Podium na horyzoncie

Strona Główna » Piłka Nożna » News » Podium na horyzoncie

Pod koniec rundy walka o czołówkę zaostrza się

Reprezentacyjna przerwa wyraźnie posłużyła ekstraligowej dwunastce, która w miniony weekend wróciła na piłkarskie murawy, żeby rozpocząć ostatnią prostą zmagań w zasadniczej części sezonu. Już za niecałe dwa tygodnie dowiemy się jak ostatecznie będą wyglądały grupy mistrzowska i spadkowa - między miejscami piątym i siódmym są obecnie tylko dwa punkty różnicy, Katowice znajdujące się jednak na szóstej lokacie mają jeszcze jedno zaległe spotkanie na koncie. W miniony weekend na ekstraligowych murawach piłkarki do siatki trafiły łącznie aż 31 razy. 19. kolejka rozpoczęła się w sobotę w Krakowie, gdzie w akademickim starciu UJ pokonał Wrocław 3:0. Natomiast w poznańskim spotkaniu tegorocznych beniaminków, GKS rozbił Polonię 6:1. W niedzielnych meczach również nie zabrakło goli oraz emocji. Biała Podlaska u siebie przegrała z Olimpią 2:3, Czarni pokonali SMS 4:0, a AZS PWSZ w Żywcu rozbił Mitech 5:1. Natomiast w starciu na szczycie w Koninie Górnik wygrał z Medykiem 4:2.

Wizyta biało-zielonych w Żywcu miała konkretny cel - wywalczenie trzynastego kompletu punktów w trwającym sezonie oraz zachowanie bliskiego konta z ligowym podium. I wałbrzyskie akademiczki swoje zadanie zaliczyły bez najmniejszych problemów. AZS PWSZ od pierwszych minut pewnie ruszył do szukania strzeleckich okazji pod bramką Mitechu i mimo, że na pierwsze trafienie czekaliśmy 20 minut, czasu nie marnował. A kiedy już udało się otworzyć wynik spotkania, kolejne gole pojawiły się o wiele szybciej. Pewne prowadzenie do przerwy jeszcze bardziej podbudowało nasz zespół, który w drugiej części meczu utrzymywał wypracowaną przewagę i starał się nie opuszczać połowy rywalek. Niestety, wyjazd do Żywca niezbyt szczęśliwy okazał się dla wracającej po pauzie za kartki Dominiki Dereń, która po starciu z rywalką, musiała odwiedzić szpital. Rozbicie Mitechu pomogło utrzymać 3-punktowy dystans do podium, teraz jednak przed AZS PWSZ dwa bardzo ważne domowe starcia. Już w czwartek na Ratuszową zawitają wiceliderki z Konina, a po świętach mistrzynie kraju.

Po 19. kolejce, AZS PWSZ utrzymał się tuż za pierwszą "3" - IV pozycja, z 42 punktami na koncie i bilansem bramkowym 55-22. Na szczycie Górnik - 50 punktów i mecz zaległy, za nim Medyk i Czarni - po 45 punktów.