS Dominika Bronisławskiego w Niecieczy z Termalicą 1:1, a Podbeskidzie Pawła Oleksego (grał od 84 minuty) u siebie z Wigrami 3:3. W tabeli ŁKS jest drugi, Podbeskidzie piąte, Chojniczanka ósma, Puszcza dziewiąta, Tychy dziesiąte, Odra jedenasta, a Katowice opuściły strefę spadkową - miejsce piętnaste.

W Serie A Milan Krzysztofa Piątka (cały mecz) zremisował w sobotę na wyjeździe z Parmą 1:1 i nadal jest czwarty. Natomiast w poniedziałkowym meczu wicelidera Napoli z Atalantą, zespół Piotra Zielińskiego (81 minut) przegrał 1:2.